+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Wieteska z ofertą z Ukrainy?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

20-02-2019 / 11:19

(akt. 20-02-2019 / 11:28)

Legia otrzymała ofertę za Mateusza Wieteskę. Piłkarzem mistrzów Polski zainteresowało się Dynamo Kijów, które chciało sprowadzić młodzieżowego reprezentanta Polski - informuje "Przegląd Sportowy".

Wieteska w rundzie wiosennej jeszcze nie zagrał. Stoper nie znalazł się w kadrze na mecz z Wisłą Płock, a przeciw Cracovii. Można się za to spodziewać, że defensor dostanie szansę w Poznaniu, gdyż przeciwko Lechowi nie zagra William Remy pauzujący za czerwoną kartkę. 

Zdaniem "PS", oferta od wicelidera ligi ukraińskiej była i jest "dość konkretna". Gdyby mistrzowie Polski pozbyli się "Wietesa", trzecim stoperem w hierarchii zostałby Inaki Astiz. Okno transferowe na Ukrainie kończy się z końcem lutego. Przedstawiciele Dynama przekonywali, że piłkarz będzie miał tam większe szanse na grę, ale chcą go obejrzeć na żywo przed ostatecznymi decyzjami.

Cały artykuł można przeczytać na łamach środowego "Przeglądu Sportowego" oraz w jego elektronicznym wydaniu tutaj

Komentarze (112)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 0 / 0
5 mln - why not?
Oddać go za darmo,mamy w tym doświadczenie!!!
Info z Przekrętu Sportowego przed meczem z Amiką gdy Wieteska(lub Astiz) musi grać za Remy'ego :D
A black metal jest podobny do reggae...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Oni maja nadzieję, że przez taką informację RSP odsunie go od składu.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Kuchy przejdzie na środek ;-)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 2
Jedno co mogę obecnemu prezesowi i byłemu do ogródka wrzucić , pozbycie się Stasia z Legii ,Słuchałem wywiadu z byłym tłumacze Legii , nadal utrzymuje kontakt z naszym był trenerem i powiem wam ,że Staś miał plany na Legię na kilka lat "nie lubi zostawiać nie dokończonych projektów jakim jest Legia .Miedzy bajki można włożyć ,że poszedł na posadę do Putina od razu po telefonie .Legia powiedziała ,że kończy pracę i tyle .Więc został trenerem reprezentacji Rosji . Co tu ma jakiś sens jak mamy takie podejście w Polsce do prowadzenia klubu .Dlatego Stasiek chciałby kiedyś ponownie zostać trenerem naszego klubu .Sposób prowadzenia zespołu z opowiadań naszego byłego tłumacza bardzo mi się podobał " mecz z Lechią w rezerwowym składzie nie był przypadkiem , tylko zimną kalkulacją ' aby nasi się nie wykluczyli z ostatniego meczu. Nie chciał abyś przegrali , ale tak wyszło i przez dwa dni nie rozmawiał z piłkarzami .Sami potem przyszli i przepraszali trenera .Wiecie dlaczego Borysiuk dostał toporek od Stasia na urodziny " bo jest przecinakiem " na boisku :)
"Z byłym tłumaczem Legii"? Też zwolniony czy sam odszedł?
"Stasiek chciałby kiedyś ponownie zostać trenerem nazego klubu" 3xTAK. Jak to śpiewał Krawczyk
"żal za siebie rzuć, wróc do nas
bo my wciąż pamiętamy Ciebie z tamtych lat
(albo jakoś podobnie :-)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Odszedł sam :) .Koniec kontraktu .Nie myśl ,że siedział ii płakał .Po prostu opowiadał !!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 2
Wiatr na dworze i chorągiewki łopoczą aż miło .Wy to byście każdego trenera po jednym nieudanym meczu wykopali z klubu .Ile było ochów i achów na ciężką ręką trenera na zgrupowaniu i nagle się zmieniło jak pogoda na dworze !! Idealny nie jest jak wielu z nas ,media specjalnie wyciągają na światło dzienne zachowanie naszego trenera .Nie wiecie co Probierz odwalił gdy kamery nie patrzyły .No , ale łatwo swojego trenera gnoić , bo jest jazda po nim wszędzie . Trener ma się skupić na swojej robocie a ludzie nieprzychylni Legii typu prezes PZPN ,widzewiak z kwi i kości spotyka się na kawce przed meczem z probo, przypadek nie .Tu nie ma przypadków to jest gra aby Legia i Sa Pinto nie zdobyli M.P .Wtedy wszyscy powiedzą , nie mówiliśmy wam z Izą na czele .Zrobił babole w składzie , ale to nie powód aby go dyskredytowali swoi kibice .O to chodzi naszym przeciwnikom !!
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 6
No sensowny na już, to może Mauricio ( sprawdzil sie w tamtym roku ,to i tym sie uda ). O sorry, w Bangladeszu czy w Kambodzy go zatrudnili (a Kambodźa to raczej kierunek niepewny ) .No to może ktoś z Portugalii ?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Sorki, mialo byc nizej do koncepcji Kingotb.
Witeska musi zostać! Nie mozemy zostać z trzema stoperami!
Chorąży
 • 0 / 0
Przez kolejny miesiąc to nawet z dwoma, po idiotycznym zachowaniu Remy'ego...
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Nie jestem fanem tego zawodnika, ale doceniam jego postęp zrobiony jesienią. Boję się, że jak go sprzedamy, będziemy mieli w składzieza mało środkowych obrońców, bo raczej już nikogo pozyskać nie zdążymy. Ale jeśli jest sensowny kandydat na zastępstwo - sprzedać!
Podzielam te tezę, z samym Astizem nie możemy zostać do rotacji ale jeśli jest kandydat to sprzedać
Mam nadzieję że zostanie. Z całym szacunkiem dla Astiza za wiele lat gry to ja bym postawił na młodość.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/iuri-medeiros-portugalski-nabytek-legii-lubie-gdy-ludzie-nazywaja-mnie-malym-messim-aa-BZ8Q-EVKm-bksV.html
Szanse na grę ma takie same jak i u nas, jak wypadnie Burda lub Kadar.
~Borsalino
 • 0 / 3
Spoko luz przecież Pinto ma w zanadrzu drugiego Agrę tylko wyższego.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tylko nizszego (;
To świetny piłkarz tylko ten nasz portugalski ,,fachowiec" tak nie uważa i niszczy kolejny Polski talent
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 8
Świetny piłkarz już dawno by poszedł do dobrej zachodniej ligi, trollu.
Sierżant
 • 2 / 9
Zgadzam się z przydupasem trenera, Wieteska jest drewniany
Sierżant
 • 3 / 8
Miało być przydupasem prezesa
" jz166: Świetny piłkarz już dawno by poszedł do dobrej zachodniej ligi, trollu" - znaczy się, że Prezes zakontraktował samych słabeuszy do Legii?
Domyślny awatar Major
 • 1 / 1
jz166

Pomimo tego, że moim zdaniem przykład Szymańskiego i Majeckiego, a nawet stopniowe wprowadzanie Niezgody, przeczą tezie Bruna, to jednak wydaje mi się, że fakt iż Wieteska(obrońca) w wieku 22 lat jeszcze gra w polskiej lidze nie oznacza wcale, że nie może stać się niebawem świetnym piłkarzem. Łukasz Piszczek gdy odchodził do Bundesligi miał właśnie 22 lata. A tam jeszcze czekały go 3 lata żmudnej i cierpliwej pracy, aby wyrósł na jednego z najlepszych bocznych obrońców Bundesligi. Jak na nasze warunki świetnego piłkarza. Kierunek "Dynamo Kijów" dla Wieteski jest moim zdaniem ciekawy, jeśli idzie o rozwój. Widać na przykładzie Teodorczyka, że przejście przez ten klub dobrze szlifujący talenty, to może być dobra droga. Pytanie: Czy nie lepiej, żeby taką drogę Wieteska przeszedł w Legii?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 8
@baronex
Troll już się zagotował i miota wyzwiskami? Przyd**asa poszukaj sobie w lustrze, trollu.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 2
Ja tam nie widzie w nim dobrego obrońcy .Chaotyczny , problem z wyprowadzeniem piłki , dużo nie wymuszonych pomyłek .W tej chwili wątpię aby klub pozwolił mu na odejście z jednego powodu , nie mammy zastępcy .
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 4
To wszystko zależy od oferty.
~wtf
 • 5 / 5
Sprzedać!Kuchy King załata dziurę!Ewentualnie Kulenovica przesunąć na środek obrony.Jest wysoki,wolny i mało zwrotny oraz nieźle gra głową,więc idealnie się nadaje.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 1
Nie jestem zwolennikiem jego transferu w tym momencie. Jedynym równo grającym na wysokim poziomie środkowym obrońcą Legii jest w tej w chwili Jędrzejczyk. Remy pokazał sporo jakości, ale nie zdążył jeszcze ustabilizować swojej formy w Legii na odpowiednim poziomie w dłuższym czasie, także ze względów zdrowotnych. Mówiąc szczerze, moim zdaniem dwa pierwsze mecze na wiosnę w jego wykonaniu nie były rewelacyjne. Teraz jeszcze zanosi się, że wypadnie ze składu na więcej niż jedno spotkanie.
Po odejściu Pazdana jedynym graczem rezerwy dla środka obrony, który może zapewnić jakiś przyzwoity poziom(przynajmniej jeśli idzie o wydolność, szybkość) jest właśnie Wieteska. Astiz był próbowany na defensywnym pomocniku, a też już ma swoje lata. Owszem, mam nadzieję, że taki Bondarenko zrobi świetną karierę, ale w tym momencie sezonu włączanie go do kadry jako pierwszego zmiennika na środek obrony jest moim zdaniem obarczone wielkim ryzykiem. Zresztą podobnie rzecz się ma w przypadku zakontraktowania któregokolwiek z potencjalnych młodych piłkarzy.

Moim zdaniem jeśli stabilność linii obrony jest priorytetem dla Sa Pinto, Wieteska powinien zostać przynajmniej do końca sezonu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Ale Remy przyszedł do nas chyba własnie z tego powodu że wcześniej też nie potrafił ustabilizować formy na odpowiednim poziomie?
Jeśli stabilność gry jest priorytetem, to chyba mało rozsądnym było by wymieniać zawodników przed najważniejszymi dla nas meczami, czyli eliminacjami do pucharów?
Domyślny awatar Major
 • 2 / 0
Boras44

Nie neguję tego, że może się okazać, że Wieteska może się okazać koniec końców piłkarzem zbyt słabym na Legię i być może powinien kiedyś odejść. Chociaż nie jestem co do tego przekonany. Chodzi mi natomiast o to, że w momencie gdy oddaliśmy już Pazdana, gdy Remy i tak będzie pauzował, a na razie dochodzi do rytmu meczowego w grze o stawkę, oddanie Wieteski może być obarczone sporym ryzykiem. Bo dajmy na to, że Jędrzejczyk z Remym stworzą nawet parę super stoperów, co jest bardzo możliwe, to jeśli ktoś z nich wypadnie ze składu(nie daj Boże!), kto ma grać w zastępstwie? Astiz, czy eksperymenty?
Masz rację, sprowadzanie piłkarzy przed sezonem niesie ze sobą ryzyko, w kontekście pucharów. Wydaje mi się jednak, że i tak mniejsze niż pozbywanie się jedynego sensownego zmiennika na środek obrony po obu zgrupowaniach, w trakcie sezonu.
Pozdrawiam.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Roman
Zaniepokoiłeś mnie swoim komentarzem, bo ja cały czas piszę że Wieteski nie ma sensu się pozbywać. Może nie wprost o tym piszę a poprzez pytania do wyznawców teorii że jest za słaby, ale jednak myślałem że przekaz jest jasny. Muszę chyba pisać bardziej jednoznacznie?
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Boras44

Sorry, dzisiaj taki dzień, że to mnie mogło się coś pokręcić. ;-) Zgadzam się z Tobą, wolałbym, żeby Wieteska został. Chodzi mi o to natomiast, że termin potencjalnej sprzedaży, jeżeli rzeczywiście Klub chce się go pozbyć(mam nadzieję, że nie), byłby bardzo nietrafiony.
~Josebry
 • 0 / 1
@Boras, wydaje mi się (nie jestem zwolennikiem statystyk bo parametry bardziej lekkoatletyczne znieksztalcaja obraz pilkarski ),że Wieteska jest szybszym biegowo i szybszym reakcyjnie graczem niz Remy .Pomimo że niemal kaźdy mecz pokazuje słabosci taktyczne Remy to jednak cenie go bardziej niz Wieteskę chociaz mam świadomosć ze Remy jako lider formacji obronnej nie poradzilby sobie w zadnym klubie ekstraklasowym to jednak nie neguję ze moze byc odbierany jako najlepszy stoper ekstraklasy.Źaluje ze odszedl Pazdan i mamy kiepską sytuacje kadrowa na pozycji stoperów.Nie chcialbym aby powtorzyla sie sytuacja z Carlitosem i naprętce czujac spory zastrzyk finansowy sprzedano Wieteskę.Choc Wieteska nie jest stoperem z moich marzen, to jednak dla dobra Legii bezwzglednie powinien zostać.Po lidze, w ktorej zapewne zagra pare meczy ( wymuszonych kontuzjami i kartkami Remy i Jedrzejczyka ) przyjda ME gdzie ma pewne miejsce u Michniewicza jego wartośc wzrosnie i bedzie wyzsza od wartosci Remy ( nie ma mozliwosci aby scauting zachodni nie widział mankamentow taktycznych u Francuza).A co do zawezenia pola gry i szybkich kontratakach o ktorych piszesz, to wydaje mi sie ze Pinto ustawieniem defensywnych pomocnikow i stoperów ( nie grają w linii po stracie)maksymalnie minimalizuje zagrozenia wynikajace z szybkosci napastnika.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 10
U trenera Sa Pinto ten zawodnik nie znajdzie pewnego miejsca na stoperze, bo jest za wolny i zbyt słaby fizycznie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 6 / 2
No to z tego wynika że Dynamo szuka zawodników za wolnych i za słabych fizycznie?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 10
Może u Ciebie tak wynika, ale to dość karkołomna konstrukcja myślowa :)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 4 / 3
jz166
Ja raczej w Twoim myśleniu dostrzegam pewną karkołomność. Chyba że potrafisz uzasadnić błedy w moim mysleniu których ja nie dostrzegam.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 6
Jeżeli u naszego trenera tak ten zawodnik jest umiejscowiony, że się nie mieści, bo trener uważa, że jest zbyt wolny i niewystarczająco silny, to nie znaczy, że u innego też tak będzie oceniony. Proste jak drut.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 1
jz166

Tutaj warto znać odpowiedzi na pytania:
- Czy Wieteska rzeczywiście "jest za wolny i zbyt słaby fizycznie"?
- Czy jednak to trener "uważa, że jest za wolny "?
- Czy może jednak nie jest za wolny i zbyt słaby fizycznie, tylko po prostu Jędza i Remy są obecnie lepsi piłkarsko i pod każdym innym względem? Trener zaś nadal uważa Wieteskę za cennego zmiennika w obecnej sytuacji?
Sa Pinto, ani nikt z Klubu, o ile mi wiadomo, nie odnosił się do tych dylematów.
Na podstawie tego co widziałem na boisku Wieteska sprawiał wrażenie piłkarza, który z przygotowaniem fizycznym nie ma jakichś problemów, ale popełnia błędy w ustawieniu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 1
No akurat siła i szybkość są mierzalne i zawodnik bedzie tak samo szybki w Kijowie jak w Warszawie.
Do tego chyba nie muszę ci mówić że Dynamo mierzy wyżej w pucharach niż Legia i wyżej dociera. Ich marzeniem nie jest przejscie eliminacji, tylko co najmniej wyjście z grupy i tam obrońca ściera się z lepszymi i szybszymi napastnikami niż w naszej lidze albo eliminacjach do pucharów. Więc powstaje logiczne pytanie, w którym klubie obrońca ma trudniejsze zadanie? To raczej pytanie retoryczne. A więc jeśli w klubie w którym są stawiane wyższe wymagania Wieteska nie wydaje się za słaby, to dlaczego ma być za słaby w Legii?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Roman
Po którymś meczu, prześledziłem statystyki meczowe i w tym meczu Wieteska wykonał sprint z prędkością 32 km/h. To był jeden z lepszych wyników. A więc te opinie o szybkości i sile są wyssane z palca na potrzeby forumowego mędrkowania.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Boras44

No właśnie, o ile dobrze pamiętam Wieteska zaczął swoją przygodę z dorosłym futbolem od prawej obrony. Ostatecznie z tą pozycją coś nie zagrało, ale sam fakt ustawiania go tam może świadczyć o tym, że pewien potencjał fizyczny ma do tego.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 1
jz
"bo trener uważa, że jest zbyt wolny i niewystarczająco silny,"
A skąd wiesz co uważa trener? dzwonicie do siebie, czy może on tak kiedyś stwierdził publicznie? Jeśli tak, to kiedy?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 4
Wiem, bo to widać po jego decyzjach. Dla Sa Pinto najważniejsza jest obrona i tam ustawia zawodników silnych i szybkich, takich jak Remy i Jędrzejczyk. Wieteska jest wysoki, ale szybkościowo i siłowo od Remy odstaje i skoro tamten wrócił, to Wieteska nie grał. Jakkolwiek dyplomatycznie RSP wypowiadał się, że będzie przyszłością kadry, to aktualnie nie widzi go w pierwszym składzie. Niech idzie do ligi ukraińskiej, może tam wejdzie na wyższy poziom?
Domyślny awatar Kapitan
 • 7 / 2
Jestem przekonany ,źe w teście sprinterskim Wieteska wygralby bezproblemowo z kazdym z wybitnych na warunki swiatowe stoperem Juventusu -Chiellinim,Bonnucim,Barzaglim czy Caceresem.Na stoperze zdecydowanie wieksze znaczenie niź sprint ma szybkośc reakcji ,ustawienie i umiejetność współdzialania z drugim stoperem i w formacji.Akurat wszystkie te aspekty Wieteski sa na wyzszym poziomie niz u Remy ktorego walorami sa fizyczność i skutecznosć wygrywania pojedynkow bezposrednich przy duzym zageszczeniu.Wczesniej w parze Pazdan- Remy , w meczu na koniec jesieni Z Zaglebiem w parze Wieteska z Remy oraz standardowo w pierwszym wyborze RSP w parze Jedrzejczyk -Remy, Nigdy odpowiedzialnym za linie spalonego i kierowanie formacja nie byl Remy,równierz nie Remy reaguje i nie podpina sie pod szpice przeciwnika tylko drugi stopeŕ.W ostatnim meczu Probierz to doskonale wychwycił i wobec zwyczajowych powinnosci Jedrzejczyka zaraz po wyciagnieciu go przez Cabrerę ,wjezdzał w to miejsce Wdowiak bo Remy jest wolny i nie radzi sobie z organizacją ustawienia i nie kwapi do bezposredniej neutralizacji szpicy przeciwnika.To tylko taka dygresja odnosnie znaczenia szybkosci stoperow gdy trener gra ustawieniem na dominacje w ataku pozycyjnym a defensywni pomocnicy ustawieniem niweluja szanse na kontre ze srodka boiska i gdzie kontra z przewaga ilosciowa jest mozliwa tylko po bledzie wprowadzajacego pilke do ataku pozycyjnego.Reasumujac, Wieteska na warunki Legii jest szybkim stoperem i ten element nie decyduje o wyborach RSP.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 0
Z tym, że obecnie Wieteska jest słabszy od Jędzy i Remy'ego w kwestii walki fizycznej, jeszcze mógłbym się zgodzić. Myślę jednak, że szybkościowo im nie ustępuje. To, że Jędza i Remy grają nie musi wynikać wcale z tego, że Sa Pinto nie ma pomysłu na wykorzystanie Wieteski. Klub z ambicjami, jakim jest Legia, ma nie tylko pierwszy skład. Musi mieć też silnych zmienników. Jędza też nie będzie grał wiecznie. O Remy'ego już niedawno były zapytania. Teraz Remy będzie pauzował i Wieteska będzie pewnie miał swoją szansę. Moim zdaniem z postępowania Sa Pinto wynika tyle, że Jędza i Remy obecnie wygrali walkę o pierwszy skład. Co nie musi oznaczać, że Wieteska przy cierpliwej pracy nie stanie się za jakiś czas mocniejszym punktem Legii.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 5
Szybkość, zwinność, zwrotność oraz szybkość zmiany kierunku biegu to jest u Wieteski jednak mankament, z powodu którego przegrywa rywalizację na pozycji stopera z niemłodymi przecież konkurentami.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 1
Josebery
Ciekawa analiza, ale jednak szybkość ŚO też ma znaczenie jeśli zespół skraca pole i obrońcy wychodzą wysoko, to stosunkowo łatwo jest rzucić piłkę za plecy obrońców na szybkiego zawodnika. I jednak wtedy trzeba się pościgać.
Tak czy siak, ani Remy nie jest taki genialny, ani Wieteska słaby. Bednarek walił babole w naszej lidze a teraz grywa w Premier League.
Podpułkownik
 • 0 / 3
Wieteska to dopiero ewentualnie material na solidnego pilkarza. Jak kogos stac by placic za potencjal to niech bierze. U nas i tak by nie gral przy Remy i Jedzy w formie wiec raczej sie nie rozwinie.
Tak byloby logicznie tyle ze nie ma zmiennikow.
Nie rozumiem nie skorzystania z promocji i niezakontraktowania Arsenica. Wiadomo bylo ze Pazdan w koncu odejdzie.
No ale jest przeciez Rocha (;
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 2
eLson
Czy umiesz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Dynamo nie chciało Arsenića a chce Wieteskę?
3 lata mlodszy...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 2
Żyro jest jeszcze młodszy a mamy też młodszych od Żyro.
Jest młodszy, dobrze gra głowa
I tak jak eLson napisał, liczą na dalszy jego rozwój
I są w stanie zapłacić jak to się mówi za potencjał.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
No ale jesli jest tak że Arsenić jest lepszy od Wieteski a był do wzięcia z już "rozwiniętym potencjałem" i to dużo taniej, to po co ryzykować że potencjał Wieteski się nie rozwinie?
Podpułkownik
 • 0 / 0
@Boras, chodzi o to, ze wlasnie moga ryzykowac, zrobic inwestycje korzystna (czy nawet bardzo korzystna) jak wypali, z ryzykiem ze sie nie zwroci.
To cos jak w przypadku np. gdy masz wiecej kasy grasz na gieldzie (;
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 2
eLson
Chyba nigdy nie grałeś na giełdzie, bo tam chodzi o to żeby minimalizować ryzyko a nie zwiększać.
Tak samo jest w każdym biznesie, duże ryzyko są gotowi ponieść ci którzy bardzo chca zarobić a nie mają innych możliwości żeby to zrobić.
Jeśli jest tak że Arsenić jest lepszym piłkarzem od Wieteski a do tego dużo tańszym, to jaki jest sens kupować Wieteskę? No chyba że jednak Wieteska jest oceniany lepiej od Arsenića i dlatego są gotowi wydać na niego wielokrotność ceny za Arsenića, bo spodziewają się zarobku.
Wtedy to my będziemy frajerami, bo sprzedamy za tanio zawodnika za którego możemy otrzymać więcej a on jeszcze do tego pomoże nam coś ugrać.
Warto sobie zadać pytanie "dlaczego" coś się dzieje albo nie dzieje. Proste pytanie a odpowiedź na nie może być bardzo użyteczna.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 1
Na forum dostrzegam takie fałszywe stereotypy, że w biznes strasznie pali się do ryzykowania.
To jest absolutna nieprawda, biznes ryzykuje tylko wtedy jak nie ma wyjścia. Po to w biznesie zatrudnia się fachowców żeby ryzyko ograniczali do minimum.
Mam wrażenie że wielu kolegów uważa ludzi bogatych za ograniczonych ryzykantów. Oni dlatego są bogaci bo wiedzą jak nie ryzykować. Ci którzy ryzykują najczęściej kończą a komornikiem na karku.
Boras częściowa zgoda. Widzą, że Wieteska może jeszcze mocniej się rozwinąć i dać zarobić w przyszłości jeszcze więcej. Arsenić już swojego poxipmu i swoim wad nie poprawi. Natomiast co do ryzyka w biznesie piłkarskim, mam inne zdanie. Zachodnie i bogate kluby kupują młodych i perspektywicznych zawodników w dużych ilościach. Liczą, że po zaaklimatyzowaniu zrobię seks y postęp. I albo wzmocnią rywalizację w drużynie lub dadzą zarobić na transferze. Wypozyczaja ich następnie do innych klubów by mogli poprzez grę się rozwijać. Przykład Sporying o Medeiros w Genoi i Legii. Liczę, że gdzieś eyosli i da się na nim zarobić. Ale w tym biznesie nie wszystkie transfery wypalają i to jest to ryzyko z młodymi graczami. Ale jest wkslkulowane w cenę. Bo dla tych zespołów 2 lub 3 bańki euro to drobne. Czy Leicester nie wtopił na Kapustce, Amiens z z Kurzawą czy choćby Crystal Palace z Jachem. To tylko przykładu z naszego podwórka. Nie wypalają też transfery za ogromną kasę. A jednak biznes dalej ryzykuje i ceny rosną coraz bardziej. Akurat zachowanie biznesu w piłce noznej to z biznesowego punktu widzenia trudno zrozumieć.
Przepraszam za błędy, tak to jest pisać z telefonu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Pielgrzym
Również częściowa zgoda. W życiu nawet wyjście z domu jest ryzykiem a robienie biznesu a szczególnie piłkarskiego wiąże się dużym ryzykiem popełnienia błedu. Ale naczelną zasadą jest minimalizacja ryzyka. Ta dyskusja jest w kontekście jakości Arsenić vs Wieteska. Jeśli ludzie z Dynama decydują się wydać większe pieniądze na Wieteską, to należy sądzić że skalkulowali ryzyko i doszli do wniosku że mniej ryzykują płacąc więcej za Wieteskę. A więc opowieści że trzeba sprzedać "drewniaka" Wieteskę a kupić "kinga" Arsenića walą dyletanctwem.
I tylko tyle chciałem powiedzieć.
I w tej kwestii masz całkowitą rację. Ktoś ocenił ryzyko i dokonał bezpueczniejs:ego wyboru. Rozumiem to i zgadzam się z Tobą w tym temacie.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Niestety nadal sie nie rozumiemy.
Nie mam warunkow ani weny pisac dluzej, wiec w skrocie: przeciez rodzaj i poziom inwestycji zalezy jednak od zasobnosci portfela.
Nie stac nas teraz na inwestycje majace nawet znaczne szanse na spore zwroty w przyszlosci, kiedy tu i teraz trzeba do garnka cos konkretnego wlozyc.
Dlatego lepszy bylby na teraz sprawdzony Arsenic (solidny towar mimo ze z przeceny, pewnie po uzyciu daloby sie odsprzedac) niz melodia przyszlosci Wieteska (bez gwarancji ze zadziala).
I juz teraz przy pauzie 4 meczow Remiego, a i nie do konca wiadomo jak dalej z jego stabilnoscia, przy braku Pazdana, z coraz wolniejszym Astizem, juz teraz twierdze ze bardziej przydalby sie nam Arsenic niz Wieteska do osiagniecia najblizszych celow (MP, Puchary - co poprawiloby tez finanse).
PS: na gieldzie (glownie na kontraktach) gralem, ale z marnym skutkiem.
Moze tez dlatego wyznaje zasade ze lepszy wrobel w garsci.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 2 / 4
Nie lubię wyjątkowo Probierza ale przechytrzyl on taktycznie Ricardo.
Poza tym RSP uchodzi w Belgii i Portugalii za świetnego motywatora i marnego taktyka.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 4
Na naszych tuzów taki trener w zupełności wystarcza.
Odejdzie Wieteska i pewnie przyjdzie jakiś Portugalczyk lub w najlepszym wypadku Brazylijczyk z polecenia Pinto.A nie lepiej pozbyć się szrotu i ściągnąć dwóch dobrych zawodników reszte kadry od 19 do 25 uzupełnić Polakami najlepiej młodymi?Agra kosztował 500tys euro. Do dajmy do tego Pasquato,Sadiku,Philippsa,Chukwy i inne wynalazki wyjdzie kilka milionów euro wyrzuconych w błoto.Nie lepiej było te pieniądze wyłożyć na jakiegoś jednego konkretnego zawodnika?Jak kluby z Serie A ściągają z naszej ekstraklasy najlepszych tak Legia powinna ściągać najlepszych zawodników z takich lig jak Słowacka,Słoweńska czy Węgierska.Jeśli oni tam graja i mają liczby,umiejętności to u nas też się odnajdą.Na ten moment to my chyba nie mamy skautingu skoro sprowadzamy Agre,który nie grał w 2 lidze hiszpanskiej i obecnie jest szrotem.Kucharski ,który potrafił ściągnąć Dude czy Nikolicia obecnie siedzi pod pantoflem Sa Pinto albo nie chce mu się nikogo szukać do klubu.My powinniśmy sprowadzać zawodników,którzy grają i są w formie a nie jakiś szrot co kiedyś coś grał,ale obecnie jest cieniem samego siebie.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 6
Nazywanie ludzi "szrotem" to specjalność antykibiców Legii.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
Kolego, kluby z mocnych lig też mają atlas świata i wiedzą o istnieniu takich krajów jak Węgry, Czechy czy wszystkie bałkańskie. Mało tego, oni dokładnie wiedzą którzy 16-17 latkowie z tych lig są perspektywiczni. Do tego zawodnicy z tych krajów na pewno nie marzą o podbijaniu eklasy, tylko własnie tych mocniejszych lig i chętnie w nich zagrają nawet za mniejsze pieniądze, bo tam mają lepsze okno wystawowe.
Naszym problemem jest to że nie potrafimy wykreować zawodnika za kilkanaście mln EUR, tylko sprzedajemy po kilka mln a oni tam "drożeją" wielokrotnie.
Nie wiem czy Wieteska albo Szymański osiągną taką wartość, ale warto sprawdzić i przytrzymać ich dłużej. Kluby włoskie kupują młodych zawodników i zostawiają ich w klubach, bo w lecie będą ME i MŚ a wtedy ich wartość może skoczyć. Czy trzeba być geniuszem żeby to zrozumieć? Nie, ale widocznie my jesteśmy na poziomie Afrykanów którzy wymieniali złoto na koraliki i lusterka. I pewnie się cieszyli że zrobili dobry biznes, bo przecież złoto sobie jeszcze wykopią a lusterka nie. Nie ma w tym przypadku że jedne kraje są bogate a inne biedne, w tych bogatych potrafią myśleć i wiedzą co ma wartość, a w tych biednych nie.
Od zawsze twierdzę że jeszcze długo nie kupimy sobie zawodnika takiego jakiego możemy sobie wyszkolić. To się dopiero przebija do świadomości. Nagle są olśnienia, kurde takiego Piątka można sprzedać za 35 mln, a myśmy się cieszyli jak dzieci że pchnęliśmy go za 5.
To jest na pograniczu niepełnosprawności umysłowej, czego przykłady są powszechne.
Podałem dwa przykłady Duda i Nikolic trafili tutaj z wymienionych lig.Nagy trafił do Legii mimo,zę miał dwie oferty z Serie A.Wszystko zależy od świadomości zawodnika i jego menadżera.Niektórzy wolą kariere progresywną niż od razu rzucać się z motyką na słonće przepaść a pózniej wracać do punktu wyjścia.
Tylko weź też pod uwagę że z naszym budżetem transferowym musimy liczyć na to że zawodnicy wypala z grupy w której musimy się poruszać jeśli chodzi o realia finansowe. Każdy jest mądry po fakcie że ten czy tamten nie wypalił, sami mędrcy wskażcie przed kolejnym okienkiem piłkarzy co się sprawdza a kosztują mało to prezes wam ich ściągnie
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 1
Głupio byśmy zrobili jezeli sprzedamy Wieteske,po sprzedaży Pazdana,nie mielibyśmy żadnej alternatywy w razie kontuzji czy kartek. Chyba że Pinto ma w obwodzie kolejnego Portugalczyka. A można było ściągnąć Arsenica,ograny zna naszą ligę.
Podpułkownik
 • 0 / 3
No wlasnie, trzeba bylo wykorzystac okazje i brac Arsenica, to samo pisalem jak byl do wziecia. Ograny, dosc mlody.
Jeszcze bysmy cos na nim za pare lat zarobili.
Wieteska to niewiadoma, narazie nie ten poziom.
Wiadomo przeciez bylo ze Pazdan w koncu odejdzie.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 5
Haha, domorośli eksperci jak zwykle już orzekli: jak Polak to nie sprzedawać, bo nie jest "portugalskim szrotem"... W ogóle nie sprzedawać, tylko kupować następnych, ale nie "zagraniczny szrot"
Podpułkownik
 • 4 / 1
Jak sprzedamy, to kim będziemy grali? Astizem??
Teraz po sprzedaży Pazdana nie powinniśmy się pozbywać Wietesa! Jest nam potrzebny. Nie wiadomo jak długo remy będzie pauzował.
Głupotą byłoby sprzedawać akurat teraz gdy wypadł z gry, to młody stoper z ogromnym potencjałem. Legii nie stać na to, żeby lekką ręką pozbywać się młodych Polaków. Nie rozumiem czemu nie jest ogrywany Stolarski, który jest jednym z najlepszych młodych polskich PO. Wieteska w ciagu roku, dwóch to może być top stoperów w Polsce. Ale jasne, jeżeli ktoś wierzy w to, że sprzedamy Wieteskę za 3mln EUR i na jego miejsce ściągniemy lepszego stopera za darmo albo za 300tys EUR to gratuluję wyobraźni i wiary w legijny skauting.

Zapewne nie dziwi nikogo fakt, że uznane kluby z siatkami skautingowymi dziesięciokrotnie większymi, niż w Legii, wolą zapłacić za Wieteskę kilka mln EUR, niż wziać te "nasze okazje" pół darmo ? A może wierzycie w to, że tylko Legia wie o istnieniu piłkarzy, których ma na swoich listach ?
Akurat mnie to nie dziwi bo dla wielu klubów,które ściągają z naszej ligi zawodników.Wydać 3mln euro to jak dla Legii 200-300 tys euro. niewielkie ryzyko jak się nie sprawdzi to się nic nie stanie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Czyli że jak to się w tych klubach odbywa? Siadają do stołu i mówią, ma kilka baniek do wydania i puszczamy koło fortuny i na kogo wypadnie na tego bęc? Czy może jednak analizują zawodnika i jak widzą w nim te cechy których szukają, to decydują się wydać te "bańki"?
~Rec
 • 0 / 1
Po ostatniej kompromitacji Remyego to zły pomysł.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 2 / 3
Za 3 bańki można puścić. W Ekstraklasie zasłynął nie z umiejętności bronienia, a ze strzelania goli główką. Odkąd wrócił do Legii to niemal każdy strzał z główki ma niecelny. Sam pozbawił się atutów.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 5
Tyle nie dadzą, bo to nie Chinczyczy ani Emirowie kupują.
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 4
..........sprzedadzą faceta młodego z potencjałem, reprezentanta młodzieżówki a SAP przywlecze kolejny szrot który się nie łapie do kadry meczowej klubu z 2 ligi portugalskiej a Pan Prezes dalej bęzie mówił że Legia nie jest portugalska tylko druźyną młodych Polaków.........
Chorąży
 • 0 / 2
Wszystko zależy od ceny, jak naprawdę dobra to można sprzedawać. Jest chwila żeby ktoś przyszedł w zamian, podobno mają listę zawodników w razie sprzedaży
Domyślny awatar Kapral
 • 2 / 3
Jak dobra oferta to gonić , u nas co najwyżej ławka więc kwota nie wzrośnie( Jedzy czy Remi poziom dla niego nie osiągalna) druga rzecz jak gra to jest wiecznie tykającą bomba na dodatek drewniana
Sprzedać drewniaka.
W jego miejsce jakiegoś dobrego z ligue1 ściągnąć czy z innej dobrej ligi i tyle.

Na razie Astiz wystarczy.Oby Remyemu nie dali kary na jakieś 5-10 bo będzie katastrofa.
Trzeba sprzedawać. Podobno trener Pinto ma na oku jeszcze Jakiegoś Agre 2 lub Roche 2, tyle, że na obronę. Można go pozyskać za darmo bo obecnie okręgowa liga w Portugalii ma przerwę. Będzie idealne uzupełnienie kadry.
Każdy będzie lepszy od tego babolowego drewniaka który się o własne nogi potyka.
Jego poziom to jakiś górnik, a nie Legia
A poziom twojego kochaniutkiego Carlitosa to jakaś Wisła, a nie Legia. I do tego "Górnik" piszemy z dużej.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 5 / 3
Forumowi znawcy znowu w akcji. Wieteska powinien odejść do Kijowa, bo jest za słaby na Legię. Wiadomo że Dynamo nie gra w tak trudnej lidze jak polska i nie o takie wysokie cele w pucharach jak Legia a więc tam będzie grał (sarkazm). Do tego powinni zapłacić minimum 3 mln EUR a my sprowadzimy o wiele lepszego obrońcę za 500 tys. Bo pewnie w tym Kijowie się nie znają i nie potrafią znaleźć takich okazji. Do tego już Portugalczycy są za słabi na Legię i nie ma trenera nadającego się dla Legii.
Jednym słowem jesteśmy tak wymagającym klubem że prawie nikt się u nas nie sprawdza.
Widocznie w Kijowie doszli do wniosku, że Wieteską pokażą w pucharach i opchną go za dwa razy większe pieniądze. Bereszyński też się nie nadawał do Legii (według forumowych analityków) a teraz chyba go kupią za 10 mln EUR.
Może w końcu warto zrozumieć na czym budowanie zawodnika i jego wartości?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Ci co mówili tak o Beresiu to juz skrajni idioci.Dobrze ,,piszesz" tylko ze mamy taka sobie sytuacje i nie wiemy czy Miodek nie ma parcia na kase (wole młodego opylić z którego raczej nic poważnego nie będzie i łatwo nawet w eklapie kogoś pozyskac, niz np. Carlitosa czy Remiego).
~AdikWlkp.
 • 1 / 0
//twitter.com/bartkovy_01 Amica popsuta
~Picasso
 • 0 / 0
WIeteska odejdzie na jego miejsce SPinto ma już dogadanego Nelsona Monte.Portugalska kolonia coraz większa.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Pytanie za ile?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 3
Przecież za chwilę napiszą, że "za czapkę gruszek" albo za "frytki"
Wietes out Bondarenko in. Znow mlody z potencjalem :)
Major
 • 0 / 1
Ja chciałbym przekonać się najpierw o potencjale Wieteski.
Pisalem w grudniu ze gdyby ktos z mlodych mial odejsc to wolalbym aby jesli juz to Wieteska. Jako obronca popelnia bardzo duzo bledow i jest malo dynamiczny. Jesli zaplacaa te 3mln eu za potencjal i % od nast transferu to bedzie bardzo dobrze, kasa niech idzie w akademie i niech cos sie zacznie dziac w koncu. Mam nadzieje ze chlopak sie bedzie rozwijal i w przyszlosci dobrze reprezentowal nasz klub.
Ciekawe jak bardzo jest konkretna owa oferta...
A to nie widzieli go na żywo? W Luksemburgu np...

Niech idzie natychmiast, może za pozyskaną kasę uda się jeszcze kogoś ogarniętego zakontraktować do ofensywy, do środka pola najlepiej.
I to akurat w momencie gdy KL ma pretekst by wyrzucić Remy'ego na całą rundę...
Astiz jest który też jest słaby ale nadal o klasę lepszy niż drewniak Wieteska.
Ciężko powiedzieć czy sprzedać czy nie, jeśli tak to musi być też transfer do klubu bo z samym Astizem na zmianę to nie ujedziemy nie wiadomo ile kary dostanie Remy. Dobra kasa chociaż z 3 mln euro przydałyby się za mniej to nie warto no i jeśli następca to już nie Portugalczyk starczy tego towaru już
~Muerte
 • 3 / 5
Miejmy nadzieję, że Mioduski pójdzie po rozum do głowy i sam zauważy że portugalska Legia zmierza w złym kierunku..
~bcbjk
 • 1 / 1
przegraliśmy jeden mecz i już jęczysz
Major
 • 4 / 9
Będzie zatem kaska na piłkarzy z Portugalii.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 4
Obyś się mylił. Wieteska jest potrzebny, szczególnie teraz.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Przyprowadź mi dobrego nie drogiego Polaka , który nadaje się do Legii to pogadamy .Inne nasze zespoły po woli idą w tą samą stronę co nasz klub .Polak raz kopnie piłeczkę i chce nie wiadomo jakiej kasy .Nasz trener mówi ,że ma kilku zawodników z Polski , ale ich pozyskanie będzie bardzo trudne i można powiedzieć nie realne .
Wieteski po niżej 3 baniek euro bym nie sprzedawał !!
Major
 • 1 / 1
Ja mam nadzieję, że się mylę!