Wraca Legia Cup!

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: akademia.legia.com

23.11.2022 11:55

(akt. 23.11.2022 12:06)

Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca międzynarodowy turniej Legia Cup U11. Rywalizacja, w której wezmą udział m.in. Manchester United, RB Salzburg, PSV Eindhoven, Hertha Berlin, Sparta Praga oraz oczywiście Legia Warszawa już w najbliższy weekend (26-27 listopada) na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3. Zapraszamy, wstęp wolny!

Ostatnia edycja turnieju Legia Cup odbyła się w listopadzie 2019 roku. Wówczas zwycięzcą okazał się belgijski RSC Anderlecht, który pokonał m.in. Juventus czy RB Salzburg. Realizację kolejnych edycji uniemożliwiła pandemia koronawirusa, która na wiele miesięcy wstrzymała międzynarodową rywalizację.

Legia Cup przez lata – wysokim poziomem sportowym i nienaganną organizacją – wypracowała sobie dobrą renomę w środowisku europejskiej piłki dziecięcej. Dlatego i w tym roku nie zabraknie wielkich marek słynących ze skutecznego szkolenia piłkarzy, którzy później z powodzeniem radzą sobie w topowych ligach czy w europejskich pucharach. W edycji 2022 udział weźmie 12 zespołów z całego świata:

1. Legia Warszawa

2. Manchester United (Anglia)

3. Aston Villa (Anglia)

4. RB Salzburg (Austria)

5. Hertha Berlin (Niemcy)

6. PSV Eindhoven (Holandia)

7. Sparta Praga (Czechy)

8. DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja)

9. PDA / Vistula S.C. (USA)

10. DTFS (Czechy / Niemcy)

11. Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

12. Zwycięzca turnieju eliminacyjnego dla Klubów Partnerskich Legii: UKS Varsovia

– Legia Cup, który wraca po pandemicznej przerwie, to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów juniorskich w Polsce o uznanej już marce. Ma on również wartość szkoleniową dla naszej akademii, która dzięki rywalizacji z rówieśnikami z zachodnich klubów może inspirować się i wzbogacać swój piłkarski warsztat. Na obiektach Legii ponownie będziemy gościć młodych zawodników takich drużyn jak Manchester United, Hertha Berlin, PSV Eindhoven czy Red Bull Salzburg, co pokazuje, że utrzymujemy rangę i jakość sportową turnieju na europejskim poziomie. Dziękujemy partnerom turnieju za zaangażowanie w jego rozwój i promocję juniorskiego futbolu. Zapraszamy do oglądania – mówił prezes Legia Soccer Schools i organizator turnieju, Adam Orlikowski.

Tego roku grać będą drużyny złożone z chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Turniej będzie rozgrywany w formule "każdy z każdym", a o zwycięzcy zdecyduje dorobek punktowy po dwudniowej rywalizacji. Każdy mecz będzie trwał 15 minut.

Ostatnim uczestnikiem została UKS Varsovia, która zakwalifikowała się przez eliminacje dedykowane dla Klubów Partnerskich i zaprzyjaźnionych Legii Warszawa. Turniej kwalifikacyjny odbył się 11 listopada przy Ł3, wzięło w nim udział 15 zespołów z całej Polski, oprócz Varsovii również: SEMP Warszawa, Talent Warszawa, Radomiak Radom, Avia Świdnik, Zagłębie Sosnowiec, Marcovia Marki, Żuri Olsztyn, Olimpia Elbląg, KS Cuiavia, AP Limanowa, APN Ostrołęka, FC Lesznowola, Legia Bart oraz drużyna LSS.

HARMONOGRAM MECZÓW SOBOTNICH (26.11.2022, Ł3)

HARMONOGRAM MECZÓW NIEDZIELNYCH (27.11.2022, Ł3)

Wstęp na turniej jest darmowy. Serdecznie zapraszamy "pod balon" przy Łazienkowskiej 3!

Polecamy

Komentarze (4)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.