Sieku, janior, Miras

Źródło:

29.08.2003 23:08

(akt. 02.01.2019 21:22)

W pierwszym meczu 5. kolejki ekstraklasy piłkarze warszawskiej Legii pokonali na własnym stadionie Lech Poznań 2:1 (0:0). Mecz zaczął się od minuty ciszy poświęconej Kazimierzowi Deynie. Kluczowym punktem spotknia była 58 minuta, kiedy to Dickson Choto otrzymał czerwoną kartkę za faul na Grzelaku. Jednak w powtórkach telewizyjnych widać było, że Choto trafił czysto w piłkę. Po raz kolejny legioniści zmuszeni do gry w osłabieniu pokazali wielką ambicję i szybko zdobyli dwie bramki. Pierwszą z nich w 62. minucie Marek Saganowski, który w pięknym stylu przelobował Waldemara Piątka. Chwilę później było 2:0. Piłkę przejął Łukasz Surma, podał do Tomasza Kiełbowicza, który mocnym strzałem (wślizgiem) w długi róg zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. W 75. minucie po zderzeniu z Jarzębowskim, Boruc tak niefortunnnie interweniował, że piłka wpadła do bramki - 2:1. Do końca meczu legioniści nie dali sobie wbić gola i zasłużenie odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo. Możemy dopisać kolejne 3 punkty, tak bardzo potrzebne w walce o tytuł mistrzowski. Skład Legii: Boruc - Szala, Zieliński, Choto, Jarzębowski - Sokołowski I, Surma, Vuković (89' Dudek), Kiełbowicz - Svitlica (66' Magiera), Saganowski (86' Wróblewski). Relacja ze spotkania dostępna jest tutaj.