Ernest Muci

Wygrana Albanii, gol Muciego

20.06.2023 22:40

(akt. 21.06.2023 09:55)

Ernest Muci wystąpił w reprezentacji Albanii, która wygrała 3:1 z Wyspami Owczymi w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Zawodnik Legii Warszawa wszedł na boisko w 75. minucie, zastąpił Nedima Bajramiego (US Sassuolo) i zdobył bramkę, która ustaliła wynik spotkania.

Muci zapoczątkował szybką akcję z własnej połowy, po lewej stronie boiska. Minął Andrassa Johansena na wysokości koła środkowego, podprowadził piłkę, prostopadle podał w pole karne do Myrto Uzuniego (Granada CF), ten wycofał do piłkarza "Wojskowych", który skutecznie uderzył bez przyjęcia, z lewej nogi (12. metr), na dalszy słupek. Dla 22-latka był to 4. mecz i zarazem 1. gol w reprezentacji Albanii.

Skrót meczu i gola Muciego można zobaczyć w tym miejscu.

Wyspy Owcze – Albania 1:3 (0:0)
Faero (45. min.) – Bajrami (20. min.), Asllani (51. min.), Muci (90. min.)

Żółta kartka: Joensen

Wyspy Owcze: Gestsson – Sorensen, Vatnsdal, Faero, Davidsen – Joensen (64' Knudsen), Adreasen (46' Bjartalio), G. Vatnhamar (80' Hendriksson), S. Vatnhamar (80' Radosavlevic) – Olsen, Edmundsson (65' Johansen)

Albania: Berisha – Hysaj, Ismajli, Djimsiti, Mitaj – Ramdani, Bajrami (75' Muci), Asllani (88' Bare) – Seferi (89' Sadiku), Cikalleshi (67' Uzuni), Asani (75' Mehmeti)