Wygrana Jurkowskiego na gali MMA

28-04-2019 / 11:05

(akt. 28-04-2019 / 12:02)

Łukasz "Juras" Jurkowski pokonał na gali KSW Stjepana Bekavaca. Legionista potrzebował do wygranej niespełna minuty.

Łukasz Jurkowski na gali KSW 48 w Lublinie zmierzył się ze Stjepanem Bekavacem. Dla Polaka była to szansa na rewanż za porażkę sprzed... czternastu lat. Walka nie potrwała długo.

Zawodnicy od razu po rozpoczęciu walki, ruszyli do wymiany ciosów. Jurkowski starał się osłabić nogę przeciwnika, gdyż znał fakt, że Bekavac przeszedł operację kolana, które jest osłabione. Ataki z obu stron trwały niespełna minutę. Chorwat w pewnym momencie upadł na matę, co wykorzystał "Juras". Walka została przerwana, a Bekavac przegrał z Jurkowskim i kontuzją. Polak po pojedynku z przeciwnikiem sam doznał urazu i ma złamaną rękę.

38-letni zawodnik nie dał po walce jasnej odpowiedzi w kontekście przyszłości i ewentualnych kolejnych walk.

Łukasz Jurkowski (17-11, 4 KO, 6 SUB) pokonał przez TKO (kontuzja) Stjepana Bekavaca (19-10, 13 KO, 4 SUB).