Źródło:

06.04.2002 00:04

(akt. 17.01.2019 02:27)

Atmosfera podczas konferencji prasowej była wręcz sielankowa. Dragomira Okukę przywitały oklaski, a trener polonistów Werner Liczka zażartował pytając czy to dla niego aplauz.
Werner Liczka: "Myślę, że tytuł mistrzowski trafi do Warszawy. Jak na nasze możliwości pierwsze 30 minut były bardzo dobre. Legia miała problemy z naszą aktywną grą i przełom nastąpił około 35 minuty. Po tym momencie atuty przeciwnika, jakim była przede wszystkim determinacja przeważyły o losach spotkania. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, ale przeciwnik był lepszy, wykazał więcej charakteru. Oddali trzy strzały na bramkę i zdobyli trzy gole, wykazali się więc stuprocentową skutecznością. Myślę, że na pięć meczów przed końcem dogonić Legię w takiej formie będzie bardzo ciężko. Nie wiem czemu moi piłkarze wybiegli na mecz w białych koszulkach. Atmosfera była dziś fantastyczna. W Czechach na meczach derbowych takiej nie ma. Przyczyn porażki jest wiele, wśród nich także przyczyna psychiczna. Dla takich młodych zawodników jak Marcin Kuś czy Sebastian Kęska był to fajny, lecz ciężki sprawdzian." Dragomir Okuka: "Legia do samego końca grała bardzo zdyscyplinowanie, skutecznie, piłkarze biegali i walczyli z wielką determinacją, tak jak tego chciałem. Jestem bardzo zadowolony i tak będziemy grać do końca sezonu. Mieliśmy kłopoty tylko w pierwszych 20 minutach, ale mecz wygraliśmy zasłużenie, choć wynik 3:0 może jest trochę zbyt wysoki. Naszym kłopotem ostatnio była nierówna gra podczas meczu, gdy to graliśmy dobrze przez 20 minut, a następne 20 minut źle. Dziś już tego problemu nie było. Wpłynęły na to motywacja, wspaniały doping kibiców. Przed meczem żartowałem, że wygramy 3:0, ale byłbym także bardzo zadowolony, gdybyśmy wygrali 1:0. Bardzo nam zależy na trzech punktach, które są do zdobycia we Wronkach, byłby to wielki krok, pozostało jeszcze 5 kolejek, ale każda z nich przybliża nas do mistrzostwa. Nie popadamy jednak w euforię, nie możemy sobię odpuścić i musimy walczyć o te 15 punktów. W tej chwili jeszcze nie wiem jak poważany jest uraz Jacka Zielińskiego, wystraszył się, że ktoś kopnął go w achillesa. Jutro lekarze zrobią badania. Konferencja zakończyła się miłym akcentem - redaktor naczelny tygodnika "Nasza Legia" podziękował w imieniu kibiców Legii Wernerowi Liczce za odbieranie punktów rywalom naszego zespołu i wręczył mu szalik Legii.