Wypożyczeni: Abu Hanna, Ciepiela i Kobylak nie zagrali w ostatniej kolejce

30.05.2023 09:00

(akt. 30.05.2023 01:27)

Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) i Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) nie wystąpili w ostatniej, 34. kolejce PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – AS Roma U-19 przegrała 1:2 z UC Sampdoria w ostatnim meczu sezonu zasadniczego (Primavera). Majchrzak oglądał spotkanie z ławki.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia mierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice, spotkanie zostało przerwane w 80. minucie, przy wyniku 1:0 dla gości. Abu Hanna nie znalazł się w kadrze na sobotni mecz.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zwyciężyła 1:0 Wartę Poznań w 34. kolejce PKO Ekstraklasy. Ciepieli zabrakło w kadrze meczowej.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał aż 0:4 z Pogonią Szczecin. Kobylak, który w sezonie 2022/2023 był podstawowym bramkarzem "Zielonych", tym razem oglądał spotkanie z ławki.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie bezbramkowo zremisowali ze Stalą Rzeszów. Skibicki pojawił się na murawie w 64. minucie, zastępując Daniela Rumina. Kilka chwil później dopadł do miękkiego zagrania Patryka Mikity na 12. metr, w drugim kontakcie oddał strzał po koźle, ale nie dość, że Krzysztof Bąkowski udanie interweniował, to wypożyczony zawodnik Legii był na spalonym.

W 74. minucie 21-latek otrzymał dalekie podanie z głębi pola na prawą stronę boiska, po czym płasko wycofał na 18. metr, do niepilnowanego Mateusza Czyżyckiego, który pięknie uderzył w prawy, górny róg, lecz gol nie został uznany, gdyż "Skiba" znowu znalazł się na ofsajdzie.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zremisowała na wyjeździe 0:0 z GKS-em Tychy. Mustafajew zagrał całe spotkanie na prawej obronie.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował 1:1 z Chrobrym w Głogowie. Pierzak pojawił się na boisku w wyjściowym składzie, grał w środku pola, w 60. minucie zmienił go Szymon Lewkot.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia przegrała 1:2 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, Niskiego zabrakło w kadrze. Młodzieżowiec wystąpił za to w pierwszej połowie meczu rezerw (klasa okręgowa), które wygrały 2:1 ze Strumykiem Malawa.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń uległa u siebie 0:1 Raduni Stężyca. Kikolski zagrał całe spotkanie, stracił gola po strzale Mateusza Kuzimskiego z rzutu karnego (faul Macieja Wichtowskiego na Tomaszu Dejewskim).

Wcześniej m.in. kapitalnie interweniował nogą po uderzeniu Cezarego Sauczka (7. metr), a także wyłapał strzał Radosława Stępnia zza pola karnego. Wspomniane sytuacje można obejrzeć od 1:40 do 2:55 na poniższym wideo.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła uległa 0:1 Zniczowi w Pruszkowie. Czajkowski znalazł się w podstawowej jedenastce, został napomniany żółtą kartką, w 77. minucie zastąpił go Oskar Przywara.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń bezbramkowo zremisowała u siebie z Ursusem Warszawa. Imiołek wszedł na boisko w 64. minucie, zmieniając Kacpra Gziełę.

W jednej z akcji zablokował strzał we własnym polu karnym. Ochoczo podłączał się też do ofensywy, dośrodkowywał, choć parę razy brakowało dokładności.

W 79. minucie zacentrował na 7. metr, do Michała Strzałkowskiego, ten trafił do siatki, ale był na spalonym, dlatego gol nie został uznany (od 1:45:04 na wideo). W końcówce "Imioł" mocno dograł w "szesnastkę", Grzegorz Skowroński podbił piłkę, a Jakub Budnicki główkował nad poprzeczką z niewygodnej pozycji.