News: Wypożyczeni: Asysta i kontuzja Zbozienia, uraz Banasiaka

Wypożyczeni: Asysta i kontuzja Zbozienia, uraz Banasiaka

28.08.2011 19:05

(akt. 13.12.2018 08:18)

<p>Najpierw urazu w meczu Polonii z GKS-em doznał Daniel Zbozień, który wcześniej popisał się świetną asystą przy bramce Nowaka. Niespełna dwie godziny później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Adam Banasiak. Jego Olimpia pokonała 2:1 Polonię Bytom. Kolejny pełny mecz zaliczył w Legionovii Jakub Chrostowski, jego klubowy partner Paweł Broniszewski wszedł na murawę na ostatnie dziesięć minut pojedynku. Przez 90 minut zagrał Radosław Mikołajczak, podobnie było z Dawidem Dzięgielewskim w MKS-ie Kutno, który miał szansę strzelić pierwszą bramkę w barwach klubu. Z powodu kłopotów z barkiem w Piaście nie grał Wojciech Lisowski. Poniżej szczegóły.</p>

Damian Zbozień (GKS Bełchatów) - "Ciupaga" rozegrał całkiem dobry mecz w barwach Brunatnych. W 14. minucie popisał się świetną akcją. Zbozień przebiegł kilkanaście metrów, minął rywala i dośrodkował w pole karne. Jego wrzutkę wykorzystał Dawid Nowak, który główką wyprowadził GKS na prowadzenie. "Zboziu" musiał w przerwie zejść z boiska w wyniku skręcenia stawu skokowego, którego nabawił się w starciu z jednym z polonistów. Jego miejsce na boisku zajął młody Piotr Piekarski, który w zeszłym roku testowany był przez Młodą Legię. Ostatecznie ekipa z Bełchatowa przegrała na Konwiktorskiej 1:2. Warto dodać, że jego poczynania były obserwowane przez trenera Rafała Janasa.

Adam Banasiak (Olimpia Elbląg) - Banasiak wszedł na boisko w 53. minucie. Od początku był aktywny i starał się często rozgrywać piłkę. "Banan" nie bał się brać ryzyka na własne barki. Jeden z jego strzałów był minimalnie niecelny. W 76. minucie nasz zawodnik został ukarany przez sędziego żółtą kartką za protesty. Dziesięć minut później wypożyczony do Olimpii pomocnik musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Adam schodził z murawy o własnych siłach, a jego miejsce w składzie zajął Mykoła Dremluk. Olimpijczycy pokonali Polonię Bytom 2:1.

Wojciech Lisowski (Piast Gliwice) - Wojtek Lisowski nie zagrał przeciwko zespołowi z Polkowic z powodu kontuzji barku. Piast wygrał 2:0 i objął pozycję lidera pierwszej ligi.

Jakub Chrostowski (Legionovia Legionowo) - Narew Ostrołęka zdołał pokonać Chrostowskiego jeden raz. Młody golkiper stał między słupkami drużyny "Novii" przez pełne 90 minut.

Paweł Broniszewski (Legionovia Legionowo) - Broniszewski wszedł na boisko na ostatnie dziesięć minut meczu. Pomocnik Wojskowych zmienił na murawie Adama Centkowskiego. Legionovia pokonała Narew 4:1.

Dawid Duda (Znicz Pruszków) - Ekipa z Pruszkowa zremisowała 1:1 z Garbarnią Kraków na wyjeździe.

Dawid Dzięgielewski (MKS Kutno) - MKS zremisował po słabym meczu z Ursusem Warszawa 1:1. Dzięgielewski zagrał pełne spotkanie dla zespołu z Kutna i miał szansę dać swojej ekipie trzy punkty. Jego uderzenie z najbliższej odległości obronił jednak golkiper ze stolicy.

Radosław Mikołajczak (Elana Toruń) - Elana przegrała z Ruchem Zdzieszowice 0:1. Mikołajczak grał przez cały mecz.