Wypożyczeni: Asysta Sobocińskiego

15.01.2024 11:00

(akt. 15.01.2024 01:07)

Oskar Lachowicz (Spezia Calcio U-19) zagrał w Primaverze, Maddox Sobociński (GKS Wikielec) miał asystę w sparingu. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 zremisowała 1:1 z Salernitaną w Primaverze 2. Lachowicz grał do 60. minuty, wówczas został zmieniony. Oddał dwa strzały z lewej nogi, dobrze utrzymywał się przy piłce i wygrywał pojedynki w ofensywie.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zagrała kontrolnie z Czarnymi Połaniec (2:2) i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (2:1). Majchrzak nie wystąpił w sparingach, gdyż wraca do zdrowia po kontuzji (złamanie obojczyka).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz pokonał 4:2 Wisłę Puławy. Krajewski grał do 65. minuty spotkania kontrolnego, wówczas został zmieniony.

Tym razem wystąpił na pozycji półprawego stopera w trójosobowym bloku defensywnym. Miał dużo gry w rozegraniu, 2 – 3 przechwyty na własnej połowie, kilka prostopadłych podań i indywidualnych podłączeń do ataku. Raz dośrodkował z wysokości narożnika pola karnego na dalszy słupek, gdzie Tymon Proczek minimalnie minął się z piłką.

Krajewski miał też parę zagrań przez dwie linie do środka, z czego jedno przełożyło się na asystę drugiego stopnia po strzale z 16. metra.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia nie rozegrała jeszcze żadnego sparingu w trakcie przygotowań do drugiej części sezonu.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS zremisował 3:3 z Hutnikiem Kraków. Kikolski, podstawowy bramkarz I-ligowca, nie wystąpił w meczu towarzyskim, w którym zagrali m.in. testowani i zawodnicy, którzy jesienią uzbierali mniej minut.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie wygrało aż 9:2 z Pniówkiem Pawłowice. Kisiel wystąpił w drugiej połowie sparingu, grając na środku obrony.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u pokonały 1:0 Zawiszę w sobotnim sparingu. Iwańczyk znalazł się w podstawowym składzie i – tak, jak wszyscy – zagrał 45 minut. Zespół z Bydgoszczy bardzo głęboko się cofnął, co sprawiło, że było trochę trudno w środku pola. Młodzieżowiec nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji, miał też kilka odbiorów i akcji kombinacyjnych.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – W najbliższą sobotę, 20 stycznia, Pogoń zmierzy się kontrolnie z ŁKS-em II.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zremisowała 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Murawski zagrał w pierwszej połowie meczu towarzyskiego, miał trochę miękkich i płaskich podań, wyłapał główkowanie z 12. metra (po koźle), złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 31. minucie 18-latek świetnie wybronił mocny strzał Radosława Gołębiowskiego zza "szesnastki" (od 41:42 na poniższym wideo), ale Sandecja miała korner, po którym Bruno Żołądź skutecznie główkował z 7. metra.

W dalszej części pierwszej połowy Murawski udanie interweniował po uderzeniu z 18. metra, a także – podczas rozgrywania od tyłu – "położył" Marcinho we własnym polu karnym, dobrze utrzymując się przy piłce pod presją.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zwyciężył 5:2 Elanę Toruń w sobotnim sparingu (3 x 40 min). Sobociński zagrał godzinę, zaprezentował się bardzo solidnie, miał asystę przy golu na 1:0. Oddał też dwa strzały – jeden przeleciał obok bramki, drugi wybronił golkiper.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana przegrała kontrolnie 2:5 z GKS-em Wikielec (3 x 40 min). Knera zagrał pierwsze 40 minut.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – W najbliższą sobotę, 20 stycznia, MKS zmierzy się w sparingu z Escolą Varsovia.