News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Asysta Strzałka w debiucie

27.08.2024 10:00

(akt. 27.08.2024 05:04)

Igor Strzałek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) miał asystę w debiucie. Franciszek Chojak (Unia Swarzędz) zachował dwa czyste konta. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał na wyjeździe 2:3 z Widzewem Łódź w 6. kolejce ligowej. Kikolski wrócił do bramki po meczu z Legią, w którym nie wystąpił (zapisy w umowie wypożyczenia).

Młodzieżowiec dobrze wszedł w mecz, między 4. a 6. minutą obronił dwa groźne uderzenia. Najpierw uporał się z płaskim strzałem Jakuba Łukowskiego (18. metr) na dalszy słupek, potem kapitalnie interweniował po główkowaniu Jakuba Sypka z bliskiej odległości. Po godzinie gry świetnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową Luisa Silvy. Poza tym, złapał cztery dośrodkowania (jedno na raty).

Był bezradny przy golach Widzewa. W pierwszej akcji wyszedł z bramki, by skrócić kąt, Fran Alvarez wygrał z nim pojedynek 1 na 1 poprzez skuteczną podcinkę. W końcówce pierwszej połowy Imad Rondić pokonał go po strzale z rzutu karnego (rzucił się w swoje lewo, futbolówka poleciała w drugą stronę), który sprokurował Rahil Mammadov. W 75. minucie miejscowi mieli rzut wolny, doszło do zamieszania i wybicia, następnie Marcel Krajewski oddał potężny strzał zza "szesnastki", a Mateusz Żyro zmienił tor lotu piłki, którą skierował do siatki.

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I ligi) – W minionym tygodniu lider na zapleczu Ekstraklasy wygrał z Wisłą Płock (4:2) i GKS-em Tychy (2:0). "Strzała" wchodził na boisko odpowiednio w 57. i 54. minucie.

Wypożyczony zawodnik Legii był ustawiony w środku pola (system 3-5-2), ale zbiegał też w boczne sektory boiska, starał się doskakiwać do rywali, wbiegał w pole karne, by dawać opcję w fazie finalizacji. W obu spotkaniach miał po stracie i po parę niedokładnych zagrań, lecz obyło się bez konsekwencji.

Miał asystę w debiucie (od 7:49 na poniższym wideo). W 1. minucie czasu doliczonego "Strzała" przyjął piłkę w środku pola, przeprowadził świetny rajd, przełożył dwóch rywali i kapitalnie, płasko podał prostopadle za linię obrony, do Kacpra Karaska, który wychodził sam na sam z bramkarzem i skutecznie podciął futbolówkę obok niego, ustalając wynik meczu na 4:2 z Wisłą. Tuż przed końcem spotkania młodzieżowiec zszedł z prawej strony do środkowej strefy i posłał fenomenalnie zagranie prostopadłe na wolne pole, do Damiana Hilbrychta, którego dogranie wzdłuż "szesnastki" nie zakończyło się uderzeniem. Nieco wcześniej Strzałek trochę niecelnie główkował po dośrodkowaniu na środek pola karnego.

Jeśli chodzi o mecz z GKS-em, to w 58. minucie dwukrotnie zasygnalizował (ruch rękami), że warto do niego podać. Za pierwszym razem zabrał się z piłką i został zablokowany po strzale z 16. metra. Przy drugiej akcji dopadł do wycofania na 9. metr, uderzył z lewej nogi (bez przyjęcia), bramkarz obronił, Mateusz Hołownia pechowo skierował futbolówkę do własnej siatki, ale gol nie został uznany, gdyż Kamil Zapolnik był na spalonym. Kwadrans później fenomenalnie podał piętą (prostopadle) na lewą stronę "szesnastki", do Macieja Wolskiego, którego dogranie wzdłuż boiska nie zdołał nikt zamknąć.

W końcówce miał asystę drugiego stopnia przy bramce ustalającej wynik (od 3:47 na poniższym wideo). Młodzieżowiec podłączył się do kontry, jego dwa podania zostały zablokowane, ale powalczył o futbolówkę w parterze, zdołał ją odegrać do Andrija Dombrowśkyja, a ten wypatrzył Morgana Fassbendera, który oddał skuteczny strzał z prawej strony pola karnego.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Stal przegrała ostatnio z Odrą Opole (1:2) i Pogonią Siedlce (1:3). Pchełka pojawił się na murawie odpowiednio w 71. oraz 61. minucie. Pracował w pressingu, miał trochę przechwytów i dobrych podań. Ogółem trzy razy przewinił i był raz faulowany.

W pierwszym meczu grał na prawym wahadle, popisał się efektowną i celną piętką. W drugim spotkaniu był ustawiony jako jeden z dwóch ofensywnych pomocników. Posłał trzy dośrodkowania z rzutu rożnego – po jednym z nich Jakub Banach główkował pod poprzeczkę, ale bramkarz Pogoni świetnie interweniował (od 3:35 na poniższym wideo).

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – W poprzednim tygodniu Znicz przegrał 0:4 z Miedzią w Legnicy i wygrał u siebie 4:0 z Kotwicą Kołobrzeg. Ciepiela grał odpowiednio do 73. oraz 61. minuty. Miał trochę odbiorów i podań prostopadłych. W pierwszym meczu posłał dwa dośrodkowania, przy których dochodziło do zamieszania, lecz brakowało uderzeń. Po pół godzinie gry potężnie strzelił z 30. metra na bliższy słupek, ale bramkarz gospodarzy zbił piłkę na rzut rożny.

W 37. minucie spotkania z Kotwicą (od 1:09 na poniższym wideo) wypożyczony piłkarz Legii skutecznie, płasko uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, ale gol nie został uznany, gdyż Daniel Stanclik był na spalonym.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – W minionym tygodniu Chełmianka przegrała u siebie z Podlasiem Biała Podlaska (0:1) i wygrała na wyjeździe z rezerwami Wisły Kraków (1:0) w rozgrywkach ligowych. Misztal zagrał w pierwszym spotkaniu od 1. do 77. minuty, na prawej obronie. Na początku meczu został zablokowany po strzale z 20. metra (od 0:56 na poniższym wideo).

Jeśli chodzi o spotkanie z Wisłą II, to 18-latek wszedł na boisko w 81. minucie i znowu wystąpił na prawej obronie. Miał kilka odbiorów – po jednym z nich zabrał się do kontry, minął jednego rywala, ale zatrzymał się na drugim. Przy drugiej takiej akcji został sfaulowany, a przy trzeciej pobiegł skrzydłem i popisał się celnym przerzutem. Raz dośrodkowywał, ale był zablokowany.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Miniony tydzień był udany dla Unii, która wygrała z Błękitnymi Stargard (1:0) i Polonią Środa Wielkopolska (2:0). Dla Chojaka były to pierwsze czyste konta w sezonie. W pierwszym meczu rywale mieli parę sytuacji strzeleckich, ale 19-latek bardzo dobrze spisywał się między słupkami.

Jeśli chodzi o drugie spotkanie, to młodzieżowiec złapał trochę górnych podań i jedno główkowanie, piąstkował po dośrodkowaniu, przy drugiej centrze przeniósł piłkę nad poprzeczką.