Wypożyczeni: Bramki Iloskiego oraz Sanogo

15.10.2018 10:38

(akt. 21.12.2018 15:17)

W poprzednim tygodniu kibice emocjonowali się w dużej mierze spotkaniami reprezentacji, natomiast piłka klubowa – poza nielicznymi wyjątkami - na chwilę przeszła na dalszy plan. Zawodnicy związani ze stołecznym klubem walczyli także w sparingach czy pucharowych konfrontacjach. Powody do radości mogli mieć zwłaszcza Brian Iloski oraz Vamara Sanogo, którzy trafiali do siatki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce) –  Zemplin wygrał w pucharze kraju 4:0 ze Slovanem Simonovany. Nawotka zagrał cały mecz, Sulley nie podniósł się z ławki, natomiast Iloski wszedł na murawę w 73. minucie i kilkanaście minut później zdobył bramkę dla swojej drużyny.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)  Zagłębie, w trakcie przerwy na reprezentacje, przegrało 2:3 w meczu towarzyskim z GKS-em 1962 Jastrzębie. Francuz został desygnowany przez trenera na plac tuż po przerwie i szybko strzelił gola z rzutu karnego. Napastnik został też ukarany żółtą kartką.

Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)   Zagłębie oraz Radomiaka, ligowe starcia czekają za parę dni. Rywalem „Miedziowych” będzie Wisła Płock, z kolei ekipy z Radomia – Pogoń Siedlce.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe w sparingu z Cracovią. „Jodła” zameldował się w podstawowym składzie, ale grał tylko do 30. minuty.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica)  Legniczanie zremisowali u siebie 1:1 z Odrą Opole w spotkaniu towarzyskim. Żyro pojawił się na boisku w wyjściowej „jedenastce”.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Góral wystąpił w zwycięskim sparingu kadry do lat 20 z Czechami (3:0) pod dowództwem Jacka Magiery. Rosły snajper walczył na murawie przez 79 minut.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Zespół Kopczyńskiego rozgrywki ligowe zacznie pod koniec października. Pierwszym rywalem  Wellington będzie Newcastle Jets.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek) Victoria boleśnie przegrała w Tomaszowie Mazowieckim z miejscową Lechią (1:6). Mydlarza zabrakło w kadrze meczowej, ponieważ dopadło go przeziębienie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie zremisowali 2:2 z Wiślanami Jaśkowice, mimo iż po pierwszym kwadransie prowadzili różnicą dwóch goli. Król całą konfrontację spędził na prawej stronie obrony.

Tin Matić (NK Zadar) Ekipa Maticia wygrała w lidze 2:0 z Kustosiją. Młody Chorwat, po raz czwarty z rzędu, nie znalazł się jednak w kadrze meczowej.