Wypożyczeni: Czyste konto Kikolskiego

18.12.2023 10:00

(akt. 18.12.2023 02:32)

Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował kolejne czyste konto w I lidze, Marcel Krajewski (Znicz Pruszków) sprokurował rzut karny. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 przegrała na wyjeździe 0:2 z Pisą w Primaverze 2. Lachowicza zabrakło w kadrze meczowej, gdyż się rozchorował.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała 3:3 z Jagiellonią Białystok w lidze. Majchrzak nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej z powodu kontuzji (złamanie obojczyka).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał u siebie 0:1 z Podbeskidziem w I lidze. Krajewski wszedł na boisko w 64. minucie, za Tymona Proczka. Próbował się podłączać do ofensywy, raz dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, ale dogranie przeciął Jakub Kisiel.

Miał kilka odbiorów i przeciętych zagrań, plus trochę celnych podań. W jednej z akcji został sfaulowany przez Bartosza Bidę, z którym chwilę wcześniej wygrał pojedynek 1 na 1 w defensywie. Poza tym, wybił piłkę głową z własnego pola karnego po aucie gości, a także utrzymał się przy futbolówce na połowie Znicza pod presją paru rywali. W 82. minucie zatrzymał Lionela Abate Etoundiego w "szesnastce" gospodarzy.

W końcówce miał sporego pecha. Najpierw odebrał piłkę Abate we własnym polu karnym, a po chwili, tuż przed posłaniem dalszego zagrania, przypadkowo trafił go ręką w twarz. Sędzia ukarał wypożyczonego zawodnika Legii żółtą kartką, podyktował rzut wolny, ale po analizie VAR zmienił decyzję na "jedenastkę", którą wykorzystał Daniel Mikołajewski.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia wygrała u siebie 1:0 z Odrą Opole w I lidze. Ciepiela wszedł na boisko w 62. minucie, pokazywał się do gry, podprowadzał piłkę, miał jedno dośrodkowanie (zablokowane), zbiegał na podania prostopadłe i zagrywał w taki sposób (również wzdłuż boiska).

W 87. minucie otrzymał prostopadłe zagranie, po czym podał tak w pole karne, do Kamila Mazka, który wyprzedził rywala, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzając bardzo niecelnie z 8. metra.

W końcówce sprytnie wycofał piętą, po chwili znowu dostał piłkę, napędził kontrę, ale nie dość, że został zablokowany tuż przed polem karnym, to sfaulował Michała Surzyna i obejrzał żółtą kartkę.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS pokonał u siebie 2:0 Stal Rzeszów na zapleczu Ekstraklasy. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 8. czyste konto w sezonie. Młodzieżowiec wyłapał główkowanie po dośrodkowaniu, a także wybronił m.in. dwa strzały z prawej strony pola karnego i mocne uderzenie z 18. metra (po koźle).

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie wygrało 1:0 ze Zniczem w Pruszkowie. Kisiel grał do 79. minuty, wówczas zmienił go Marcel Misztal.

Oddał strzał z 13. metra (zablokowany), walczył w kontakcie, doskakiwał do rywali, podłączał się do ofensywy, parę razy zgrywał głową, przeciął dośrodkowanie Marcela Krajewskiego, miał dwa odbiory w środku pola, parę przeciętych zagrań, a także kilka celnych podań prostopadłych i wzdłuż boiska. Raz przewinił, był dwukrotnie faulowany.

W 18. minucie Kisiel mógł mieć asystę. Wypożyczony piłkarz Legii otrzymał miękkie podanie na lewą stronę boiska, wycofał na 12. metr, do Maksymiliana Sitka, ten przełożył Dmytro Juchymowicza i oddał strzał, a Paweł Moskwik wybił futbolówkę praktycznie z linii bramkowej.

W pierwszej połowie został ograny w środku pola przez Wiktora Nowaka, ale Podbeskidzie szybko skasowało kontrę Znicza. W 71. minucie Mateusz Grudziński wygrał pojedynek 1 na 1 z Kisielem na boku boiska, lecz dośrodkowanie zawodnika gospodarzy okazało się trochę niedokładne.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga), Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga), Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga), Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga), Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga), Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – ŁKS II, Pogoń, Wieczysta, GKS, Elana i MKS zakończyły pierwszą część sezonu.