Wypożyczeni: Czyste konto Kikolskiego

02.10.2024 09:00

(akt. 02.10.2024 02:23)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) zachował drugie czyste konto z rzędu i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – W minionym tygodniu Radomiak wygrał po dogrywce z Górnikiem w Zabrzu (1:0) i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski, a także przegrał 0:1 z Zagłębiem w Lubinie w 10. kolejce Ekstraklasy. "Kikol" wystąpił w jednej i drugiej rywalizacji.

W pierwszym meczu zachował drugie czyste konto (z rzędu) w sezonie, złapał dwa groźne uderzenia z pola karnego i został ukarany żółtą kartką. W końcówce drugiego spotkania przepuścił techniczny strzał Tomasza Pieńki z lewej strony "szesnastki" (po odbiciu od dalszego słupka).

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I liga) – Ostatnio lider I ligi przegrał z GKS-em Katowice (1:2) w 1. rundzie Pucharu Polski i wygrał 1:0 z Polonią Warszawa na zapleczu Ekstraklasy. "Strzała" zaczął oba spotkania w wyjściowym składzie – w drugim grał do 56. minuty, a w pierwszym do 18., gdyż doszło do zmiany taktycznej, spowodowanej czerwoną kartką środkowego obrońcy, Arkadiusza Kasperkiewicza (młodzieżowca zastąpił stoper, Artem Putiwcew).

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Ostatnio Stal przegrała po rzutach karnych z Arką Gdynia w 1. rundzie Pucharu Polski, a także doczekała się pierwszej wygranej na zapleczu Ekstraklasy (2:0 z Ruchem Chorzów). Pchełka zagrał w PP od 1. do 81. minuty, a drugie spotkanie oglądał z ławki.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – W poprzednim tygodniu drużyna z Pruszkowa przegrała 2:3 z Chojniczanką Chojnice w 1. rundzie PP i pokonała 1:0 Pogoń Siedlce w 11. kolejce ligowej. Ciepiela wystąpił w obu meczach – w pierwszym od 10. do 77. minuty, a w drugim od 1. do 65. (żółta kartka).

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka jest po wygranych z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (4:1, III liga) i Bugiem Hanna (8:0, ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski). Misztal wszedł na boisko w 67. minucie pierwszego spotkania, a w drugim grał od 1. do 60. min (prawa obrona) i wywalczył asystę drugiego stopnia. Co więcej, asystował przy innym golu (akcja na skrzydle i płaskie podanie do napastnika, wzdłuż bramki), który jednak nie został uznany z powodu wątpliwego spalonego.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – W poprzednim tygodniu Unia przegrała z MKS-em Kluczbork (1:2, 1. runda Pucharu Polski) i rezerwami Lecha Poznań (1:3, III liga). Chojak oglądał oba mecze z ławki.