Wypożyczeni: Czyste konto Kikolskiego, asysty Ciepieli i Misztala

22.10.2024 11:00

(akt. 22.10.2024 03:08)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) zachował czyste konto w Ekstraklasie. Bartłomiej Ciepiela (Znicz Pruszków) i Fryderyk Misztal (Chełmianka Chełm) asystowali odpowiednio w I oraz III lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał u siebie 2:0 z Puszczą Niepołomice w 12. kolejce ligowej. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 3. czyste konto w sezonie. Młodzieżowiec bardzo dobrze radził sobie na przedpolu, gdzie pewnie łapał górne zagrania, a w 35. minucie uchronił zespół przed stratą gola. Wówczas, po zamieszaniu wynikającym z autu, Mateusz Radecki dopadł do piłki w polu karnym i mimo że źle ją przyjął, to był sam na sam z "Kikolem", który wyszedł z bramki, skrócił kąt, rzucił się i kapitalnie obronił uderzenie (od 1:49 na poniższym wideo).

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I liga) – Lider I ligi przegrał na wyjeździe 0:2 z Wisłą Kraków w 13. kolejce. Strzałek grał do 85. minuty, wówczas został zmieniony.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Drużyna ze Stalowej Woli zremisowała na wyjeździe 0:0 z ŁKS-em na 2. poziomie rozgrywkowym w Polsce. Pchełka obserwował rywalizację z ławki.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zremisował 2:2 z Wisłą Płock na zapleczu Ekstraklasy. Ciepiela został zmieniony w 76. minucie, a wcześniej miał asystę przy golu na 1:0. W pierwszej połowie 23-letni pomocnik odebrał piłkę na boku boiska i płasko podał prostopadle do Daniela Stanclika, który skutecznie uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek (od 0:52 na poniższym wideo).

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka wygrała na wyjeździe 4:2 z rezerwami Korony Kielce w 13. kolejce III ligi (grupa IV). Misztal rozegrał cały mecz i miał piękną asystę przy golu na 3:1. Wypożyczony zawodnik Legii posłał dalekie podanie z tzw. pierwszej piłki, za linię obrony, do Pawła Perduna, który sfinalizował akcję (od 9:53 na poniższym wideo).

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia zremisowała 1:1 z Kotwicą Kórnik w 13. kolejce III ligi (grupa IV). Chojak oglądał spotkanie z ławki.