Wypożyczeni: Czyste konto Kobylaka

04.07.2022 11:00

(akt. 04.07.2022 01:13)

Trwa okres przygotowawczy, niebawem wystartują rozgrywki PKO Ekstraklasy, a także I oraz II ligi. W poprzednim tygodniu czyste konto w sparingu z Arką Gdynia zachował Gabriel Kobylak (Radomiak Radom). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – W ostatnich dniach Stal zremisowała 1:1 z ŁKS-em i wygrała 2:0 z Koroną Kielce. Ciepiela dwukrotnie znalazł się w wyjściowych składach na sparingi.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa)Radomiak ma za sobą dwa spotkania towarzyskie: z Lechią Gdańsk (1:2; 4x30min) i Arką Gdynia (3:2). Kobylak grał w czwartej kwarcie sparingu z biało-zielonymi i wystąpił w pierwszej połowie rywalizacji z I-ligowcem. Przepuścił jednego gola w meczu z Lechią, natomiast zachował czyste konto z Arką.

Dwudziestolatek nieźle się zaprezentował przeciwko klubowi z Gdyni. Dwa razy udanie wyszedł z bramki, dzięki czemu przecinał podania z głębi pola, uprzedzając rywali. Poza tym, wybronił trzy mocne strzały z dystansu, a także wyłapał nieprzyjemne, górne dośrodkowanie z prawej strony "szesnastki" i dobrze piąstkował piłkę po centrze z rzutu wolnego.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Chojniczanka Chojnice; I liga) – Zespół z Chojnic poniósł ostatnio dwie porażki: z KKS-em Kalisz (1:2) i Jagiellonią Białystok (0:2). Kikolski wystąpił w drugiej połowie sparingu z II-ligowcem, a w 78. minucie przepuścił uderzenie byłego zawodnika Legii, Nikodema Zawistowskiego.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) Górnik jest po remisie z Puszczą Niepołomice (1:1) i wygranej z FC Voluntari (2:1), czyli czwartą drużyną rumuńskiej ekstraklasy. Pierzak rywalizował w tych sparingach odpowiednio od 46. i 62. minuty.

Jeśli chodzi o mecz z Puszczą, to 19-latek pokazywał się do gry, nie odpuszczał, dobrze radził sobie w odbiorze – miał zresztą parę przechwytów w pobliżu własnej "szesnastki". Szukał podań płaskich, z których znaczna większość okazała się celna. W 70. minucie napędził kontrę prostopadłym zagraniem do Bryana Lokilo, a niecałe 30 sekund później został ukarany żółtą kartką za faul na połowie zespołu z Niepołomic. W końcówce sparingu, będąc pod presją, niedokładnie zagrał na 16. metrze od swojej bramki, ale szybko się zrehabilitował – w ciągu dwóch sekund zdołał zablokować dwa strzały z pola karnego.

W spotkaniu z klubem z Rumunii też dało się zauważyć, że "Pierzu" był aktywny. Zakładał pressing, pomagał w defensywie, przeciął kilka podań. W 73. minucie odzyskał piłkę we własnej "szesnastce", dzięki czemu oddalił zagrożenie. Pod koniec rywalizacji główkował z niezbyt korzystnej pozycji (15. metr) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a rumuński bramkarz złapał futbolówkę.