Wypożyczeni: Debiut Baku, czyste konto Kikolskiego, asysta Misztala

23.01.2024 06:00

(akt. 23.01.2024 17:42)

Makana Baku (OFI Kreta) zadebiutował w nowym zespole, Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował czyste konto, a Fryderyk Misztal (Stolem Gniewino) miał asystę. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta, liga grecka) – Wypożyczony zawodnik Legii zadebiutował w barwach OFI w rewanżu 1/8 finału Pucharu Grecji (1:1; w dwumeczu 4:2). Wszedł na boisko w 46. minucie, w końcówce spotkania obejrzał żółtą kartkę, a w doliczonym czasie został sfaulowany w "szesnastce" miejscowych przez Alexandrosa Parrasa i wywalczył rzut karny, po którym padła bramka.

Co więcej, Baku pojawił się w podstawowym składzie na sobotni mecz ligowy z Panetolikosem (1:0). Prawoskrzydłowy grał do 58. minuty, wówczas został zmieniony. Wg Sofascore miał m.in. 78 proc. dokładnych podań (18/23), 2 próby dryblingu (obie nieskuteczne), 6 pojedynków na ziemi (3 wygrane), 7 strat i 4 odzyskane piłki.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 przegrała 2:3 z Crotone w lidze. Lachowicz zagrał 30 minut, trzy razy okiwał przeciwnika, miał próby prostopadłych podań.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – W minionym tygodniu Puszcza zagrała kontrolnie z Garbarnią Kraków (3:2), Odrą Opole (3:0) i Unią Skierniewice (0:0). Majchrzak nie wystąpił w sparingach, gdyż wraca do zdrowia po kontuzji (złamanie obojczyka).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zmierzył się z Motorem Lublin (1:2) i Stalą Mielec (1:0). Krajewski wystąpił w obu sparingach.

Młodzieżowiec zagrał 45 minut (pierwsza połowa) ze Stalą na prawym wahadle. Po podaniu z lewej strony oddał strzał z 20. metra, po którym piłka minimalnie minęła słupek. Poza tym, wykonał dużo dobrej pracy w defensywie. Miał 4 – 5 czystych odbiorów i kilka zablokowanych zagrań.

Przeprowadził dwa indywidualne rajdy:

• jeden po odbiorze na wysokości pola karnego Znicza, przez środek boiska, zakończony na połowie przeciwnika.
  • drugi od "szesnastki" Znicza, przez prawą stronę, na 30. metr od bramki przeciwnika, zakończony podaniem na 16. metr do napastnika zespołu z Pruszkowa.

Miał trzy dośrodkowania:

• płaskie zagranie – po otwarciu od bramki i dwójkowej akcji z obiegiem – z prawej strony na 5. metr, ale obrońca trącił piłkę i ją wybił
  • górne zagranie – po indywidualnej akcji – z prawej flanki na 7 – 8 metr, ale napastnik nieczysto trafił w piłkę głową
  • górna podcinka – po szybkim wznowieniu gry po rzucie wolnym na 30. metrze – w narożnik tzw. piątki, lecz napastnik minął się z piłką

"Krajo" wystąpił w drugiej połowie sparingu z Motorem. Przez 20 minut rywalizował na wahadle, a potem do końca meczu pełnił rolę półprawego stopera. Dużo rozgrywał pod presją, nie miał żadnych strat, zablokował 3 – 4 próby dośrodkowania, 3 razy przechwycił piłkę na własnej połowie i posłał kilka dłuższych celnych podań za linię obrony.

Oddał dwa strzały:

• jeden – po zejściu z prawej strony i minięciu dwóch przeciwników – z lewej nogi na bliższy słupek, z ok. 20 metrów (obroniony)
  • drugi z tzw. pierwszej piłki, blisko narożnika pola karnego – minimalnie minął spojenie

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia bezbramkowo zremisowała z Wisłą Puławy. Ciepiela zagrał w pierwszej połowie sparingu, a w 39. minucie minimalnie niecelnie uderzył zza pola karnego.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie są po sparingach z GKS-em Jastrzębie (1:1) i GKS-em Katowice (1:0). Kikolski wystąpił w tym drugim meczu towarzyskim, w którym zachował czyste konto. Młodzieżowiec wybronił dwa groźne strzały z "szesnastki", a także wyłapał kilka dośrodkowań i uderzeń zza pola karnego.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie pokonało 5:2 Hutnika Kraków. Kisiel wystąpił w drugiej połowie (45 minut), wygranej 2:0. Młodzieżowiec znowu zagrał na stoperze – tak, jak w poprzednim sparingu. Pokazał się z dobrej strony.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u przegrały 0:2 z Pogonią Siedlce w sobotnim sparingu (2 x 55 minut). Iwańczyk zagrał – tak, jak wszyscy – 55 minut. Miał sporo odbiorów, kilka akcji kombinacyjnych. Oddał dwa strzały, lecz jeden został zablokowany przez obrońcę, a drugi wybronił bramkarz.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń pokonała 2:0 ŁKS II. Okusami wystąpił w pierwszej połowie meczu towarzyskiego (grano 2 x 55 minut).

Mimo trochę nerwowego początku i kilku elementów, nad którymi będzie pracował w treningach, pozytywnie się zaprezentował. Był pewny w obronie, popisał się kluczową interwencją, miał też sporo gry ofensywnej.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zwyciężyła 2:1 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Murawski nie wystąpił w sobotnim meczu towarzyskim.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS ograł 5:1 KP Starogard. Sobociński zagrał 70 minut, dobrze się zaprezentował, uderzył w słupek i poprzeczkę.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zwyciężyła 3:0 Olimpię Elbląg. Knera wystąpił w drugiej połowie (45 minut), a w akcji bramkowej na 2:0 odebrał piłkę w pressingu i wywalczył asystę drugiego stopnia.

Miał też dwa dobre podania prostopadłe w "szesnastkę" i trochę odbiorów w środku pola.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem pokonał 4:1 Pogoń Lębork. Misztal zagrał 90 minut w sparingu. Miał asystę przy bramce na 2:0, którą wywalczył poprzez wygranie pojedynku w bocznym sektorze i dośrodkowanie po ziemi.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – Wypożyczony zawodnik Legii nie wystąpił w sparingu MKS-u z Escolą Varsovia z powodu problemów z biodrem.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?