Wypożyczeni: Debiut Iwańczyka w II lidze

04.12.2023 11:00

(akt. 03.12.2023 21:43)

Aleksander Iwańczyk (ŁKS) zadebiutował w II lidze, Oskar Lachowicz (Spezia U-19) wystąpił w Primaverze 2, Marcel Krajewski (Znicz Pruszków) dał dobrą zmianę. Poza tym, sporo meczów zostało odwołanych. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 zremisowała 1:1 z Perugią w Primaverze 2. Lachowicz pojawił się na murawie w 75. minucie, oddał dwa strzały, napędzał akcje i jego wszystkie zagrania były celne.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Spotkanie Puszczy z Piastem Gliwice zostało przerwane w 15. minucie, przy stanie 0:0, z powodu złego stanu boiska. Majchrzak nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej z powodu kontuzji (złamanie obojczyka).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zwyciężył u siebie 1:0 Odrę Opole w I lidze. Krajewski wszedł na boisko w 61. minucie, za Tymona Proczka. Około 30 sekund później przypressował Jakuba Antczaka, odebrał mu piłkę na własnej połowie, potem ograł Borję Galana, zbiegł do środka boiska, zapoczątkował kontrę, podprowadził futbolówkę, ale jego podanie do Szymona Krocza, po odbitce od Piotra Żemły, wyhamowało akcję. Po chwili młodzieżowiec zdołał jeszcze dośrodkować z prawego skrzydła na środek pola karnego, lecz Rafał Niziołek oddalił zagrożenie. Potem 19-latek bardzo dobrze skasował atak szybki gości, blokując zagranie na lewą flankę.

W 82. minucie "Krajo" kapitalnie przełożył Galana i Artura Pikka na prawej stronie boiska, wbiegł w "szesnastkę", lecz jego płaskie wycofanie na 7. metr zostało przecięte przez Żemłę. W końcówce wypożyczony zawodnik Legii zablokował główkowanie Mateusza Kamińskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Młodzieżowiec walczył w kontakcie, był aktywny, w doliczonym czasie próbował jeszcze coś zdziałać w ofensywie poprzez dryblingi. Zablokował też podanie na połowie Odry i przeciął zagranie blisko własnego pola karnego.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga), Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga), Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga), Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Mecze GKS-u, Resovii, Podbeskidzia i Pogoni zostały odwołane z powodu złych stanów boisk.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga), Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga), Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga), Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – Wieczysta, GKS, Elana i MKS zakończyły pierwszą część sezonu.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u zakończył już rywalizację o stawkę w 2023 roku. Iwańczyk znalazł się za to w kadrze meczowej rezerw i zadebiutował w II lidze. Młodzieżowiec wszedł na boisko w 86. minucie spotkania z Chojniczanką Chojnice (2:3), był aktywny, sporo biegał, dopadł do podania prostopadłego, walczył w pressingu.