Wypożyczeni: Debiut Nawotki, dwa gole Monety i bramka Górala

24.09.2018 11:09

(akt. 21.12.2018 15:17)

W poprzednim tygodniu debiut w barwach Zemplina Michalovce zaliczył Tomasz Nawotka. Kolejnego gola dla Stomilu Olsztyn strzelił z kolei Michał Góral. Dwie bramki dla rezerw Zagłębia zdobył natomiast Łukasz Moneta. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce) –  Zemplin przegrał na wyjeździe 1:2 z FC Nitra. Amerykanin pojawił się na boisku w 70. minucie i zmienił Jozefa-Simona Turika. Sulley znalazł się z kolei poza kadrą, natomiast oficjalny debiut zaliczył Nawotka. 21-latek rozegrał pełny mecz.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)  W poniedziałkowy wieczór, beniaminek Ekstraklasy zmierzy się z Koroną Kielce.

Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin)   „Miedziowi” zremisowali 3:3 po emocjonującym starciu z Lechią w Gdańsku. „Monet” wystąpił natomiast w trzecioligowych rezerwach. Drugi zespól Zagłębia zmiażdżył aż 6:0 MKS Kluczbork. Wypożyczony legionista strzelił dwa gole.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice)  Gliwiczanie boleśnie przegrali 1:4 w delegacji ze Śląskiem. Jodłowiec wrócił do gry do kontuzji i wszedł na murawę w 56. minucie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)    Radomiak rozgromił aż 5:0 Resovię. Kochalski bronił jednak w meczu rezerw z Mazurem Karczew (4:1).

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał z GKS-em Jastrzębie 1:2 i wygrał z Odrą Opole (2:1). Góral zagrał dwa pełne mecze. W pierwszym spotkaniu strzelił gola, lecz w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego, który przybliżyłby zespół do remisu.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Zespół Kopczyńskiego rozgrywki ligowe zacznie pod koniec października. Pierwszym rywalem  Wellington będzie Newcastle Jets.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek) – Ekipa z Sulejówka przywiozła trzy punkty po zwycięstwie z MKS-em Ełk. „Mydli” walczył do 87. minuty i został wówczas zastąpiony przez byłego legionistę – Eryka Agnyziaka.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła przegrała 0:1 z Chełmianką Chełm. Król zanotował pełny mecz.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Miedź przegrała u siebie 1:4 z Legią Warszawa. Żyrko nie zameldował się w „osiemnastce” meczowej, ponieważ na przeszkodzie stanęła klauzula, która mistrzowie Polski wpisali w umowę wypożyczenia.

Tin Matić (NK Zadar) Zespół Maticia zremisował na wyjeździe 2:2 z Lucko. Młody Chorwat wystąpił w ataku i walczył przez 57 minut.