Wypożyczeni: Debiut Pierzaka, kontuzja Ciepieli

26.07.2022 11:00

(akt. 26.07.2022 02:41)

W poprzednim tygodniu w I lidze zadebiutował Patryk Pierzak (Górnik Łęczna), a Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) doznał urazu, który wykluczył go z gry na dłuższy czas. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zremisowała u siebie 1:1 z Radomiakiem Radom. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) doznał złamania piątej kości śródstopia. Czekają go dwa-trzy miesiące przerwy w treningach.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zremisował na wyjeździe 1:1 ze Stalą Mielec. Kobylak wystąpił od początku do końca rywalizacji.

W 40. minucie (przy wyniku 0:0) pokazał się z kapitalnej strony – świetnie wybronił mocny strzał Macieja Domańskiego z 17. metra pod poprzeczkę. Ale przy golu Stali był bezradny. Krystian Getinger dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr, a Said Hamulic główkował precyzyjnie, przy słupku.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował u siebie 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Pierzak wszedł na boisko w 61. minucie i zadebiutował w barwach I-ligowca.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła u siebie 2:1 Polonię Warszawa. Kikolski zagrał cały mecz.

Golkiper miał udział przy golu dla miejscowych (na 1:0). Osiemnastolatek wybił piłkę z własnego pola karnego na wysokość koła środkowego. Dopadł do niej Damian Nowak, który wygrał walkę o pozycję z rywalem i zgrał do niepilnowanego Cezarego Demianiuka. Ten posłał miękkie podanie (bez przyjęcia) do Nowaka, który wbiegł w "szesnastkę" i skutecznie uderzył pod poprzeczkę.

"Kikol" nie miał szans przy bramce dla Polonii. W polu karnym doszło do sporego zamieszania, odbijanki – kluczowe okazało się podanie na 4. metr, do Krystiana Pieczary, który najpierw został zablokowany, ale po chwili popisał się udaną dobitką (strzał od słupka).