Wypożyczeni: Gol i asysta Knery

28.11.2023 13:00

(akt. 27.11.2023 22:37)

Kacper Knera (Elana Toruń) strzelił gola i miał asystę. Aleksander Iwańczyk (ŁKS III) znalazł się w kadrze meczowej II-ligowych rezerw. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 ograła na wyjeździe Cosenzę (2:0) w Primaverze 2, w meczu walki. Lachowicz został zmieniony w 73. minucie, wcześniej raz uderzył z dystansu.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze w Ekstraklasie. Majchrzak nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej z powodu kontuzji (złamanie obojczyka). Młodzieżowiec przeszedł zabieg, czeka go ok. 7 tygodni przerwy w grze.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS zwyciężył 3:2 Bruk-Bet, mimo że przegrywał 0:2. Kikolski zagrał całe spotkanie, uczestniczył w fazie budowania akcji (płaskie oraz miękkie podania), wyłapał dwa dośrodkowania, zbił piłkę do boku po górnym dograniu, wybronił strzał z 8. metra (po koźle) i stracił dwa gole z rzutów karnych.

W 23. minucie Dominik Połap nie przeciął podania we własnym polu karnym, piłka przeleciała mu między nogami, Kacper Karasek znalazł się sam na sam z "Kikolem", który chciał uratować sytuację, naprawić spory błąd kolegi. Wypożyczony zawodnik Legii wyszedł z bramki i rzucił się, by złapać futbolówkę, ale gracz Bruk-Betu dotknął ją jako pierwszy, potem upadł po wątpliwym kontakcie z golkiperem i wywalczył dość kontrowersyjną "jedenastkę", wykorzystaną przez Wiktora Biedrzyckiego. Obrońca gości uderzył w prawy dolny róg, młodzieżowiec wyczuł jego intencje, lecz nie zdołał skutecznie interweniować.

Tuż przed przerwą Nemanja Nedić sfaulował Jakuba Braneckiego we własnej "szesnastce", sędzia podyktował drugi rzut karny, który znowu wykorzystał Biedrzycki. Zawodnik Bruk-Betu ponownie strzelił w prawy dolny róg, Kikolski rzucił się tym razem w drugą stronę.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz wygrał na wyjeździe 1:0 z Wisłą Płock w I lidze. Krajewski wszedł na boisko w 63. minucie, za Tymona Proczka. Wypożyczony zawodnik Legii dał dobrą zmianę.

Młodzieżowiec miał niezłe interwencje w defensywie (zablokowane zagranie w polu karnym, zatrzymanie rywala na wślizgu w doliczonym czasie, walka w kontakcie) i odważne wejścia do przodu. W 69. minucie przejął piłkę w ofensywie, wypatrzył Krystiana Pomorskiego, ten podał tak, że futbolówka dotarła do Krajewskiego, który mocno uderzył z 9. metra, z lewej nogi, ale nie dość, że bramkarz Wisły udanie interweniował, to wahadłowy był na spalonym.

Chwilę później 19-latek utrzymał się przy piłce pod presją, wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz nie zrozumiał się z Krystianem Tabarą, do którego podawał (przecięte zagranie). W 75. minucie przeprowadził indywidualny rajd, wyprzedził jednego rywala, później próbował przełożyć drugiego w okolicach "szesnastki", ale upadł po kontakcie, a sędzia nie dopatrzył się faulu.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała 2:3 z Motorem w Lublinie w I lidze. Ciepiela zagrał cały mecz, wystąpił w środku pola.

Po pierwszym kwadransie miękko podał z tzw. pierwszej piłki do Kelechukwu Ibe-Tortiego, który przeprowadził niezły rajd, ale jego strzał został wybroniony przez Kacpra Rosę.

W 41. minucie "Ciepki" nie przypilnował Sebastiana Rudola, który dostawił nogę i wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego na środek pola karnego, strzelając gola (rykoszet od Karola Chuchry) na 2:1 dla gospodarzy.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało na wyjeździe aż 0:3 z Chrobrym Głogów w I lidze. Kisiela zabrakło w kadrze meczowej.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń uległa 1:2 Stali w Stalowej Woli. Okusami oglądał spotkanie II ligi z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała aż 5:0 Karpaty Krosno w III lidze. Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – W sobotę, 25 listopada, GKS miał zagrać na wyjeździe z Mławianką Mława, ale spotkanie – z powodu złego stanu boiska – zostało przełożone na 6 marca 2024 roku.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zremisowała na wyjeździe 3:3 z Błękitnymi Stargard w III lidze. Knera pojawił się w wyjściowym składzie gości, został zmieniony w 85. minucie i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Młodzieżowiec miał asystę przy golu na 1:0. W 25. minucie pokazał się na podanie prostopadłe, dopadł do piłki na lewym skrzydle i dokładnie dośrodkował z prawej nogi na dalszy słupek, do Macieja Rożnowskiego, który skutecznie główkował.

Chwilę później wypożyczony zawodnik Legii zdobył bramkę na 2:0. Pomocnik kapitalnie przełożył rywala w środku pola, podprowadził futbolówkę, uporał się z kolejnym przeciwnikiem (kapitan Błękitnych), wbiegł w pole karne i skutecznie uderzył z 12. metra na dalszy słupek.

W 36. minucie uczestniczył w akcji na 3:0. Dostał piłkę w środkowej strefie boiska i płasko zagrał na wolne pole do innego zawodnika Elany, który uderzył z 16. metra, bramkarz zbił futbolówkę przed siebie, a Rożnowski popisał się skuteczną dobitką.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS ma za sobą pierwszą część sezonu.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u zakończył już rywalizację o stawkę w 2023 roku. Iwańczyk znalazł się za to w kadrze II-ligowych rezerw na domowe spotkanie z Wisłą Puławy (2:1), które oglądał z ławki rezerwowych.