Wypożyczeni: Gol Majchrzaka, rajd Mustafajewa

23.05.2023 17:30

(akt. 23.05.2023 17:30)

Jordan Majchrzak (AS Roma U-19) strzelił gola i wywalczył rzut karny w rozgrywkach Primavery, a Ramil Mustafajew (Stal Rzeszów) popisał się świetnym, indywidualnym rajdem, który zaowocował asystą w I lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W minionym tygodniu AS Roma U-19 zagrała w Primaverze z Cagliari (2:2) i Udinese (2:1). Majchrzak wystąpił w obu spotkaniach, grał odpowiednio do 82. i 63. minuty.

Napastnik pokazał się z bardzo dobrej strony przeciwko Cagliari. Po pół godzinie gry wykazał się sprytem, gdyż umiejętnie wskoczył przed Luigiego Palombę, dzięki czemu przeciął krótkie podanie, a na dodatek został sfaulowany przez kapitana gości (od 4:09 na poniższym wideo). To sprawiło, że wywalczył rzut karny, który wykorzystał Riccardo Pagano.

W 72. minucie "Jordi" zdobył bramkę (od 7:20 na wideo). Francesco D'Alessio miękko dośrodkował z prawej strony pola karnego na 6. metr, a wypożyczony piłkarz Legii wygrał walkę o pozycję z Palombą i skutecznie główkował w lewy, górny róg. Chwilę wcześniej Majchrzak popisał się ciekawą, indywidualną akcją, w której ładnie ograł Palombę, wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, płasko wycofał sprzed linii końcowej, Pagano dopadł do odbitej futbolówki, ale został zablokowany przy uderzeniu z 10. metra.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia zwyciężyła u siebie 1:0 Legię po golu Macieja Gajosa z ponad połowy boiska, w ostatniej minucie czasu doliczonego. Abu Hanny zabrakło w kadrze na sobotnie spotkanie. – Wiem, że to nasz zawodnik, ale to temat na przyszły sezon. Miał trudny czas przy Łazienkowskiej, nie spełnił oczekiwań. Również w Gdańsku nie wyglądało to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Będziemy musieli znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała 0:2 z Zagłębiem w Lubinie. Ciepiela zagrał całe spotkanie (jako napastnik), został napomniany żółtą kartką, przebiegł 11.16 km, miał 30 podań (18 dokładnych), 1 dośrodkowanie (niecelne), 1 drybling (udany), 1 odbiór i aż 17 sprintów.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak pokonał 3:1 Widzew Łódź. Kobylak zagrał cały mecz, miał 22 podania (17 celnych), obronił mocny strzał Bartłomieja Pawłowskiego (rzut wolny) i był praktycznie bezradny przy golu Ernesta Terpiłowskiego (od 6:00 na poniższym wideo). Zawodnik gości otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, był naciskany przez Daniela Pika, znalazł się sam na sam z golkiperem miejscowych, uderzył na wślizgu, piłka odbiła się od nogi interweniującego 21-latka i wpadła do siatki.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie ulegli na wyjeździe 1:2 Puszczy Niepołomice. Skibicki pojawił się na murawie w 79. minucie, zastępując Patryka Mikitę.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zremisowała u siebie 1:1 z GKS-em Katowice. Mustafajew pojawił się w podstawowym składzie, grał na prawej obronie, po kwadransie został napomniany żółtą kartką, a w 62. minucie miał asystę przy jedynej bramce gospodarzy (od 0:17 na poniższym wideo). Młodzieżowiec otrzymał podanie od Łukasza Góry w boczny sektor boiska (własna połowa), zmylił przyjęciem Grzegorza Rogalę, minął go i popisał się imponującym, kilkudziesięciometrowym rajdem. Gdy upadł na murawę po kontakcie z Antonim Kozubalem, to sędzia zastosował przywilej korzyści, Damian Michalik dopadł do piłki, zbiegł do środka i skutecznie uderzył zza pola karnego. Wypożyczony zawodnik Legii zebrał gratulacje od kolegów, zwłaszcza od Bartłomieja Poczobuta, który na niego wskoczył i czule wyściskał.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował w Łęcznej 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Pierzak wszedł na boisko w 75. minucie, zastępując Egzona Kryeziu.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia uległa 1:2 ŁKS-owi w Łodzi. Niski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła na wyjeździe 2:1 Siarkę Tarnobrzeg. Kikolski zagrał cały mecz, a w końcówce został napomniany żółtą kartką.

Młodzieżowiec pokazał się z dobrej strony, miał kilka ważnych interwencji. Przy wyniku 0:0 wygrał pojedynek sam na sam z Piotrem Cichockim, przyjmując silny strzał (12. metr) na twarz. W 42. minucie był bezradny przy jedynym golu Siarki – Cichocki dośrodkował z rzutu rożnego, Karol Noiszewski zgrał do Igora Łosia, który uderzył mocno, precyzyjnie, przy słupku. Po chwili Łoś mógł dać miejscowym prowadzenie, ale "Kikol" kapitalnie wybronił jego główkowanie z 7. metra.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła pokonała w Puławach aż 4:0 rezerwy Śląska Wrocław. Czajkowski zagrał cały mecz.

W końcówce pierwszej połowy 21-latek wrzucił z autu na bliższy słupek, Hubert Muszyński wybił piłkę na 16. metr, Maciej Kona uderzył bez przyjęcia, a futbolówka trafiła w rękę Mateusza Lisowskiego. Sędzia podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Mateusz Klichowicz.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń pokonała 3:2 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Imiołka zabrakło w kadrze meczowej.