Wypożyczeni: Gol Monety

25.03.2019 09:10

(akt. 25.03.2019 09:12)

W poprzednim tygodniu gola dla swojej drużyny w sparingu strzelił Łukasz Moneta. Wciąż liderami zarówno w II jak i w III lidze są ekipy Mateusza Kochalskiego i Mikołaja Neumana. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał u siebie z Malagą 0:1. Kante po raz kolejny zameldował się w wyjściowym składzie i zszedł z boiska w 73. minucie. Piłkarz nie pojechał na zgrupowanie kadry Gwinei tłumacząc się obowiązkami klubowymi w Gimnasticu.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin do rozgrywek ligowych wróci za tydzień, najbliższym rywalem będzie SFK Sered. Warto wspomnieć, że kontrakt z Legią rozwiązał Brian Iloski, który był wypożyczony do słowackiego klubu.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie przegrali w sparingu z Puszczą Niepołomice (1:2). Sanogo zagrał cały mecz, z kolei Nawotka przebywał na murawie do 62. minuty. Wówczas został zastąpiony przez Mateusza Szweda, byłego piłkarza „Wojskowych”.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie do ligi wracają za kilka dni. „Hołek” przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry Polski do lat 20. Ostatnio biało-czerwoni wygrali 3:1 z Anglią, a Mateusz zameldował się na boisku na ostatnie pół godziny.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Ekipy Jodłowca i Kopczyńskiego kolejny mecz o stawkę zagrają w ostatni weekend marca.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) –  „Miedziowi” bezbramkowo zremisowali w grze kontrolnej w Opalenicy z Lechem. „Żyrko” wystąpił w pierwszej połowie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) –  Radomiak wygrał u siebie 1:0 ze Stalą Stalowa Wola, a „Kochal” cały mecz oglądał z ławki rezerwowych.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil zaskakująco zremisował na własnym terenie z liderem I ligi – Rakowem (1:1). Górala zabrakło jednak w kadrze meczowej na to spotkanie.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Ekipa z Sulejówka wygrała w Łowiczu z Pelikanem (1:0). Przez 90 minut na lewej obronie wystąpił Grudziński. Na placu gry nie znalazł się Mydlarz, który niedawno wrócił do treningów po kontuzji.

Tin Matić (NK Zadar) – NK zremisował na wyjeździe 1:1 z NK BSK Bijelo Brdo. Matić nadal dochodzi do zdrowia po uciążliwej kontuzji i wciąż brakuje go w kadrze.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” za tydzień zmierzą się na krajowym podwórku z ŁKS-em Łódź. Kostorz przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 pod wodzą Jacka Magiery. W meczu z Japonią 4:1 wszedł na boisko na ostatnie sześć minut gry.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie wygrali w sparingu 3:1 z Chojniczanką. Moneta wystąpił w pierwszej połowie i strzelił gola, natomiast Kwietniewski jest na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej (U-20) i udało mu się zdobyć bramkę w meczu z Anglią.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie okazali się lepsi na własnym obiekcie z Sokołem Kleczew (4:3). "Neumi" oglądał spotkanie z trybun. Zawodnik niedawno wrócił do treningów z drużyną po uszkodzeniu więzoskrętu.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Siarka pewnie pokonała Gryf Wejherowo aż 3:0. Dwie bramki dla miejscowych strzelił były legionista – Maksymilian Sitek, a „Wełna” wszedł na murawę w 89. minucie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie zwyciężyli 2:0 z Hutnikiem Kraków, a „Króli” walczył od pierwszej do ostatniej sekundy.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia rozgromiła u siebie Górnika Łęczna aż 6:1! Pietrzyka zabrakło z kolei w kadrze meczowej z powodu urazu. Środkowy obrońca naderwał mięsień półścięgnisty i wróci do gry treningów najwcześniej za parę tygodni. Poza „osiemnastką” znalazł się także Skibicki.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia przegrała na wyjeździe 1:3 z Bronią Radom.  „Rymo” grał od 64. minuty, wówczas jego zespół przegrywał już różnicą dwóch bramek.