Wypożyczeni: Gol Pchełki w Pucharze Polski

12.08.2024 12:00

(akt. 12.08.2024 03:17)

Cyprian Pchełka (Stal Stalowa Wola) strzelił gola w rozgrywkach Pucharu Polski. Maciej Kikolski (Radomiak Radom) zagrał kolejny raz w Ekstraklasie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 1:2 z Górnikiem Zabrze (4. kolejka ligowa), mimo że od 58. minuty prowadził 1:0. Młodzieżowiec zagrał cały mecz, miał trochę gry nogami i niepewne wybicie (trafienie w Aleksandra Buksę, bez konsekwencji), złapał trzy zagrania z głębi pola i dwa dośrodkowania (jedno po odbitce).

W 73. minucie nie sięgnął piłki ręką i stracił gola po główkowaniu Luki Zahovicia z 7. metra w kierunku dalszego słupka (wykończone dośrodkowanie Erika Janzy z lewej strony na bliższy słupek), a chwilę później przegrał pojedynek 1 na 1 z Norbertem Wojtuszkiem, który potężnie uderzył pod poprzeczkę z 9. metra.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – W minionym tygodniu Stal wygrała 4:2 z Olimpią Elbląg w rundzie wstępnej Pucharu Polski i przegrała 0:1 z Wartą Poznań w 4. kolejce ligowej. Wypożyczony zawodnik Legii zaczął oba mecze w wyjściowym składzie – w pierwszym grał od początku do końca, w 4. minucie zdobył bramkę na 1:0 (wyprzedził obrońcę na 5. metrze i trafił do pustej siatki; od 0:26 na poniższym wideo), miał kilka dobrych dryblingów, obejrzał żółtą kartkę.

W drugim spotkaniu Pchełka grał do 61. minuty, wówczas został zmieniony. Wystąpił na lewym wahadle, doskakiwał do rywali, wygrał pojedynek o piłkę w defensywie, posłał trzy dośrodkowania (dwa zablokowane, jedno wybite), miał dwie straty (bez konsekwencji). W jednej z akcji wykonał dobry zwód na zamach i celnie wycofał na 16. metr – wyszła z tego dość groźna sytuacja.

Raz przewinił, był dwukrotnie faulowany – tuż przed przerwą został nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie przez Kacpra Przybyłkę, który obejrzał żółtą kartkę.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Zespół z Pruszkowa zremisował na wyjeździe 1:1 z Arką Gdynia na zapleczu Ekstraklasy. Ciepiela wszedł na boisko w 67. minucie i dał niezłą zmianę. Pokazywał się do gry, pracował w defensywie, zbiegał w wolne przestrzenie, podawał prostopadle, miał dwa przechwyty i jedną stratę w środku pola (bez konsekwencji), zatrzymał paru przeciwników.

Podprowadzał piłkę, potrafił utrzymać się przy niej, został raz sfaulowany. W 87. minucie, będąc niepilnowanym na 25. metrze, oddał potężny strzał z prawej nogi, który przeleciał trochę nad bramką. W końcówce dwukrotnie dogrywał z rzutów wolnych.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka pokonała 1:0 Avię Świdnik w 2. kolejce ligowej. Misztal pojawił się na murawie w 63. minucie.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia przegrała u siebie 2:4 z Gryfem Słupsk w 2. kolejce ligowej. Chojak zagrał cały mecz.