Wypożyczeni: Gol Skibickiego

03.03.2019 20:00

(akt. 03.03.2019 20:01)

Gola dla Olimpii Grudziądz w meczu o stawkę strzelił Kacper Skibicki. Poza tym, wysokie zwycięstwo odniosła ekipa Tomasza Nawotki i Vamary Sanogo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał na wyjeździe 0:1 z liderem tabeli, Osasuną. Napastnik zagrał cały mecz.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin bezbramkowo zremisował na terenie rywala z Rużomberokiem. Sulley grał od pierwszej do ostatniej minuty i został napomniany żółtym kartonikiem, z kolei Iloskiego zabrakło w kadrze na to spotkanie.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie wygrali u siebie 4:1 z Koroną Kielce. Nawotka został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry, a Francuz nie znalazł się w „osiemnastce”, ponieważ jest zawieszony (jeszcze na trzy spotkania) za uderzenie przeciwnika w poprzednim meczu ligowym z Górnikiem Zabrze. - Najważniejszy jest fakt, że zdobywamy trzy punkty. Fajnie, że udaje nam się wygrać w dobrym stylu. Myślę, że kompletnie kontrolowaliśmy przebieg gry, a wynik jest tylko odzwierciedleniem tego. Ciągle patrzymy przed siebie i jesteśmy dobrze zmotywowani i pełni nadziei, że z Cracovią również zdobędziemy komplet. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni i potrafimy grać w piłkę. Każdy kto nas już skreślił grubo się myli – powiedział po końcowym gwizdku „Nawot” w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – „Piastunki” zwyciężyły u siebie 2:0 ze Śląskiem. Jodłowiec wszedł na murawę na ostatni kwadrans, natomiast defensor jeszcze nie zadebiutował i oglądał mecz z wysokości trybun.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Miedź przegrała przy Łazienkowskiej z Legią 0:2. „Żyrko” wrócił już do treningów, lecz nie zagrał przeciwko „Wojskowym”.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Ekipa z Radomia musiała uznać w Elblągu wyższość Olimpii (1:2) w pierwszym spotkaniu o stawkę w 2019 roku. Golkiper strzegł dostępu do własnej bramki przez pełne 90 minut.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Wellington ma przed sobą krótką przerwę i dopiero za tydzień zagra w lidze. Rywalem „Kopy” i spółki będzie Central Coast.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil pewnie wygrał przed własną publicznością 2:0 z GKS-em Tychy na inaugurację wiosny. Napastnik cały mecz przesiedział na ławce.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Drużyna z Sulejówka zdeklasowała Hutnika Warszawa aż 6:0. Grudziński rozegrał cały mecz, natomiast Mydlarz przechodzi rehabilitację po złamaniu ręki i niebawem wróci do treningów z zespołem.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) - Legionista pod koniec tygodnia rozpoczął treningi z Lechią. W niedzielę wystąpił w sparingu z GKS-em Bełchatów, gdy wszedł na murawę w 70. minucie w miejsce w Kamila Szymczaka. Pomocnik asystował przy bramce Kamila Lewińskiego. Lechia pokonała GKS 3:2.

Tin Matić (NK Zadar) – Klub z Zadaru uległ u siebie 0:1 w meczu Hrvatskim Dragovoljacjem. Matić wciąż dochodzi do formy po kontuzji z rundy jesiennej.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” przegrali w Podbeskidziu 0:2 ze Stalą Mielec. Kostorz walczył na murawie przez 64 minuty. Skrzydłowy był aktywny zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy miał dobrą okazję do strzelenia gola, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie rozgromili 7:0 Sokoła Bralin w ramach ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski oraz towarzysko grali także z Raszkowianką Raszków. Neuman w ostatnim sparingu uszkodził więzoskręt i czeka go trzy tygodnie przerwy od treningów.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Podkarpacki drugoligowiec doznał bolesnej porażki wyjazdowej z Rozwojem Katowice (0:6) w pierwszej tegorocznej kolejce. Wełniak nie zagrał w spotkaniu.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie, po rzutach karnych, przegrali w finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z Motorem Lublin (2:2, 1:3 rz.k.). Król grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Bytowianie bezbramkowo zremisowali u siebie z Wartą Poznań. „Monet” wystąpił od pierwszej do końcowej sekundy, a Kwietniewski zameldował się na placu w 70. minucie.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zwyciężyła 4:0 ze Skrą Częstochowa. Jednego z goli dla przyjezdnych strzelił Skibicki. Pietrzyka zabrakło z kolei w kadrze meczowej z powodu urazu. Środkowy obrońca naderwał mięsień półścięgnisty i wróci do treningów najwcześniej za miesiąc.