Wypożyczeni: Gole Yaxshiboyeva i Rosołka

04.10.2021 10:00

(akt. 04.10.2021 23:33)

W poprzednim tygodniu Jasurbek Yaxshiboyev (Sheriff Tyraspol) strzelił gola w meczu z Realem w Madrycie, w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Maciej Rosołek (Arka Gdynia). Rzut karny przeciwko Widzewowi Łódź wybronił Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice). Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, prawoskrzydłowy, rocznik 1997) - Sheriff sensacyjnie wygrał na wyjeździe 2:1 z Realem Madryt w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Yaxshiboyev, grający w klubie z Mołdawii jako napastnik, zdobył bramkę na 1:0 na Santiago Bernabeu. W 25. minucie meczu Cristiano dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a Uzbek skutecznie główkował. Parę chwil później mógł znów trafić do siatki. Uderzał zza "szesnastki" w kierunku dalszego słupka, a piłka o centymetry minęła bramkę. Wypożyczony legionista grał do 57. minuty i został zmieniony, jak na razie ma na koncie dwa gole, jedną asystę i dwie asysty drugiego stopnia w mołdawskim zespole.

W sobotę, 2 października, Sheriff zwyciężył na wyjeździe 1:0 Milsami Orgiejów. Yaxshiboyeva zabrakło w kadrze na spotkanie ligowe.

Maciej Rosołek (I liga, Arka Gdynia, rocznik 2001, napastnik) - Arka zwyciężyła na wyjeździe 5:0 GKS Bełchatów w 1/32 finału Pucharu Polski. Rosołek wszedł na murawę w 74. minucie, zmienił Artura Siemaszkę. Parę chwil później 20-latek został napomniany żółtym kartonikiem. W 84. minucie pojawił się na 25. metrze i płasko, prostopadle podał na prawe skrzydło do Mateusza Żebrowskiego, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał został wybroniony. Trzy minuty później "Rosi" wygrał pojedynek z obrońcą, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz trafił z prawej nogi, z 10. metra, w słupek.

W poniedziałek (4.10) klub z Gdyni wygrał na wyjeździe 5:1 z GKS-em Jastrzębie. Rosołek strzelił pierwszego gola w spotkaniu i jednocześnie pierwszego w sezonie. Napastnik dopadł do centry Olafa Kobackiego i skierował piłkę do pustej siatki. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy "Rosi" wywalczył asystę. Wbiegł w pole karne z prawej strony i płasko, wzdłuż boiska, podał do Karola Czubaka, który zdobył bramkę. Wypożyczony legionista rozegrał cały mecz, został napomniany żółtą kartką.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz), Mateusz Grudziński (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, stoper/lewy obrońca) – Zespół z Radomia zremisował u siebie 1:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Kochalski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych, a Grudzińskiego zabrakło w kadrze.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza rozegrała dwa mecze w poprzednim tygodniu. Poniosła dwie porażki: z rezerwami Lecha Poznań w 1/32 finału Pucharu Polski (1:2) i z Widzewem Łódź w I lidze (0:1). Kobylak obserwował spotkanie z drugim zespołem "Kolejorza" z ławki rezerwowych, a przeciwko łodzianom wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. W końcówce rywalizacji wybronił uderzenie Pawła Tomczyka z rzutu karnego.

Jakub Czajkowski (II liga, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik 2002, lewy obrońca/pomocnik) – Klub z Grodziska Mazowieckiego zremisował 0:0 z GKS-em w Bełchatowie. Czajkowski oglądał mecz z ławki rezerwowych.