Wypożyczeni: Grali Pierzak, Kikolski i Imiołek

15.08.2022 11:00

(akt. 15.08.2022 00:06)

W poprzednim tygodniu mecze ligowe rozegrali Patryk Pierzak (Górnik Łęczna), Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) i Kacper Imiołek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal wygrała na wyjeździe 3:1 z Górnikiem Zabrze. Ciepiela pojawił się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) doznał złamania piątej kości śródstopia. Czekają go dwa-trzy miesiące przerwy w treningach.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak pokonał u siebie 4:1 Lechię Gdańsk. Kobylak znalazł się poza kadrą na niedzielne spotkanie, w bramce miejscowych stanął Filip Majchrowicz.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy/prawy obrońca; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zwyciężyła w Rzeszowie 1:0 ŁKS. Mustafajew oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik dwukrotnie zagrał o stawkę w ubiegłym tygodniu. Klub z Łęcznej zremisował 1:1 z Ruchem w Chorzowie, a w niedzielę przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia. Pierzak wchodził na boisko odpowiednio w 79. i 80. minucie.

Jeśli chodzi o mecz z Ruchem, to 19-latek dał o sobie znać w doliczonym czasie gry, gdy dopadł do piłki piąstkowanej przez Jakuba Bieleckiego i mocno uderzył z prawej nogi, z 23. metra, na bliższy słupek. Bramkarz Ruchu zdołał się rzucić i odbić futbolówkę do boku. Poza tym, "Pierzu" został ukarany żółtą kartką w końcówce rywalizacji.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń ma za sobą dwa mecze i zarazem dwie wygrane po 2:1 – z Górnikiem Polkowice (wyjazd) oraz Motorem Lublin (dom). Kikolski zagrał dwa całe spotkania. W tej pierwszej, wspomnianej grze stracił gola z rzutu karnego, który sprokurował Michał Rutkowski. Młodzieżowiec był bardzo blisko udanej interwencji, rzucił się w odpowiednią stronę, lecz nie sięgnął futbolówki.

Jeśli chodzi o rywalizację z Motorem, to 18-latek nie miał żadnych szans przy bramce zdobytej przez gości. Rywale szybko rozegrali wrzut z autu, w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Żebrakowski, który odwrócił się z piłką i pokonał bezradnego "Kikola".

Kacper Imiołek (lewy obrońca; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zwyciężyła u siebie 3:1 Wartę Sieradz. Imiołek wszedł na boisko w 79. minucie, wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji, czyli prawym wahadle.

W 87. minucie dobrze popracował w defensywie. Powstrzymał rywala, który próbował dobiec do miękkiego zagrania z głębi pola na lewe skrzydło – 19-latek wygrał z nim pojedynek bark w bark (tuż przed linią końcową) i wywalczył piłkę dla drużyny.

W doliczonym czasie gry "Imioł", będący po prawej stronie boiska, na 18. metrze, miał ciekawy pomysł. Młodzieżowiec podał prostopadle na środek pola karnego w kierunku wbiegającego Michała Wrzesińskiego, ale ten nie dopadł do piłki.