Wypożyczeni: Imiołek zagrał z Legią II

08.08.2022 11:00

(akt. 08.08.2022 00:40)

W poprzednim tygodniu Kacper Imiołek zadebiutował w III-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki przeciwko rezerwom "Wojskowych". Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal wygrała u siebie 2:0 z Cracovią. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) doznał złamania piątej kości śródstopia. Czekają go dwa-trzy miesiące przerwy w treningach.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał na wyjeździe 2:1 z Jagiellonią Białystok. Kobylak zagrał czwarty mecz w ekstraklasie w pełnym wymiarze czasowym.

W 12. minucie młodzieżowiec przepuścił płaskie uderzenie Marca Guala z 9. metra. Zawodnik Jagiellonii miał trochę miejsca i chwilę czasu na przygotowanie strzału. Kobylak rzucił się, lecz nie zdołał wybronić piłki.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował u siebie 1:1 z Resovią. Pierzak wszedł na boisko w 80. minucie. W doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała u siebie 0:1 z Olimpią Elbląg. Kikolski zagrał cały mecz.

W 7. oraz 24. minucie dobrze wychodził z bramki i uprzedził rywali, którzy próbowali dobiec do prostopadłych podań z głębi pola w "szesnastkę". Po pół godzinie rywalizacji wyłapał piłkę po płaskim wycofaniu na bliższy słupek, odbijance i naciskach Dawida Wojtyry.

Osiemnastolatek był bezradny przy golu strzelonym przez Olimpię. Jan Sienkiewicz płasko uderzył z 12. metra, a futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Stasiaka (7. metr), który zmienił jej tor lotu i oddał skuteczny strzał tuż przy słupku. "Kikol" próbował uratować sytuację, rzucając się, lecz nie miał większych szans na udaną interwencję.

Kacper Imiołek (lewy obrońca; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zremisowała w LTC 1:1 z Legią II Warszawa. Imiołek pojawił się na boisku w 61. minucie i już kilka chwil później zapoczątkował dobrze zapowiadającą się kontrę. Lewy obrońca wykorzystał błąd techniczny Kacpra Skibickiego (środek pola), przechwycił piłkę, ruszył do przodu i płasko podał na skrzydło do Jeana Franco Sarmiento. Wypożyczony legionista podłączył się do ataku, wbiegł w pole karne, pokazał się do gry, ale ostatecznie strzał (zablokowany) oddał Jakub Kołaczek.

W 69. minucie popisał się przechwytem po niedokładnym przerzucie Karola Noiszewskiego – zagrał bez przyjęcia do Sarmiento, ten chciał od razu podać do "Imioła" (na lewą flankę), lecz piłkę przejął Michał Gładysz. Dziesięć sekund później 19-latek opanował górne zagranie ze środka pola na skrzydło, a następnie prostopadle podał do Sarmiento, który wbiegł w "szesnastkę" i stracił futbolówkę. Po chwili Imiołek dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, a centrę przeciął Noiszewski.

W 74. minucie 19-latek sfaulował Nikodema Niskiego w bocznym sektorze boiska, na połowie "Wojskowych". W końcówce meczu przejął piłkę po zbyt lekkim, prostopadłym zagraniu Jurgena Celhaki do Niskiego. Po chwili znalazł się po lewej stronie pola karnego Legii, ale jego podanie wzdłuż boiska, do Michała Wrzesińskiego, zostało przecięte.