Wypożyczeni: Kikolski nie zagrał z Legią

20.08.2024 11:00

(akt. 20.08.2024 03:20)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) nie wystąpił w niedzielę przy Łazienkowskiej. Kolejne mecze w I lidze rozegrali Bartłomiej Ciepiela (Znicz Pruszków) i Cyprian Pchełka (Stal Stalowa Wola). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał w Warszawie aż 1:4 z Legią w 5. kolejce Ekstraklasy. Kikolski, który od początku sezonu jest podstawowym bramkarzem klubu z Radomia, nie zagrał przy Łazienkowskiej (zapisy w umowie wypożyczenia).

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Stal zremisowała u siebie 1:1 z Chrobrym Głogów w I lidze. Młodzieżowiec grał do 86. minuty, wówczas został zmieniony. Był ustawiony na lewym wahadle, pracował w grze obronnej, podłączał się do ofensywy, pokazał szybkość. Przeciął kilka zagrań, miał parę przechwytów. Posłał cztery dośrodkowania – jedno przeciągnął, dwukrotnie został zablokowany, przy czwartym piąstkował golkiper.

W 17. minucie mógł mieć asystę – kapitalnie zagrał płasko (z tzw. pierwszej piłki) na 11. metr, do niepilnowanego Patryka Zauchy, którego strzał został złapany przez bramkarza gości. Chwilę później był blisko gola, ale Krzysztof Wróblewski świetnie interweniował po jego uderzeniu z lewej nogi (bez przyjęcia), z 9. metra.

Parę chwil po zmianie stron Pchełka zrobił ruch na podanie prostopadłe, otrzymał piłkę, popędził lewą flanką, wyprzedził przeciwnika i fantastycznie wycofał na środek pola karnego, do Jakuba Górskiego, który niecelnie, nieczysto uderzył.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Zespół z Pruszkowa przegrał u siebie 2:3 z Górnikiem Łęczna na zapleczu Ekstraklasy. Ciepiela zagrał cały mecz i miał udział przy drugim golu gospodarzy, po szansie z tzw. ponowienia rzutu rożnego (asysta drugiego stopnia). Wypożyczony piłkarz Legii zgrał głową do Wiktora Nowaka, ten przełożył rywala i podał z prawej flanki na bliższy słupek, do Daniela Stanclika, który sfinalizował akcję.

Poza tym, 23-latek miał trochę podań prostopadłych, kilka przechwytów, efektowną piętkę (celna), dwa wybicia z własnego pola karnego i trzy faule w ataku. Raz chciał wyjść z kontrą, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Branislava Spacila, który obejrzał żółtą kartkę.

W 32. minucie oddał silny, ale jednocześnie bardzo niedokładny, nieczysty strzał z woleja, z tzw. pierwszej piłki (18. metr), z lewej nogi. W końcówce posłał trzy dośrodkowania (dwa z akcji, jedno z rzutu rożnego) – dwa zostały przecięte, a trzecie było trochę za mocne.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka wygrała 3:1 w Dębicy z Wisłoką w III lidze (grupa IV). Misztal grał do 76. minuty, wówczas został zmieniony.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia przegrała na wyjeździe 2:4 z Sokołem Kleczew w III lidze (grupa II). Goście znowu szybko stracili bramkę i musieli gonić. Chojak, który grał od początku do końca, mógł się lepiej zachować przy pierwszym straconym golu (uderzenie na bliższy słupek). Przy drugim i czwartym rywale wychodzili z nim sam na sam, a przy trzecim doszło do strzału zza pola karnego.

Wypożyczony zawodnik Legii wybronił jedną sytuację 1 na 1, dużo grał nogami, miał kilka wyjść na przedpole.