Wypożyczeni: Kikolski zagrał z Jagiellonią

29.07.2024 10:00

(akt. 29.07.2024 03:44)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) zagrał z obecnym mistrzem Polski, Jagiellonią Białystok. Bartłomiej Ciepiela (Znicz Pruszków) i Cyprian Pchełka (Stal Stalowa Wola) uzbierali kolejne minuty na zapleczu Ekstraklasy. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 2:3 z Jagiellonią Białystok (mistrz Polski) w 2. kolejce Ekstraklasy. Kikolski zagrał cały mecz i był praktycznie bezradny przy wszystkich straconych golach.

W 34. minucie młodzieżowiec nie miał szans przy golu Jarosława Kubickiego, który kapitalnie huknął zza pola karnego, od poprzeczki. Przed przerwą wspomniany zawodnik znowu trafił do siatki. Był niepilnowany nieco bliżej lewej strony, a następnie precyzyjnie uderzył z 20. metra na dalszy słupek. Kikolski rzucił się, ale nie sięgnął piłki. W końcówce spotkania Miki Villar wygrał pojedynek sam na sam z 20-latkiem, którego pokonał po płaskim strzale z 5. metra, w kierunku dalszego słupka.

Poza tym, "Kikol" chwycił piłkę po wrzucie z autu i kiksie Raphaela Rossiego, a także złapał dwa górne podania za linię obrony i jedno dośrodkowanie (z akcji). Piąstkował po centrze z rzutu rożnego (w dodatku był faulowany) i miał dwa udane wyjścia z własnego pola karnego. W 82. minucie bardzo dobrze obronił płaski strzał Afimico Pululu z 13. metra, z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek. W doliczonym czasie wspomógł drużynę przy ofensywnym rzucie wolnym, ale futbolówka do niego nie dotarła.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Beniaminek przegrał na wyjeździe 2:4 z Miedzią Legnica w 2. kolejce ligowej. Pchełka pojawił się w podstawowym składzie gości, został zmieniony w przerwie. Był ustawiony na jednej z dwóch "dziesiątek" w systemie 3-4-3. Poruszał się bliżej prawej strony, choć biegał też w środku pola.

Zakładał pressing, uczestniczył w grze obronnej. Miał więcej pracy bez piłki (jak cała drużyna), dwie straty (bez konsekwencji), trochę celnych podań w ofensywie, dokładne dośrodkowanie do Kacpra Chełmeckiego (16. metr) i kilka udanych interwencji w defensywie. Podłączał się do kontrataków, po jednym z nich został zatrzymany.

W 29. minucie Pchełka otrzymał płaskie podanie prostopadłe w pole karne, wyprzedził Floriana Hartherza, wygrał z nim walkę o pozycję i zagrał wzdłuż boiska, ale w miejsce, gdzie nie było żadnego zawodnika Stali (Chełmecki prosił o piłkę na 10. metrze). W innej akcji młodzieżowiec został sfaulowany przez Kamila Drygasa, który obejrzał żółtą kartkę.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Zespół z Pruszkowa bezbramkowo zremisował z Ruchem w Chorzowie w 2. kolejce ligowej. Ciepiela pojawił się w podstawowym składzie gości, był ustawiony na jednej z dwóch "ósemek" (system 3-5-2), a w 62. minucie został zmieniony. Miał ładny odbiór w środku pola i trochę podań do przodu (górnych i płaskich), próbował zagrywać prostopadle, pomagał w pressingu. Dwukrotnie przewinił, był dwa razy faulowany, wypracował parę szans w ofensywie.

Po pół godzinie gry miękko dograł w pole karne do nadbiegającego Dominika Sokoła, który nie sięgnął piłki. Po chwili wypożyczony zawodnik Legii uczestniczył w ciekawej akcji kombinacyjnej na małej przestrzeni – najpierw zagrał na jeden kontakt, potem podprowadził futbolówkę i celnie podał prostopadle.

W 36. minucie Ciepiela przeprowadził indywidualny rajd, po którym mógł trafić do siatki. Pomocnik dostał piłkę w środku pola, podprowadził ją, wbiegł w "szesnastkę", ale bramkarz Ruchu obronił jego mocny strzał z 13. metra, z lewej nogi. Kilka chwil po przerwie 23-latek otrzymał podanie prostopadłe na wolne pole, lecz jego dośrodkowanie z prawej flanki zostało przecięte.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka wygrała 1:0 w niedzielnym sparingu z Górnikiem Łęczna. Misztal zagrał 60 minut, oddał strzał, miał parę dryblingów i założenia defensywne.