Wypożyczeni: Kobylak młodzieżowcem lutego

07.03.2023 09:00

(akt. 07.03.2023 00:12)

Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) został wybrany młodzieżowcem lutego w PKO Ekstraklasie, a Jordan Majchrzak (AS Roma) wystąpił w Primaverze, w meczu z Napoli. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W sobotę Roma zwyciężyła u siebie 4:0 Napoli w Primaverze (U-19). Majchrzak zagrał cały mecz i brał udział w 3 z 4 akcji bramkowych.

Jeśli chodzi o gola na 1:0, to wypożyczony piłkarz Legii otrzymał podanie w środku pola i zagrał (bez przyjęcia) na prawe skrzydło, Davide Acampa (zawodnik Napoli) przyjął futbolówkę na klatkę, ale nie zdołał jej w pełni opanować, gdyż doskoczył do niego Filippo Missori. Ten popisał się przechwytem, wbiegł w pole karne z prawej strony i podał na bliższy słupek. Był tam Majchrzak (6. metr), który nie trafił w piłkę, ta musnęła Benedetto Barbę (kapitan gości) i spadła pod nogi nadbiegającego Niccolo Pisillego, który dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Tuż przed przerwą "Jordi" założył pressing przed "szesnastką" przyjezdnych, naciskając Daniela Hysaja, który zdołał podać, ale niecelnie, do Missoriego. Majchrzak, będący na 17. metrze, wykonał ruch bez piłki, zbiegając do prawej strony, co spowodowało, że Włoch miał nieco więcej miejsca, wbiegł w środek pola karnego i skutecznie uderzył z 12. metra (3:0).

W 57. minucie Majchrzak zbiegł na bliższy słupek, by wykończyć miękkie dośrodkowanie Luigi’ego Cherubini’ego z lewej strony "szesnastki" na 3. metr. Valerio Boffelli (bramkarz gości) próbował piąstkować piłkę, ale ostatecznie trafił w głowę Polaka, który wpadł na słupek, a futbolówka do siatki. Był to gol, ustalający wynik meczu.

Kilka chwil później wypożyczony zawodnik Legii chciał zamknąć dośrodkowanie Corentina Louakimy z prawej flanki na środek pola karnego, lecz nie udało mu się musnąć piłki na wślizgu.

Spotkanie z trybun oglądał m.in. trener pierwszej drużyny "Giallorossich", Jose Mourinho.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała na wyjeździe aż 0:5 z Lechem Poznań. Abu Hanna wskoczył do podstawowego składu, wystąpił od 1. do ostatniej minuty. Przebiegł 9.26 km, miał 47 podań (38 celnych), 7 sprintów. W 37. minucie zablokował uderzenie Adriela Ba Louy z 7. metra.

W końcówce pierwszej połowy 25-latek próbował podać, lecz został zablokowany na połowie Lechii przez Michała Skórasia. Piłka spadła pod nogi Jarosława Kubickiego, który wycofał ją do Dusana Kuciaka. Były bramkarz Legii chciał wybić futbolówkę, ale ta odbiła się od Skórasia i wpadła do siatki.

Abu Hanna będzie chciał zapomnieć zwłaszcza o golu na 5:0 dla Lecha. Obrońca, ustawiony na 12. metrze, starał się zablokować strzał Kristoffera Velde z linii pola karnego, ale interweniował na tyle pechowo, że piłka odbiła się od jego nogi, a następnie wpadła do bramki.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal uległa u siebie 0:2 Piastowi Gliwice. Ciepiela wszedł na boisko w 83. minucie. Środkowy pomocnik przebiegł 1.38 km, miał 2 podania (1 celne), 1 dośrodkowanie i 3 sprinty.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 0:1 z Zagłębiem Lubin. Kobylak, który kilka godzin wcześniej został wybrany młodzieżowcem lutego w PKO Ekstraklasie, zagrał cały mecz. Obronił 5 strzałów, miał 32 podania (20 celnych), stracił bramkę po bezpośrednim uderzeniu Damjana Bohara z rzutu wolnego.

W 5. minucie golkiper zbił do boku mocne uderzenie Tomasza Pieńki z 17. metra. Kilka chwil później na strzał (po koźle) z praktycznie identycznej pozycji zdecydował się Dawid Kurminowski, ale Kobylak znowu udanie interweniował. W 23. minucie Bohar znalazł się po lewej stronie pola karnego, huknął w kierunku bliższego słupka, lecz 21-latek nie dał się zaskoczyć.

Tuż po przerwie Pieńko uderzył zza "szesnastki", piłka odbiła się jeszcze od Raphaela Rossi'ego, ale bramkarz Radomiaka wykazał się refleksem, zbijając ją do boku. Po godzinie gry wybronił strzał Bohara z ostrego kąta, z lewej strony pola karnego.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS zwyciężył u siebie 1:0 Zagłębie Sosnowiec. Skibicki wystąpił w pierwszej połowie, w przerwie zastąpił go Mateusz Czyżycki.

W 8. minucie "Skiba" dopadł do górnego podania za linię obrony, wbiegł w pole karne, znalazł się na 14. metrze i – będąc pod presją rywala – uderzył obok bramki.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal pokonała u siebie 3:1 Chojniczankę Chojnice. Mustafajew rywalizował do 66. minuty, wówczas zmienił go Krzysztof Danielewicz.

Wypożyczony piłkarz Legii miał udział przy drugiej bramce (od 0:42 na poniższym filmie). Skrzydłowy z rocznika 2003 dopadł do dośrodkowania Andreji Prokicia na bliższy słupek, chciał główkować i mimo że nieczysto trafił w piłkę, to wyszło z tego udane zgranie do Damiana Michalika. Ten chciał płasko podać wzdłuż pola karnego, a Paweł Czajkowski interweniował tak pechowo, że skierował futbolówkę do własnej siatki.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – W poprzednim tygodniu GKS wygrał 1:0 z Pogonią w Siedlcach i awansował do półfinału Pucharu Polski, a także zremisował u siebie 1:1 z Ruchem Chorzów w lidze. Pierzak oglądał oba spotkania z ławki rezerwowych.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia przegrała aż 0:4 z Arką w Gdyni, a Niski spędził mecz na ławce.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń ma za sobą porażkę z Górnikiem Łęczna (0:1; ćwierćfinał Pucharu Polski) i remis z Olimpią w Elblągu (1:1; liga).

Kikolski nie pojawił się w kadrze na mecz z I-ligowcem, z kolei w PP grał od początku do końca. Przy straconym golu nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Miejscowi wyprowadzili kontrę, po czym Jakub Branecki podał do Mariusza Gabrycha, ten przedryblował Nikodema Fiedosewicza i znalazł się w sytuacji sam na sam z "Kikolem", którego pokonał po strzale z 9. metra.

W jednej z pierwszych akcji 18-latek spokojnie wyłapał uderzenie Michała Kuczałka po dośrodkowaniu Jana Sienkiewicza z rzutu wolnego na 10. metr. Bardzo dobrze zachował się też m.in. w 52. minucie, gdy skutecznie interweniował po mocnym strzale zza pola karnego, pod poprzeczkę.

Kilka chwil później Kikolski złapał futbolówkę po uderzeniu z 15. metra, a potem popisał się kapitalną paradą przy strzale Gabrycha zza "szesnastki" na dalszy słupek.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła bezbramkowo zremisowała z Radunią w Stężycy. Czajkowski oglądał spotkanie z ławki.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała u siebie 0:2 z rezerwami Legii w pierwszym, oficjalnym meczu w 2023 roku. Imiołka zabrakło w kadrze meczowej z powodu kontuzji (skręcenie kostki i lekkie uszkodzenie więzozrostu).