News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Kobylak obronił dwa rzuty karne

05.02.2024 06:00

(akt. 04.02.2024 21:32)

Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) obronił dwa rzuty karne, Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował czyste konto. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta, liga grecka) – OFI przegrał na wyjeździe 1:3 z Panetolikosem w rewanżu 1/4 finału Pucharu Grecji i odpadł z rozgrywek. Baku pojawił się w wyjściowym składzie, był ustawiony na prawym wahadle, a w 54. minucie został zmieniony. Serwis gazzetta.gr określił go jako słabe ogniwo.

W niedzielę zespół z Krety przegrał 1:2 z AE Kifisias w rozgrywkach ligowych. Baku wszedł na boisko w 53. minucie. Wypożyczony zawodnik Legii – wg Sofascore – miał m.in. 64 proc. dokładnych podań (9/14), 2 dośrodkowania (2 niecelne), 1 próbę dryblingu (nieskuteczna), 3 pojedynki na ziemi (2 wygrane) i 8 strat.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave bezbramkowo zremisowało z FC Porto w 20. kolejce ligowej. Miszta oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał kontrolnie z Pilicą Białobrzegi (2:0) i Motorem Lublin (2:1). Kobylak zagrał cały sparing z I-ligowcem, a w serii rzutów karnych, rozegranej po meczu (4:3), wybronił dwie "jedenastki".

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – Stal przegrała 1:2 z IFK Varnamo. Młodzieżowiec wystąpił w pierwszej połowie meczu towarzyskiego, a już w 3. minucie miał niezłą szansę na zdobycie bramki. Dopadł do piłki przed polem karnym, podprowadził ją pod presją i uderzył troszkę niecelnie z 13. metra na dalszy słupek (od 0:33 na poniższym wideo).

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 zremisowała 2:2 z Ceseną w lidze, w meczu walki. Lachowicz grał do 63. minuty, wówczas zmienił go Riccardo Fontanarosa. Wypożyczony zawodnik Legii kreował sytuacje, wygrał też kilka pojedynków w ofensywie.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Majchrzak wszedł na boisko w 70. minucie sparingu.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zwyciężył Unię Skierniewice (2:0) i Pogoń Siedlce (2:1; grano 2x50 minut). Krajewski wystąpił w pierwszej połowie sparingu z III-ligowcem, a w drugim meczu pojawił się na boisku od 51. minuty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia wygrała sparing z FK Zeleziarne Podbrezova (5:0), czyli 7. drużyną słowackiej ekstraklasy.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie zagrali sparingi z Mladostem Donja Gorica (3:0) i FK Rabotnicki (1:1). Kikolski wystąpił w pierwszej połowie meczu z Czarnogórcami i zachował czyste konto, a w spotkaniu z zespołem z Macedonii Północnej rywalizował od początku do końca.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało 0:1 z CSC 1599 Selimbar, czyli liderem rumuńskiej II ligi. Kisiel pojawił się na murawie w 60. minucie sparingu. W jednej z akcji podprowadził piłkę i dośrodkował z lewego skrzydła na 15. metr, do Maksymiliana Sitka, który niecelnie uderzył.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u przegrały kontrolnie 0:2 z Unią Skierniewice. Iwańczyk zagrał 30 minut, miał sporo odbiorów, dwa prostopadłe podania, kilka akcji kombinacyjnych, wygrał parę pojedynków.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała 1:2 ze Zniczem Pruszków (grano 2x50 minut). Okusami wystąpił w drugiej połowie.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zremisowała 2:2 z LKS Goczałkowice Zdrój. Murawski nie zagrał w sparingu.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zremisował 1:1 z Wdą Świecie. Sobociński nie wystąpił w grze kontrolnej z powodu urazu, gdyż naciągnął przywodziciel podczas treningu.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zmierzyła się kontrolnie z Olimpią Grudziądz (0:0) i Mławianką Mława (2:5). Knera nie wystąpił w sparingach z powodu choroby.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem wygrał 1:0 z Bałtykiem Koszalin. Misztal zagrał 45 minut.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?