Wypożyczeni: Kobylak zagrał z Legią

21.03.2023 09:00

(akt. 20.03.2023 23:41)

Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) zagrał z Legią, Jordan Majchrzak (AS Roma) wystąpił w Primaverze, Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk) był zamieszany w utratę gola. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Nastolatek wystąpił w niedzielnym, wyjazdowym meczu Primavery (U-19), z Interem Mediolan (2:2). Grał do 81. minuty, zmienił go Giulio Misitano.

W 60. minucie 18-latek został sfaulowany przez Ebenezera Akinsanmiro na 19. metrze od bramki rywali, wywalczył rzut wolny, po którym Riccardo Pagano strzelił pięknego gola (na 1:1), skutecznie uderzając w prawy, górny róg.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała 0:2 z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Abu Hanna zagrał cały mecz, został ukarany żółtą kartką w doliczonym czasie. Przebiegł 9.22 km, miał 63 podania (55 celnych), 6 sprintów, 1 dośrodkowanie, 1 drybling (udany) i 2 odbiory.

Wypożyczony piłkarz Legii był zamieszany w utratę pierwszego gola (od 6:09 na poniższym filmie). Obrońca chciał zagrać na wyprzedzenie i przeciąć podanie Kamila Kościelnego do Adama Zrelaka (40. metr od własnej bramki), ale napastnik Warty go uprzedził, celnie zgrywając do niepilnowanego Kajetana Szmyta. Ten – z racji, że Abu Hanna był ustawiony nieco wyżej – miał więcej miejsca, wbiegł w pole karne, przełożył Mario Malocę, Jakuba Bartkowskiego, a następnie pokonał bezradnego Dusana Kuciaka.

W 71. minucie Abu Hanna dobrze zachował się we własnej "szesnastce". Stefan Savić wycofał z lewej strony pola karnego na 9. metr, do Macieja Żurawskiego, lecz ten nie dopadł do piłki, gdyż stoper Lechii wykonał skuteczny wślizg i wybił futbolówkę. Gdyby się pomylił, zawodnik Warty znalazłby się sam na sam z Kuciakiem. Po tej akcji 25-latek był opatrywany przez lekarzy, chwilę później wrócił do gry.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Ciepiela oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 0:2 z Legią Warszawa. Kobylak, który przed spotkaniem odebrał statuetkę dla młodzieżowca lutego w PKO Ekstraklasie, zagrał cały mecz. Obronił 6 uderzeń, miał 25 podań (19 celnych) i o wiele więcej pracy niż Dominik Hładun.

W 10. minucie, po dośrodkowaniu Bartosza Kapustki z rzutu rożnego, główkował Rafał Augustyniak, a golkiper Radomiaka dobrze piąstkował piłkę. Po chwili świetnie wybronił strzał Filipa Mladenovicia z 19. metra.

Po niecałej pół godzinie rywalizacji Paweł Wszołek chciał podać do Tomasa Pekharta, lecz zgranie głową przemieniło się w groźne uderzenie. Kobylak był czujny, nie dał się przelobować, popisując się efektowną i efektywną interwencją. Na pięć minut przed przerwą miał problemy ze strzałem Josue, "wypluł" piłkę, ale ostatecznie wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

Kilka chwil później zaprezentował nienaganną obronę. Ernest Muci wypatrzył Kapustkę, ten huknął pod poprzeczkę, ale bramkarz Radomiaka spisał się kapitalnie, udanie interweniował. Był korner, Josue dokręcał piłkę w kierunku bramki, Kobylak znowu nie dał się zaskoczyć, lecz po tym, jak wybił futbolówkę, ta trafiła w rękę Mike’a Cestora i sędzia – po analizie VAR – podyktował rzut karny. Przy "jedenastce" próbował zdekoncentrować Josue, ale ta sztuka mu się nie udała. Wypożyczony zawodnik Legii pofrunął w swój lewy róg, a piłka wylądowała w prawym. Przy golu Macieja Rosołka (płaski strzał z 7. metra) nie miał nic do powiedzenia.

Kobylak pokazał się w piątek z dobrej strony. Gdyby nie on, porażka Radomiaka byłaby bardziej dotkliwa.

Uważam, że wypożyczenie z Legii do Radomiaka okazało się najlepszą decyzją w dotychczasowej karierze. Zacząłem grać od początku sezonu, wypadłem na kilka meczów, ale oprócz tego występuję regularnie, zbieram doświadczenie, w ekstraklasie czuję się już coraz pewniej. Mam nadzieję, że tak zostanie. Czy po sezonie wracam do Warszawy? Nie jest to pewne – mówił 21-latek w rozmowie z CANAL+.

Gabriel Kobylak

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS przegrał u siebie 2:3 z Sandecją Nowy Sącz. Skibicki znalazł się w wyjściowym składzie, na prawym wahadle, tuż po przerwie został napomniany żółtą kartką, a w 59. minucie zastąpił go Krzysztof Machowski.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zremisowała u siebie 2:2 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Mustafajew rywalizował do 89. minuty, zmienił go Kacper Sadłocha.

Grał jako napastnik. W 22. minucie znalazł się na wysokości koła środkowego i posłał dokładne, górne podanie, za linię obrony, do Andreji Prokicia, który wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, lecz z jego mocnym uderzeniem na bliższy słupek poradził sobie Tomasz Loska.

W 84. minucie, przy wyniku 2:1 dla miejscowych, Mustafajew umiejętnie odskoczył od przeciwnika, uniknął spalonego, dopadł do miękkiego zagrania, podprowadził piłkę, pojawił się po prawej stronie pola karnego i – będąc na 12. metrze – podał wzdłuż boiska, na dalszy słupek. Był tam Prokić, który oddał nieco niecelny strzał.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik bezbramkowo zremisował u siebie z Chojniczanką. Pierzak obserwował rywalizację z ławki.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia wygrała 1:0 z GKS-em w Katowicach. Niski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała 1:4 z Motorem w Lublinie. Kikolski wystąpił od początku do końca meczu.

W 60. minucie obronił mocny strzał z głowy (9. metr), po centrze z rzutu rożnego, ale nie miał nic do powiedzenia przy skutecznej dobitce niepilnowanego Arkadiusza Najemskiego z bliskiej odległości (od 7:17 na poniższym wideo).

Parę chwil później, po płaskim dośrodkowaniu wzdłuż boiska (4. metr), "Kikol" rzucił się na murawę, "wypluł" przed siebie piłkę, dopadł do niej Kacper Wełniak i wpakował ją do siatki.

Golkiper Pogoni był bezradny przy 3. i 4. straconej bramce. Najpierw przepuścił silne uderzenie Rafała Króla z rzutu karnego (po faulu Bartosza Wicenciaka na Mariuszu Rybickim), a potem strzał Michała Króla (do pustej siatki; od słupka) po dynamicznej akcji, w której przewagę liczebną miał Motor (2 na 1).

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła zremisowała na wyjeździe 3:3 z rezerwami Zagłębia Lubin. Czajkowski oglądał spotkanie z ławki.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Lider III ligi (grupa I) wygrał u siebie 1:0 z Pilicą Białobrzegi. Imiołka zabrakło w składzie z powodu kontuzji (skręcenie kostki i lekkie uszkodzenie więzozrostu).