Wypożyczeni: Kolejny mecz Kikolskiego w Ekstraklasie

02.09.2024 21:00

(akt. 02.09.2024 21:01)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) znowu zagrał w Ekstraklasie. Kolejne mecze w I lidze mają za sobą Igor Strzałek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Cyprian Pchełka (Stal Stalowa Wola) i Bartłomiej Ciepiela (Znicz Pruszków). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał u siebie 2:1 z Cracovią w sobotnim spotkaniu 7. kolejki ligowej. Kikolski zagrał cały mecz, złapał parę górnych zagrań i dwa dośrodkowania – po pierwszym z nich szybko rozpoczął akcję, która zakończyła się golem na 1:0. Poza tym, obronił uderzenie Ajdina Hasicia z rzutu wolnego i miał dobre wyjście z bramki, dzięki któremu skasował dogranie za linię obrony do Micka van Burena.

W 62. minucie "Kikol" stracił gola po zagraniu Benjamina Kallmana z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, do Davida Kristjaan Olafssona, który trafił do pustej siatki. Kwadrans później wypożyczony zawodnik Legii obronił strzał Michała Rakoczego w sytuacji sam na sam poprzez wyjście z bramki i skrócenie kąta.

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I ligi) – Lider na zapleczu Ekstraklasy pokonał u siebie 3:0 Stal Stalowa Wola w 8. kolejce I ligi. "Strzała" pojawił się na murawie w 46. minucie. Chwilę po wejściu na boisko przechwycił piłkę na 20. metrze, przełożył przeciwnika, lecz po jego uderzeniu z lewej strony pola karnego doszło do rykoszetu i futbolówka przeleciała obok bramki.

W 56. minucie został zablokowany po strzale z 14. metra, a niecałe 10 sekund później nie wykorzystał świetnej sytuacji, niecelnie uderzając na wślizgu z bliskiej odległości. W końcówce ładnie przyjął i opanował piłkę w tłoku (pod presją kilku rywali), a następnie huknął z 16. metra tuż obok bramki. Wykonał też jeden rzut rożny, po którym jego dośrodkowanie było wybite.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Stal przegrała na wyjeździe 0:3 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w rozgrywkach ligowych. Pchełka był ustawiony jako jeden z dwóch napastników (5-3-2), został zmieniony w przerwie.

Młodzieżowiec często pracował w grze defensywnej z całym zespołem, uczestniczył w pressingu, parę razy zgrywał głową, ale nie miał sytuacji w ofensywie. W jednej z akcji popisał się dobrym dryblingiem – zszedł z lewej strony do środka, przełożył jednego rywala, a drugi sfaulował go na połowie gości.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zremisował 1:1 w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań na zapleczu Ekstraklasy. Wypożyczony piłkarz Legii pojawił się w podstawowym składzie przyjezdnych, a w 68. minucie zmienił go Kaito Imai.

Uczestniczył w budowaniu gry, miał trochę podań prostopadłych, kilka przechwytów i odbiorów, w świetnym stylu wygrał pojedynek defensywny z Maciejem Żurawskim. Trzykrotnie przewinił, był dwa razy faulowany. Został zablokowany po strzale z 25. metra. Posłał dwa dośrodkowania – pierwsze złapał bramkarz, drugie było wybite.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka pokonała 3:1 Czarnych Połaniec w 6. kolejce ligowej. Misztal oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia przegrała na wyjeździe 2:3 z Zawiszą Bydgoszcz w 6. kolejce ligowej. Chojak zagrał całe spotkanie.