Wypożyczeni: Koniec GKP, dobry mecz "Kosy"

08.05.2011 17:55

(akt. 14.12.2018 10:41)

<p>GKP Gorzów Wielkopolski w mijającym tygodniu odbył ostatni trening w pierwszej lidze. Zespół został wycofany z rozgrywek, a większość piłkarzy rozwiązała kontrakty. Adam Banasiak, Maciej Górski i Radosław Mikołajczak wrócili do Warszawy i zaczną treningi z Młodą Legią. Z dobrej strony pokazał się Jakub Kosecki, który po sezonie wróci do stołecznej ekipy. "Kosa" zdobył bramkę i zaliczył asystę w wygranym meczu z Kolejarzem Stróże. Nawet na ławkach rezerwowych swoich drużyn nie usiedli Kamil Majkowski i Piotr Wasikowski. Szczegóły poniżej. </p>

Adam Banasiak, Maciej Górski, Radosław Mikołajczak (GKP Gorzów Wielkopolski) - Klub z Gorzowa Wielkopolskiego, definitywnie znika z zaplecza Ekstraklasy. GKP nie jest w stanie opłacać wyjazdów na mecze ligowe oraz nie ma środków na opłacanie mieszkań dla zawodników. Między innymi dlatego, już kilka dni temu do stolicy wróciła trójka piłkarzy wypożyczonych z Legii. Najprawdopodobniej wkrótce zaczną treningi z naszym zespołem występującym w Młodej Ekstraklasie.

Damian Zbozień (Sandecja Nowy Sącz) - Zagrał przez 90. minut przeciwko Warcie Poznań. Sandecja przegrała 1:2.

Piotr Wasikowski (Zawisza Bydgoszcz) - Zespół z Bydgoszczy pokonał Nielbę Wągrowiec 2:1. Wasikowski nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych drużyny prowadzonej przez Adama Topolskiego.

Kamil Majkowski (Pogoń Szczecin) - Kamil Majkowski nie zmieścił się w meczowej osiemnastce. Pogoń efektownie pokonała MKS Kluczbork 5:1. "Portowcy" odnieśli pierwszą wygraną przed własną publicznością w rundzie wiosennej.

Jakub Kosecki (ŁKS Łódź) - "Kosa" rozpoczął w mecz w pierwszym składzie, po 83. minutach gry zastąpił go Rafał Kujawa. Kosecki strzelił bramkę w dziewiątej minucie spotkania uderzając lewą nogą z woleja. Nasz pomocnik był przez cały mecz bardzo aktywny co udowodnił notując jeszcze asystę przy golu Kłusa. ŁKS pokonał ostatecznie Kolejarza Stróże 2:1.

Kostiantyn Machnowskyj (Obolon Kijów) - Obolon bez Kostii w składzie przegrał na wyjeździe z Sewastopolem 1:3.

Piotr Augustyniak (Kotwica Kołobrzeg) - Kotwica uległa Bytovii Bytów 0:1.