Wypożyczeni: Lachowicz, Ciepiela i Iwańczyk z asystami drugiego stopnia

13.11.2023 16:00

(akt. 13.11.2023 16:06)

Oskar Lachowicz (Spezia U-19), Bartłomiej Ciepiela (Resovia) i Aleksander Iwańczyk (ŁKS III) mieli po asyście drugiego stopnia. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia wygrała 2:0 z Ternaną w Primaverze 2. Lachowicz grał do 66. minuty, wówczas zastąpił go Leonardo Bordin. Wcześniej wypożyczony zawodnik Legii został napomniany żółtą kartką.

W jednej z akcji uderzył z tzw. pierwszej piłki, z 8. metra, ale bramkarz obronił. Innym razem strzelił z dystansu nad poprzeczką.

W 56. minucie miał asystę drugiego stopnia przy golu na 1:0. Środkowy pomocnik zapoczątkował akcję bramkową, zebrał tzw. drugą piłkę, podał prostopadle do napastnika, ten odegrał do Riccardo Di Giorgio, który sfinalizował sytuację.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zwyciężyła 2:0 Wartę Poznań w Ekstraklasie. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS Tychy przegrał na wyjeździe 0:1 z GKS-em Katowice w I lidze. Kikolski zagrał cały mecz, miał trochę dalszych podań, wyłapał pięć dośrodkowań, dwa strzały Aleksandra Komora (główkowanie, nieczysta przewrotka) po kornerach i uderzenie Antoniego Kozubala z rzutu wolnego.

W 73. minucie wybronił nogą mocny strzał Grzegorza Rogali z 8. metra. Gospodarze mieli rzut rożny, Kozubal dośrodkował na bliższy słupek, Arkadiusz Jędrych przedłużył tor lotu piłki, która odbiła się od brzucha Sebastiana Bergiera, potem od nierówności i wpadła do siatki. Kikolski się rzucił, ale nie sięgnął futbolówki.

W 88. minucie 19-latek, będący przed własnym polem karnym, dostał wycofujące zagranie, po czym niecelnie podał w środek boiska, Bergier chciał go przelobować, był blisko, ale ostatecznie piłka przeleciała tuż obok bramki.

W doliczonym czasie "Kikol" opuścił własną "szesnastkę", chciał wybić piłkę, ale trafił w Kacpra Pietrzyka, doszło do sporego zamieszania, ostatecznie wypożyczony zawodnik Legii złapał futbolówkę w polu karnym.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz pokonał u siebie 1:0 Motor Lublin w I lidze. Krajewski pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy, a w 63. minucie zmienił go Tymon Proczek.

Młodzieżowiec dobrze przecinał podania, miał parę odbiorów i przerzutów do środka pola, a także kilka celnych zagrań w ofensywie, do której starał się podłączać. W jednej z akcji został zablokowany na skrzydle, ale wywalczył korner. Trzy razy nie utrzymał futbolówki w boisku, pod presją rywali, co przekładało się jedynie na auty dla gości.

Wahadłowy walczył w kontakcie, m.in. z byłymi zawodnikami Legii, czyli Michałem Królem i Kamilem Wojtkowskim, z którym w 21. minucie wygrał pojedynek bark w bark przed linią końcową i dobrze się zastawił, pozwalając piłce na opuszczenie boiska.

W 53. minucie ładnie przedarł się na prawej flance. Przełożył rywala w tłoku, wbiegł w pole karne, ale jego strzał z 12. metra został zablokowany.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała z Jagiellonią (1:3; 1/16 finału Pucharu Polski) i Chrobrym Głogów (0:1; I liga).

Jeśli chodzi o mecz w PP, to wypożyczony zawodnik Legii wszedł na boisko w 67. minucie, zastępując Adriana Łyszczarza. Wystąpił w środku pola, większość jego podań była celna. Wykonał dwa rzuty rożne, a po drugim miał asystę drugiego stopnia. Dośrodkował w okolice dalszego słupka, otrzymał jeszcze podanie na boku, wysoko i głęboko dograł z lewej flanki (sprzed linii końcowej) na dalszy słupek, gdzie Bartłomiej Eizenchart zgrał głową na 12. metr, do Radosława Bąka, który skutecznie uderzył bez przyjęcia (od 1:47:00 na poniższym wideo).

Później Ciepiela został ukarany żółtą kartką za faul na Tarasie Romanczuku w środkowej strefie boiska, kasując potencjalny atak szybki. W doliczonym czasie 22-latek odebrał futbolówkę, po chwili miał stratę, goście wyszli z kontrą, która zakończyła się strzałem Jesusa Imaza, wybronionym przez Branislava Pindrocha.

W spotkaniu z Chrobrym grał od 80. minuty, za napastnikiem. Pracował w różnych sektorach boiska, pokazywał się do gry. W jednej z akcji dośrodkował z prawej strony pola karnego na 14. metr, do Eizencharta, a jego strzał był zablokowany. Chwilę później miał dobre podanie prostopadłe (bez przyjęcia) na bok, do Radosława Bąka, którego zagranie zostało przecięte. W końcówce Ciepiela zacentrował na środek "szesnastki", ale rywale wybili piłkę.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – W minionym tygodniu Podbeskidzie przegrało 0:1 z Pogonią Szczecin w 1/16 finału Pucharu Polski i bezbramkowo zremisowało z Miedzią Legnica w I lidze. Kisiel oglądał oba mecze z ławki.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała 2:2 z Wisłą Puławy w II lidze. Okusami obserwował rywalizację z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała 2:1 Czarnych Połaniec w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej. Młodzieżowiec zagrał za to w V-ligowych rezerwach, które rozbiły Spójnię Osiek Zimndół-Zawada (6:1).

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS przegrał 1:2 z Bronią Radom w III lidze (grupa I). Sobociński nie znalazł się w kadrze meczowej, gdyż pauzował za cztery żółte kartki.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana pokonała 1:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce w III lidze (grupa II). Knera pojawił się w podstawowym składzie miejscowych, w 74. minucie zmienił go Kamil Piskorski. Wypożyczony zawodnik Legii zagrał bardzo dobrze, wykazywał się sporą aktywnością "pod piłką".

W drugiej połowie miał dwie okazje do zdobycia bramki, ale dwukrotnie uderzył niecelnie. Za pierwszym razem był w sytuacji 1 na 1 z golkiperem, a za drugim strzelił z 16. metra, po wycofaniu.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS przegrał 0:3 z Ząbkovią Ząbki w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowski wszedł na boisko na ostatnie 10 minut, na prawą obronę. W jednej z akcji przeciął prostopadłe podanie w kierunku pola karnego zespołu z Piaseczna.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u przegrał u siebie 2:3 z KS-em Kutno w IV lidze (grupa łódzka). Iwańczyk zagrał cały mecz.

Środkowy pomocnik celnie podawał, choćby prostopadle. Uczestniczył w wyprowadzeniu i napędzaniu akcji. Dobrze pressował, sporo biegał, był aktywny, miał sześć odbiorów na własnej połowie, dwa faule w ataku, pokazywał się do gry. Przeciął też dośrodkowanie z rzutu wolnego i górne zagranie w środku boiska.

W 9. minucie miękko zagrał na prawą stronę pola karnego, za linię obrony, do innego zawodnika ŁKS-u, który oddał strzał, a piłka odbiła się od rywala i wyszła na rzut rożny. Chwilę później Iwańczyk pokazał się do gry, otrzymał płaskie podanie prostopadłe w boczny sektor "szesnastki", ale gdy składał się do uderzenia, to został zatrzymany przez przeciwnika.

Po pół godzinie gry opanował górne podanie i prostopadle podał w pole karne, ale piłkę złapał golkiper KS-u. W 70. minucie podłączył się do kontry, był niepilnowany, sygnalizował, by do niego podać, dostał futbolówkę na prawej stronie "szesnastki", lecz jego mocny strzał z prawej nogi, z 11. metra, przeleciał obok bramki (od 25:40 na poniższym wideo).

W 75. minucie miał asystę drugiego stopnia przy golu na 2:2. Dobrze zagrał tzw. klepkę na małej przestrzeni, po chwili płasko podał prostopadle na prawą stronę "szesnastki", za linię obrony, do Kacpra Popławskiego, który oddał strzał, Lamine Coulibaly zdołał jeszcze dopaść do piłki tuż przed bramką i skierować ją z bliska do pustej siatki (od 5:14 na poniższym wideo).