Wypożyczeni: Majchrzak na ławce w Serie A, asysty Pierzaka i Czajkowskiego, czyste konto Kikolskiego

16.05.2023 10:00

(akt. 16.05.2023 18:37)

Patryk Pierzak (Górnik Łęczna) i Jakub Czajkowski (Wisła Puławy) mieli asysty w meczach I oraz II ligi, Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachował kolejne czyste konto w sezonie, a Jordan Majchrzak (AS Roma) oglądał spotkanie Serie A z ławki rezerwowych. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – AS Roma bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Bologna FC w 35. kolejce Serie A. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia zremisowała 0:0 ze Stalą w Mielcu. Abu Hanna znowu znalazł się w wyjściowym składzie. Przebiegł 5.04 km, miał 37 podań (29 celnych), 1 odbiór, 1 drybling (nieudany), 3 sprinty, a w 12. minucie, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, uderzył (z tzw. pierwszej piłki, z powietrza, z 6. metra, pod presją) bardzo wysoko nad poprzeczką. W przerwie zmienił go Rafał Pietrzak.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal bezbramkowo zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk. Ciepiela wszedł na boisko w podstawowym składzie. Przebiegł 8.30 km, miał 20 podań (14 dokładnych), 1 kluczowe podanie, 1 drybling (nieudany), 1 odbiór, 5 sprintów, został ukarany żółtą kartką. W 69. minucie zastąpił go Maciej Domański.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał na wyjeździe 2:1 z Wartą Poznań i zapewnił sobie utrzymanie. Kobylak zagrał cały mecz, miał 35 podań (9 celnych), obronił 4 uderzenia. Był bezradny przy golu Stefana Savicia, który oddał mocny, bardzo precyzyjny strzał z 12. metra w lewy, dolny róg.

W 40. minucie 21-latek wyszedł z własnego pola karnego, by zatrzymać Adama Zrelaka w bocznym sektorze boiska. Słowak uderzył z ostrego kąta, piłka obiła słupek, została wybita przez Dawida Abramowicza, odbiła się od klatki Kobylaka, ale ostatecznie golkiper Radomiaka zdołał uprzedzić Enisa Destana, który czyhał na futbolówkę.

Poza tym młodzieżowiec kapitalnie wybronił główkowanie Destana (11. metr), zbijając do boku piłkę, która wpadła w kozioł i leciała w lewy, dolny róg. Potem pewnie wyłapał uderzenie Kamila Kościelnego (również z głowy). W ostatniej akcji spotkania zachował sporą czujność przy zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego dla Warty. Wiktor Kamiński (były zawodnik Legii) płasko dograł na 8. metr, futbolówka odbiła się od Kościelnego i Raphaela Rossi'ego, po czym znalazła się w rękach Kobylaka.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie zremisowali 2:2 z Chrobrym Głogów. Skibicki pojawił się na murawie w 63. minucie, zastępując Kamila Szymurę. W jednej z akcji 21-latek przełożył rywala, chciał zagrać do Mateusza Czyżyckiego, lecz Mavroudis Bougaidis przeciął podanie, aczkolwiek piłka tak się od niego odbiła, że trafiła do Krzysztofa Wołkowicza, którego zatrzymał Damian Węglarz.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal przegrała na wyjeździe 0:2 z Arką Gdynia. Mustafajew oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zwyciężył 1:0 Skrę w Częstochowie. Pierzak wszedł na murawę w 88. minucie, zastąpił Dawida Tkacza i wywalczył asystę w 4. minucie czasu doliczonego. Damian Zbozień (były zawodnik "Wojskowych") wrzucił z autu na bliższy słupek, piłka otarła się o głowę Oskara Krzyżaka, spadła na 4. metr, a "Pierzu" wystawił nogę, zgrał kolanem do Jonathana de Amo, który strzelił gola (poniższe wideo).

Dzień później, czyli w sobotę, 13 maja, wystąpił w IV-ligowych rezerwach Górnika, które rozbiły 6:0 Grom Różaniec. Grał do 61. minuty i dołożył liczby. Zdobył bramkę – dostał piłkę od Jakuba Kwiatkowskiego (były zawodnik Legii) na bok, znalazł się w sytuacji sam na sam i skutecznie, płasko strzelił na dalszy słupek. Potem miał asystę – przyjął przerzut od "Kwiatka" i zagrał zewnętrzną częścią stopy z lewej strony, wzdłuż pola karnego, do kolegi z drużyny, który trafił praktycznie do pustej siatki. Wypracował też asystę drugiego stopnia. Doszło do dośrodkowania, Pierzak otrzymał futbolówkę na nogę w "szesnastce", zgrał do Łukasza Szramowskiego, ten podał do napastnika zespołu z Łęcznej, który wykończył akcję.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia przegrała 1:3 z Chojniczanką Chojnice. Niski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń bezbramkowo zremisowała u siebie z Hutnikiem Kraków. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 9. czyste konto w sezonie.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła wygrała na wyjeździe 3:0 ze Stomilem Olsztyn. Czajkowski wystąpił od początku do końca rywalizacji, a w 18. minucie miał asystę przy ostatniej bramce. Goście wywalczyli wrzut z autu, Hubert Sadowski wybił piłkę z własnej "szesnastki", "Czaja" zagrał (bez przyjęcia; z powietrza) w pole karne, do Adriana Paluchowskiego (były zawodnik Legii), który w drugim kontakcie skierował futbolówkę do siatki (akcja od 2:36 na poniższym wideo).

W 32. minucie Czajkowski mógł mieć drugą asystę. Boczny obrońca dokładnie dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, na 5. metr, na głowę Paluchowskiego, który uderzył trochę niecelnie.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – W poprzednim tygodniu Pogoń zagrała dwa mecze. W środę wygrała 3:0 z Legionovią Legionowo i awansowała do finału mazowieckiego Pucharu Polski, a w sobotę zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz w rozgrywkach III ligi (grupa I). Imiołek wystąpił w obu spotkaniach – w pierwszym wszedł na murawę w 87. minucie, w drugim grał od początku do 86. minuty.

Jeśli chodzi o półfinał wojewódzkiego PP, to popracował w defensywie, w doskoku, wywalczył aut, w jednej z akcji miał też dobre, prostopadłe podanie z tzw. pierwszej piłki.