News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Majchrzak z golem i Pucharem Włoch

04.05.2023 19:00

(akt. 04.05.2023 18:59)

Jordan Majchrzak (AS Roma U-19) zdobył Puchar Włoch, strzelił też gola w meczu z Juventusem, z kolei Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) i Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachowali czyste konta. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Ostatnio AS Roma U-19 wygrała Coppa Italia Primavera, pokonując w finale 2:1 ACF Fiorentina (po dogrywce). Majchrzak wszedł na boisko w 118. minucie.

Kilka dni później 18-latek pojawił się w podstawowej jedenastce i strzelił gola w przegranym, ligowym meczu z Juventusem (1:2; Primavera). W 37. minucie Filippo Missori mocno uderzył z 19. metra, Giovanni Daffara odbił piłkę do boku, a Majchrzak popisał się skuteczną dobitką, oddając udany strzał z lewej nogi (9. metr; bez przyjęcia) na dalszy słupek (od 2:57 na poniższym wideo).

Wcześniej "Jordi" miał jeszcze dwie sytuacje. Uderzał 2-krotnie, najpierw z 12. metra, potem zza "szesnastki", ale oba strzały były trochę niecelnie. Napastnik rywalizował do 77. minuty, wówczas został zmieniony.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała aż 0:4 z Rakowem w Częstochowie. Abu Hanna znowu pojawił się w wyjściowym składzie, gdyż uraz ramienia, przez który przedwcześnie opuścił boisko z Cracovią, nie okazał się poważny.

Wypożyczony zawodnik Legii został ustawiony na lewej obronie. Przebiegł 8.22 km, miał 38 podań (30 celnych), 8 sprintów, grał do 68. minuty, zastąpił go Rafał Pietrzak.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal pokonała u siebie 2:1 Koronę Kielce. Ciepiela wszedł na murawę w doliczonym czasie, zmienił Macieja Domańskiego. Miał 3 podania (2 celne) i 1 sprint.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał na wyjeździe 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Kobylak zagrał cały mecz i zachował 9. czyste konto w sezonie. Młodzieżowiec miał 32 podania (16 celnych), obronił 2 strzały.

W 54. minucie świetnie interweniował po silnym uderzeniu Adriana Łyszczarza z rzutu wolnego. Kwadrans później pewnie wyłapał strzał Łukasza Bejgera z 25. metra, po koźle.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie zwyciężyli u siebie 2:1 Górnika Łęczna. Skibicki znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy i uczestniczył w akcji bramkowej (na 1:1). Posłał krótkie, płaskie podanie do Patryka Mikity, ten zagrał na lewe skrzydło, gdzie doszło do dośrodkowania na 7. metr, do Daniela Rumina, który skutecznie uderzył na wślizgu. "Skiba" zszedł z boiska w 75. minucie, zastąpił go Dominik Połap.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal pokonała Resovię (2:1) w derbach Rzeszowa. Mustafajew przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik uległ na wyjeździe 1:2 GKS-owi Tychy. Pierzak oglądał rywalizację z ławki.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia przegrała u siebie 1:2 ze Stalą Rzeszów. Niskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń wygrała w Siedlcach aż 3:0 z rezerwami Lecha Poznań. Kikolski zagrał całe spotkanie, zachował 8. czyste konto w sezonie. W 66. minucie wybronił mocny strzał Szymona Pawłowskiego z 14. metra (od 8:09 na poniższym wideo).

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła zwyciężyła na wyjeździe 1:0 KKS Kalisz. Czajkowski ma za sobą pierwszy mecz w wyjściowym składzie biało-niebieskich. Po godzinie gry dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek (7. metr), do Adriana Paluchowskiego, ten nie sięgnął futbolówki, która odbiła się od Kamila Koczego i została złapana przez Macieja Krakowiaka.

W 69. minucie, po krótko rozegranym stałym fragmencie, "Czaja" miękko zacentrował z 25. metra na dalszy słupek, lecz kilku zawodników Wisły trochę za wolno wracało ze spalonego, ostatecznie nikt nie dopadł do piłki. Lewy obrońca grał do 80. minuty, zmienił go Oskar Przywara.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń pokonała u siebie 2:1 Jagiellonię II Białystok. Imiołek oglądał spotkanie z ławki.