Wypożyczeni: Mustafajew i Czajkowski w barażach

05.06.2023 09:00

(akt. 05.06.2023 01:25)

Drużyny Ramila Mustafajewa (Stal Rzeszów) i Jakuba Czajkowskiego (Wisła Puławy) załapały się do baraży o udział odpowiednio w PKO Ekstraklasie oraz I lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – AS Roma U-19 zremisowała 3:3 z ACF Fiorentina w I rundzie fazy play-off i nie awansowała do półfinału ze względu na niższą pozycję w sezonie zasadniczym. To sprawiło, że zakończyła rozgrywki 2022/2023. Majchrzak wszedł na boisko w 87. minucie.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa), Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa), Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Lechia, Stal i Radomiak zakończyły grę w sezonie 2022/2023.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie przegrali w Gliwicach 0:1 z Ruchem Chorzów. Skibicki znalazł się w wyjściowym składzie GKS-u, rywalizował na skrzydle, został napomniany żółtą kartką, w przerwie zmienił go Daniel Rumin.

W 3. minucie wypożyczony zawodnik Legii uderzył zza pola karnego na bliższy słupek, ale Jakub Bielecki udanie interweniował. Pół godziny później "Skiba" oddał niesygnalizowany, niecelny strzał z dystansu.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy/prawy obrońca; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal pokonała 2:1 Skrę Częstochowa i wystąpi w barażach o udział w ekstraklasie (w półfinale z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza). Mustafajew zagrał całe spotkanie na prawej obronie.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik przegrał 0:3 z Wisłą Kraków w ostatnim meczu sezonu. Pierzak pojawił się w podstawowej jedenastce, został napomniany żółtą kartką, grał do 62. minuty, zmienił go Łukasz Szramowski.

"Biała Gwiazda" była dużo lepsza, prowadziła grę, pokazała sporo jakości. To spowodowało, że Górnik często pracował w defensywie, a jeżeli tworzył ciekawsze akcje, to głównie po kontrach. "Pierzu" starał się je wyprowadzać, lecz jeśli to robił, to zagrywał do boku, gdyż nie było wielkiego ruchu za plecy, by tam podawać. Dwa-trzy razy zmienił stronę dokładnym przerzutem. W innej akcji, przy próbie wyprowadzenia, miał niedokładne podanie wszerz, Serhij Krykun nie zdążył dobiec i goście zabrali się do kontry. Za drugim razem chciał wypuścić Miłosza Kozaka prostopadłym zagraniem, które zostało przecięte.

Wisła zaczęła drugą połowę od grania w piłkę, a Górnik nie wykreował zbyt wielu dogodnych sytuacji. W jednej z akcji Pierzak przejął piłkę w środku pola, podprowadził ją, ale nie miał za bardzo komu zagrać, ostatecznie podał na bok, przy "szesnastce", do Kozaka, ten zbiegł do środka i został zablokowany. Ogólnie wypożyczony zawodnik Legii nie miał za dużo odbiorów.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia uległa 3:4 Bruk-Betowi Termalice Nieciecza, mimo że prowadziła 3:0. Niskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała na wyjeździe 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg w ostatnim meczu rozgrywek 2022/2023. Kikolski zagrał całe spotkanie, obejrzał żółtą kartkę, stracił gola po dobitce Adama Frączczaka, miał także kilka udanych interwencji.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła wygrała 3:1 z rezerwami Lecha Poznań i załapała się do baraży o udział w I lidze (w półfinale ze Stomilem Olsztyn). Czajkowski znalazł się w podstawowej jedenastce, w 66. minucie zastąpił go Kamil Kargulewicz.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zwyciężyła 2:1 Broń Radom. Imiołek pojawił się na murawie w 33. minucie, zastępując Aleksandra Gajgiera. Chwilę później, przy kontrze miejscowych, przechwycił piłkę na własnej połowie, po sekundzie stracił ją w kontakcie (bark w bark), a następnie, wspólnie z kolegami, nie przypilnował Kamila Odolaka (6. metr), który strzelił gola na 1:0.