News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Niski zagrał z Legią

07.02.2022 16:00

(akt. 08.02.2022 11:57)

W poprzednim tygodniu mecze sparingowe rozegrali Jasurbek Yaxshiboyev, Gabriel Kobylak i Nikodem Niski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – Sheriff rozegrał w poprzednim tygodniu dwa sparingi – z Zimbru Kiszyniów (1:1) i FC Balti (2:0). Uzbek wystąpił zarówno w jednym, jak i drugim spotkaniu kontrolnym.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak zremisował 1:1 z Wisłą Płock w 20. kolejce ligowej. Kochalski oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Jakub Kisiel (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2003, środkowy pomocnik) – Olsztynianie wyjechali na obóz, w trakcie którego zmierzą się w sparingach z Radunią Stężyca (8.02) i Arką Gdynia (12.02).

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza przegrała 0:2 z GKS-em Tychy w meczu towarzyskim. Kobylak wystąpił w drugiej połowie.

Nikodem Niski (II liga, GKS Bełchatów, rocznik 2002, prawy obrońca) – Drugoligowiec przegrał w niedzielnym sparingu z Legią Warszawa (0:4). Niski rywalizował na prawej obronie przez 84 minuty, w końcówce został zmieniony przez Kamila Mizerę. Wypożyczony legionista miał parę udanych akcji w defensywie. Przeciął kilka podań, dwukrotnie powstrzymał Filipa Mladenovicia – najpierw wygrał z nim pojedynek (skuteczny wślizg), a potem zablokował jego dośrodkowanie.

GKS rozegrał w tamtym tygodniu jeszcze dwa inne spotkania towarzyskie – Wartą Sieradz (0:5) i Skrą Częstochowa (1:2). Niski grał w tych sparingach od odpowiednio 40. oraz 71. minuty.