News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Oficjalnie na zero

Emil Kopański

09.09.2013 17:49

(akt. 04.01.2019 12:14)

Kilku z wypożyczonych legionistów miało w minionym tygodniu zagrać w meczach młodzieżowych reprezentacji Polski. Niestety, żaden z nich nie będzie ich wspominał dobrze. Żaden z przebywających na wypożyczeniach zawodników nie wpisał się na listę strzelców w oficjalnym meczu.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – rozegrał pełny mecz w reprezentacji Polski do lat 21. Niestety, nie zaliczy tego spotkania do udanych – zespół Marcina Dorny przegrał 1:3 ze Szwecją.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – Piast Gliwice zagrał mecz sparingowy z Karpatami Krosno. Zbozień zmienił w przerwie Csabę Horvatha i strzelił dwie bramki (w 85. i 90. minucie).

Bartosz Żurek (Cracovia) –
Cracovia w przerwie na mecze reprezentacji nie rozegrała żadnego sparingu.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
powołany do reprezentacji Polski do lat 20 Kurowski nie wystąpił w przegranym 0:2 spotkaniu z Niemcami.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – młody pomocnik otrzymał powołanie na mecz reprezentacji Polski do lat 19 ze Słowacją. Nie wystąpił w sparingu z Dolcanem Ząbki (0:2).

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – rozegrał pełne 90 minut na środku obrony w reprezentacji Polski do lat 20. Niestety, Polacy nie zdołali sprostać Niemcom, przegrywając 0:2.

Kamil Mazek (Dolcan) – Dolcan Ząbki doznał pierwszej ligowej porażki w tym sezonie, przegrywając z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Mazek wystąpił w pierwszym składzie, a w 73. minucie opuścił boisko.

Tomasz Prejs (Dolcan) – w przegranym meczu z Sandecjąpojawił się na murawie w 73. minucie, zmieniając Kamila Mazka.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – powrócił do bramki Chojniczanki w meczu z GKS Tychy. W rozegranym w Jaworznie meczu padł remis 1:1.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – Kolejarz wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Flotą Świnoujście 2:0. Swój wkład w zwycięstwo miał Bajdur, który spędził na murawie 74 minuty, a potem został zmieniony przez Patryka Szymańskiego.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – nie zagrał w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Chojniczanką Chojnice.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki)
– nie wyszedł na boisko w wygranym 3:0 spotkaniu z Olimpią Elbląg.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – spędził na boisku całe spotkanie z Calisią Kalisz. Niestety, nie miał powodów do zadowolenia – zespół z Sosnowca zaledwie zremisował 1:1 z ligowym outsiderem.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – nie zagrał w spotkaniu z Calisią Kalisz (1:1).

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – Pogoń Siedlce kontynuuje doskonałą postawę. Tym razem siedlczanie bez kłopotów odprawili z kwitkiem Wisłę Puławy (3:0), a Stromecki zagrał 86 minut, po czym zmienił go Hubert Tomalski.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – Legionovia poległa w Stalowej Woli w meczu z tamtejszą Stalą 0:2. Dankowski nie pojawił się na boisku.

Kordian Latos (Legionovia)
 – nie zmieścił się w składzie Legionovii na mecz ze Stalą.

Paweł Wolski (Legionovia)
 – pomimo zdobytej w poprzedniej kolejce przez Wolskiego bramki, trener Marek Papszun nie dał mu kolejnej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będziemy cały czas śledzili ich losy.