Wypożyczeni: Piękny gol Ciepieli, czyste konto Kobylaka

12.04.2023 09:00

(akt. 12.04.2023 00:26)

Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) strzelił pierwszego gola w PKO Ekstraklasie, Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) zachował czyste konto w meczu z liderującym Rakowem Częstochowa, Ramil Mustafajew (Stal Rzeszów) miał asystę drugiego stopnia w I lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W poniedziałek Roma U-19 wygrała 3:2 z Milanem. Majchrzak pojawił się na murawie w 70. minucie.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała na wyjeździe 0:1 z Jagiellonią Białystok. Abu Hanna zagrał cały mecz. Oddał 1 strzał, przebiegł 9.92 km, miał 66 podań (62 celne), 10 sprintów i 1 dośrodkowanie. W 54. minucie główkował minimalnie niecelnie po centrze z rzutu rożnego na dalszy słupek.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie wygrali na wyjeździe 2:0 z Widzewem Łódź. Ciepiela pojawił się w wyjściowym składzie gości, został ustawiony jako napastnik i w 10. minucie strzelił pięknego gola na 1:0. Młodzieżowiec dopadł do dośrodkowania Marcina Flisa z lewej flanki na 11. metr, technicznie uderzył z prawej nogi (bez przyjęcia) na bliższy słupek, a piłka musnęła poprzeczkę i wpadła do siatki. Dla "Ciepkiego" była to jednocześnie 1. bramka w PKO Ekstraklasie.

Po godzinie gry wypożyczony zawodnik Legii dopadł do piłki na 9. metrze, złożył się do strzału, ale wyszło z tego prostopadłe podanie, zakończone uderzeniem w słupek przez Mateusza Maka. Ciepiela grał do 72. minuty, zastąpił go Rauno Sappinen. Przebiegł 8.75 km, miał 27 podań (22 celne), 1 dośrodkowanie, 3 dryblingi (2 udane) i 10 sprintów.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zremisował u siebie 0:0 z liderującym Rakowem Częstochowa. Kobylak zagrał cały mecz i zachował 8. czyste konto w sezonie. Młodzieżowiec obronił 3 strzały, miał 35 podań (14 celnych).

Już po 38 sekundach spokojnie wyłapał strzał Iviego Lopeza (po kilku kozłach; 18. metr), który okazał się za lekki, by zaskoczyć bramkarza. W 41. minucie Fran Tudor pojawił się po prawej stronie pola karnego, próbował dośrodkować, ale wyszło z tego mocne uderzenie, lecz Kobylak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka chwil później pewnie interweniował przy niezbyt silnym strzale Jeana Carlosa Silvy zza "szesnastki".

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS zremisował w Tychach 2:2 z Arką Gdynia. Skibicki wszedł na boisko w 69. minucie, zmienił Daniela Rumina.

W 85. minucie "Skiba" wygrał pojedynek z Sebastianem Milewskim na 18. metrze od bramki przyjezdnych, wycofał do Antonio Domingueza, ten mocno uderzył z dystansu na dalszy słupek, lecz Daniel Kajzer skutecznie interweniował.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie zwyciężyli u siebie aż 6:0 Zagłębie Sosnowiec. Mustafajew pełnił rolę napastnika, grał do 62. minuty, zastąpił go Kacper Piątek.

Młodzieżowiec wziął udział w akcji bramkowej na 1:0, popisując się celnym podaniem pod presją, z tzw. pierwszej piłki, do Bartłomieja Poczobuta. Po niecałej pół godzinie gry 19-latek został brutalnie sfaulowany przez Dominika Jończego (wyprostowana noga) w bocznym sektorze boiska. Z początku sędzia Tomasz Musiał pokazał zawodnikowi Zagłębia żółtą kartkę, ale po chwili zmienił decyzję i ukarał go czerwonym kartonikiem (29. minuta).

Mustafajew miał też asystę drugiego stopnia przy golu na 3:0 (od 1:39 na poniższym wideo). Pobiegł prawym skrzydłem, prostopadle podał na 15. metr, do Damiana Michalika, ten na wślizgu zagrał na dalszy słupek, do Andrei Prokicia, który skutecznie strzelił z bliska.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował 1:1 z ŁKS-em w Łodzi. Pierzak wszedł na boisko w 76. minucie, zmienił Dawida Tkacza.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia wygrała na wyjeździe aż 5:0 ze Skrą Częstochowa. Niski przesiedział spotkanie na ławce.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała aż 0:4 ze Stomilem w Olsztynie. Kikolski obserwował mecz z ławki.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła zwyciężyła u siebie 1:0 Olimpię Elbląg. Czajkowski oglądał rywalizację z ławki.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała na wyjeździe 0:2 z rezerwami ŁKS-u. Imiołek wszedł na murawę w 60. minucie, zastąpił Kacpra Gziełę.