Wypożyczeni pogrążyli Warszawę

Jakub Trepczyński

15.03.2009 19:42

(akt. 18.12.2018 01:57)

Trzecie zwycięstwo w trzecim wiosennym meczu ŁKS-u zdziwiło wielu kibiców. Szczególnie, że rywalem graczy z Łodzi była warszawska Polonia. W wygranym 3:1 spotkaniu od pierwszych minut występował <b>Marcin Smoliński</b>. Właśnie po jego dośrodkowaniu padła pierwsza bramka dla gości. „Smoła” miał także udział przy drugiej bramce dla „Ełkaesiaków”. 24-letni pomocnik wyprowadził akcję, po której gola zdobył <b>Adam Czerkas</b>. Było to drugie trafienie dla piłkarzy z Alei Unii w trakcie piątkowego wieczoru. Marcin opuścił murawę kilka minut przed końcem spotkania, zmieniony przez <b>Wojciecha Mordzakowskiego</b>. Gra "Smoły" została doceniona przez ekspertów w Canal+, Marcin został wybrany do jedenastki kolejki.
Wątpliwą przyjemność kibicom "Wojskowych" sprawił swą grą Kamil Grosicki. Wypożyczony do Jagiellonii legionista rozpoczął mecz na prawej stronie pomocy, a później wspomagał Tomasza Frankowskiego w linii ataku. „Grosik” mógł zaliczyć asystę już w 2. minucie gry, ale po jego dograniu i strzale Bruno bramkarz Jan Mucha udanie interweniował. Jednak czego Grosicki nie dokonał na początku, zrobił w drugiej połowie. Po ograniu stopera Legii, Pance Kumbeva, idealnie wyłożył piłkę Dariuszowi Jareckiemu. Białostocczanin nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. Kamil zszedł z boiska w doliczonym czasie gry, a zastąpił go Szymon Matuszek. Legia uległa Jagiellonii 1:2. W pierwszym składzie swojej drużyny wybiegł także Maciej Korzym. Konfrontacja Odry Wodzisław ze Śląskiem Wrocław zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak Odra miała okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 80. minucie gry sfaulowany w polu karnym został piłkarz Legii, Maciej Korzym. Ale strzał Jana Wosia z jedenastu metrów sparował bramkarz Śląska i szansa na zwycięstwo przeszła wodzisławianom koło nosa. W ten weekend wznowiona została walka o awans do Ekstraklasy na boiskach pierwszoligowych. W jedynym niedzielnym meczu tej klasy rozgrywkowej Znicz Pruszków zmierzył się z GKS-em Katowice. Od pierwszego gwizdka sędziego po murawie biegał Wojciech Wocial. W 80. minucie w jego miejsce na placu gry zameldował się Nikołaj Misiuk. Mecz zakończył się rezultatem 1:1. Tydzień później zainauguruje wiosnę drużyna Dolcana Ząbki, a wraz z nią trzech legionistów – Artur Jędrzejczyk, Wojciech Trochim oraz Adam Frączczak. Powodem jest wycofanie się z rozgrywek Kmity Zabierzów, z którą w tej kolejce I ligi mieli się zmierzyć gracze z Ząbek. Mogą oni zatem zapisać 3 punkty do ligowej tabeli, gdyż za ten mecz podwarszawskiej drużynie został przyznany walkower. Porażką Zagłębia zakończyło się spotkanie sosnowiczan z Rakowem Częstochowa. Dostępu do bramki gospodarzy strzegł Maciej Gostomski. „Gostek” prezentował się dobrze. Kilkakrotnie uratował swą drużynę przed utratą bramki, lecz nie udało mu się zachować czystego konta. Maciek skapitulował w 47. minucie gry po strzale Piotra Bańskiego. Nadal kontuzjowani są Błażej Augustyn i Przemysław Wysocki. Piast Gliwice, którego barwy reprezentuje Wysocki, odniósł zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia 1:0. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast spotkanie Rimini Calcio z Frosinone we włoskiej Serie B.