News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Powrót Ciepieli, czyste konto Kikolskiego, Imiołek wywalczył rzut karny

01.11.2022 15:00

(akt. 01.11.2022 14:22)

W ostatnich dniach Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) wrócił do gry po kontuzji, Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) popełnił spory błąd przy straconym golu, Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachował czyste konto, a Kacper Imiołek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) wywalczył rzut karny. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Roma wygrała u siebie 1:0 z Lecce w rozgrywkach Primavery. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia zwyciężyła u siebie 1:0 Stal Mielec. Abu Hanna wszedł na murawę w 84. minucie. Miał 3 podania (1 celne).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała 0:1 z Lechią w Gdańsku. Ciepiela pojawił się na boisku w 82. minucie, był to dla niego pierwszy występ po kontuzji od 16 lipca. Miał 7 podań (4 celne) i 1 odbiór.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 2:3 z Wartą Poznań. Kobylak zagrał cały mecz.

Młodzieżowiec popełnił duży błąd przy pierwszym golu dla przyjezdnych. Jan Grzesik dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a piłka odbiła się od Miguela Luisa i skozłowała w kierunku 20-letniego golkipera. Ten chciał przyjąć futbolówkę, ale musnął ją tak niefortunnie, że ta wpadła do siatki. Dwie pozostałe bramki stracił po szybkich atakach gości, które zakończyły się skutecznymi strzałami z 15. oraz 5. metra.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie przegrali u siebie 1:2 z GKS-em Tychy. Mustafajew wszedł na murawę w doliczonym czasie gry, zastąpił Andreję Prokicia.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik przegrał w Łęcznej 0:2 z Chrobrym Głogów. Pierzak rywalizował do 60. minuty, wówczas zmienił go Tkacz. Wypożyczony piłkarz Legii średnio zaczął spotkanie, ale im dalej w mecz, tym lepiej. Miał świetne prostopadłe zagranie z boku do Łukasza Grzeszczyka, lecz był spalony. Dobrze prezentował się w małej grze, ale przeciętnie szło mu podawanie z tzw. pierwszej piłki.

W drugiej połowie miał jeszcze okazję z bocznego sektora – przyjął na klatkę piersiową, zszedł do środka, ograł rywala, lecz piłka mu skoczyła i uderzenie okazało się bardzo niecelne.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń bezbramkowo zremisowała z liderem II ligi, Kotwicą Kołobrzeg. "Kikol" zagrał cały mecz, zachował 2. czyste konto w sezonie.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń wygrała na wyjeździe 2:1 z Ursusem Warszawa. "Imioł" wystąpił od początku do końca rywalizacji.

Miał kilka przechwytów, wygranych pojedynków. Był etatowym wykonawcą rzutów wolnych i rożnych. Dość często podłączał się do ofensywy, wbiegał w lewą stronę "szesnastki", gdzie był opcją na zamknięcie akcji – raz główkował wzdłuż boiska do Michała Strzałkowskiego, ale ten nie dopadł do piłki, a później uderzył z woleja, bez przyjęcia, lecz nieczysto, niedokładnie. W 70. minucie groźnie dośrodkował z lewej flanki na 5. metr, gdzie doszło do zamieszania, o piłkę walczyli m.in. Jakub Apolinarski i Jean Franco Sarmiento, ale ostatecznie futbolówkę piąstkował bramkarz Ursusa.

Imiołek wywalczył rzut karny. Wypożyczony legionista zbiegł na środek "szesnastki" po wycofaniu od Damiana Jaronia i oddał strzał, który został nieprzepisowo (ręka) zablokowany przez rywala. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Sarmiento.