Wypożyczeni: Powrót Majchrzaka, dwa gole Sobocińskiego

30.01.2024 06:00

(akt. 30.01.2024 00:15)

Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice) wrócił do gry po kontuzji, Maddox Sobociński (GKS Wikielec) strzelił dwa gole w sparingu. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta, liga grecka) – Ostatnio OFI przegrał z Panetolikosem (1:2; pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Grecji) i AEK Ateny (0:3; liga). Baku wszedł na boisko pucharowej rywalizacji w 72. minucie, a na spotkanie Super League znalazł się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 65. minucie.

Jeśli chodzi o drugi wspomniany występ, to wypożyczony zawodnik Legii – wg Sofascore – miał m.in. 76 proc. dokładnych podań (13/17), 2 dośrodkowania (1 celne), 2 próby dryblingu (obie nieskuteczne), 7 pojedynków na ziemi (3 wygrane), 10 strat i 1 przechwyt.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002, Rio Ave, liga portugalska) – W poniedziałek, 29 stycznia, został ogłoszony zawodnikiem klubu z Portugalii.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Młodzieżowiec jest świeżo po przedłużeniu kontraktu z Legią i sfinalizowaniu półrocznego wypożyczenia do klubu, w którym występował w poprzednim sezonie.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – W minionym tygodniu Stal wygrała z CF Intercity (2:1) i zremisowała z Polissią Żytomierz (1:1). "Strzała" uczestniczył w obu sparingach.

Młodzieżowiec wystąpił w pierwszej połowie meczu z zespołem z III ligi hiszpańskiej. Zakładał pressing, przesuwał, poruszał się w różnych częściach boiska w ofensywie. Parę razy podprowadzał piłkę, m.in. lewą stroną – w jednej z takich akcji minął dwóch rywali po zejściu do środka.

Strzałek zagrał w drugiej połowie spotkania z trzecią drużyną ukraińskiej ekstraklasy. Został raz sfaulowany, wygrał pojedynek 1 na 1 na własnej połowie, naciskał przeciwników, w końcówce stracił piłkę pod presją na wysokości 25. metra od bramki Stali. Pokazywał się do gry w ofensywie, poprzez m.in. dwukrotne zbieganie na wycofujące podania na ok. 15. metr. W pierwszej takiej akcji futbolówka za mocno mu odskoczyła po przyjęciu i rywal ją wybił, a innym razem uderzył w drugim kontakcie na bliższy słupek, lecz bramkarz obronił jego strzał.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 zremisowała 0:0 z Ternaną w lidze. Lachowicz znalazł się w podstawowym składzie, a w 78. minucie został zmieniony. Zagrał bardzo dobry mecz, mógł strzelić dwa gole i mieć asystę po dośrodkowaniu z lewej nogi na dalszy słupek, ale bramkarz udanie interweniował.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza wygrała 2:1 z Górnikiem Łęczna (4 x 30 minut). Majchrzak, który wraca do optymalnej dyspozycji po kontuzji (złamanie obojczyka), grał od 75. do 107. minuty.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zmierzył się kontrolnie z III-ligowcami, czyli Legionovią Legionowo (3:1) i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:0). "Krajo" w obu sparingach zagrał po 45 minut, dwukrotnie na wahadle.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia bezbramkowo zremisowała z Motorem Lublin. Ciepiela grał do 60. minuty sparingu.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie przegrali 0:1 z NK Karlovac z III ligi chorwackiej. Kikolski wystąpił w pierwszej połowie, a w 24. minucie przepuścił centrostrzał Luki Viduki z prawej strony boiska, który wpadł w kozioł i odbił się od dalszego słupka.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało aż 0:5 z MSK Zilina, czyli wiceliderem słowackiej ekstraklasy. Kisiel zagrał cały sparing – w pierwszej połowie wystąpił na środku pola, a w drugiej na stoperze.

W pierwszych 45 minutach młodzieżowiec miał osiem celnych podań prostopadłych, z czego dwa zagrania na prawe skrzydło napędziły kontry – pierwszą próbował sam wykończyć (zablokowany strzał z tzw. pierwszej piłki, z 17. metra), a drugą nakręcił także poprzez dobre podprowadzenie środkiem boiska. Przeciął po jednym dośrodkowaniu i przerzucie.

Po przerwie, grając na środku obrony, uczestniczył w budowaniu akcji poprzez płaskie podania, m.in. na prawą stronę boiska, do Mateusza Ziółkowskiego. W końcówce zablokował mocny strzał z pola karnego. Miał też dwa odbiory, wygrał dwa pojedynki z rywalem (oba na ziemi).

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zmierzyły się kontrolnie ze Śląskiem II Wrocław (1:0) i Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:3). Iwańczyk wystąpił w pierwszym wspomnianym sparingu, w którym zagrał 80 minut. Miał kilka odbiorów i fajnych akcji kombinacyjnych na jeden kontakt, jeden strzał (zablokowany) i parę dośrodkowań ze stałych fragmentów.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń pokonała 2:0 Polonię Warszawa (4 x 30 min). Okusami wszedł na boisko w 61. minucie.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zwyciężyła aż 6:1 Polonię Bytom. Murawski wystąpił w drugiej połowie sparingu, a w 51. minucie był praktycznie bezradny przy pięknym strzale Przemysława Maja z 17. metra na dalszy słupek.

Miał trochę gry nogami w fazie budowania akcji, wygrał pojedynek sam na sam, złapał strzał z lewej strony pola karnego, a także mocne uderzenie z rzutu wolnego (płaskie, z 17. metra), był też czujny przy kiksie Szymona Rygla. Uporał się z dwoma dośrodkowaniami (jedno wypiąstkowane, drugie wyłapane), trzecie sprawiło mu problemy (nie zdołał opanować futbolówki pod presją), ale nie przełożyło się na gola Polonii.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS jest po dwóch sparingach (oba 2 x 30 minut) z IV-ligowcami, czyli Tłuchowią Tłuchowo (2:1) i Lechem Rypin (3:1). Sobociński nie dojechał na pierwszy mecz towarzyski z powodu sesji na studiach, ale zdążył na drugi, w którym zagrał od początku do końca, dobrze się zaprezentował i zdobył dwie bramki. Najpierw minął golkipera w polu karnym i sprytnie uderzył zewnętrzną częścią lewej stopy z ostrego kąta, a potem wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego, z prawej strony boiska na dalszy słupek, poprzez strzał z powietrza, z tzw. pierwszej piłki, pod poprzeczkę.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – W minioną sobotę Elana Toruń zmierzyła się z Wdą Świecie (0:1) i Tarpanem Mrocza (4:3). Knera znalazł się w podstawowym składzie na pierwszy sparing, w którym został zmieniony w przerwie.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem zremisował w sparingu z Radunią II Stężyca (1:1). Misztal – jak wszyscy zawodnicy – zagrał 45 minut.