Wypożyczeni: Skuteczni Jagiełło i Mizgała

Emil Kopański

09.09.2014 12:43

(akt. 21.12.2018 15:18)

Bramka Aleksandra Jagiełły, trafienie Przemysława Mizgały – to najważniejsze wydarzenia kolejnego weekendu w wykonaniu wypożyczonych legionistów. Niestety, oba gole zaliczyli oni w przegranych spotkaniach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Henrik Ojamaa (Motherwell) – ze względu na mecze reprezentacji narodowych, zespół Estończyka zaliczył pauzę w rozgrywkach. Ojamaa, powołany do kadry, ale wygrany 1:0 mecz eliminacji Mistrzostw Europy ze Słowenią przesiedział na ławce rezerwowych.

Marcel Gąsior (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe z innym I-ligowym beniaminkiem, Chrobrym Głogów 0:1. Gąsior nie pojawił się na boisku.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Dolcan po niezbyt porywającym spotkaniu zremisował na własnym terenie z Wisłą Płock 0:0. Mikita nie wystąpił w tym meczu.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – w 56. minucie meczu z Wisłą zastąpił Norberta Neumanna, ale nie wniósł na boisko nic szczególnego.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – podobnie jak Mikita, nie zagrał w meczu z Wisłą.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – jako jedyny z wypożyczonych do Dolcanu legionistów rozegrał pełne 90 minut, ale niczym się nie wyróżnił.

Aleksander Jagiełło (Arka Gdynia) – Jagiełło pojawił się w wyjściowym składzie Arki na mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (2:4). W 19. minucie spotkania zdobył premierową bramkę w barwach klubu z Gdyni, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Ostatecznie Arka przegrała, ale Jagiełło dopisał do swojego dorobku kolejne 90 minut na boiskach I ligi.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Legionovia nie zachwyciła, remisując z Okocimskim KS Brzesko 1:1. Dankowski zagrał przez pełne 90 minut, a także obejrzał żółtą kartkę.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – wrócił do gry po urazie. Niestety, dopiero w doliczonym czasie gry zmienił Szymona Lewickiego.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – utalentowany bramkarz rozegrał 90 minut w meczu z Okocimskim KS.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – sosnowiczanie przegrali na własnym boisku z Rozwojem Katowice 1:3. Dla Mizgały to spotkanie było udane pod jednym względem. Wszedł na boisko w 46. minucie, luzując Mateusza Września. Już 11 minut później celnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety, efekt finalny był inny od zakładanego i Zagłębie zeszło z murawy pokonane.

Miłosz Kozak (Zagłębie Sosnowiec) – nie zagrał przeciwko Rozwojowi.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – w meczu z Rozwojem wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce Zagłębia. W 66. minucie zastąpił go Hubert Tylec.