Wypożyczeni: Solidny występ Kikolskiego, Strzałek z udziałem przy golu

17.09.2024 20:00

(akt. 17.09.2024 19:56)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) solidnie zaprezentował się w meczu z Lechią Gdańsk. Igor Strzałek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) miał asystę drugiego stopnia w I lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał na wyjeździe 0:1 z Lechią Gdańsk w 8. kolejce ligowej. Kikolski zagrał cały mecz i zaprezentował się bardzo solidnie.

Nie zdołał obronić precyzyjnego strzału Camilo Meny z rzutu karnego, aczkolwiek wyczuł jego intencje i niewiele zabrakło, by sięgnął piłkę. Poza tym, młodzieżowiec miał dość dużo dobrych interwencji:

• 34. sekunda – złapał strzał Bohdana Wjunnyka z 20. metra
  • 25. minuta – obronił mocne uderzenie Camilo Meny z ostrego kąta
  • 26. minuta – złapał główkowanie Bujara Pllany ze środka pola karnego
  • 36. minuta – kapitalnie obronił silny strzał Conrado z ostrego kąta na bliższy słupek
  • 49. minuta – obronił uderzenie Maksyma Chłania z lewej strony pola karnego, po koźle
  • 66. minuta – złapał płaskie uderzenie Chłania z 10. metra
  • 86. minuta – rzucił się w swoje lewo i zbił piłkę na korner po strzale Chłania z 14. metra na dalszy słupek

Co więcej, złapał centrę z akcji i cztery razy piąstkował po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów.

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I ligi) – Bruk-Bet pokonał Stal w Rzeszowie (2:1) w 9. kolejce I ligi. "Strzała" został zmieniony w 58. minucie, a wcześniej miał udział przy golu na 2:0 (od 2:49 na poniższym wideo). Młodzieżowiec przyjął piłkę klatką (25. metr), potem sprytnie ją podbił (górne zagranie w pole karne), a Kamil Zapolnik zgrał do Morgana Fassbendera, który skutecznie główkował po koźle.

Strzałek miał też celny przerzut, nakręcił kontrę prostopadłym podaniem, wykonał rzut rożny (wybite dośrodkowanie).

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Stal przegrała u siebie 1:3 z Wisłą Płock w 9. kolejce I ligi. Wypożyczony zawodnik Legii oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał u siebie 2:3 z Chrobrym Głogów w rozgrywkach ligowych. Ciepiela pojawił się na murawie w 64. minucie, zastępując Władysława Ochronczuka.

Wypożyczony piłkarz Legii dał dobrą zmianę. Miał celny przerzut i parę dokładnych podań prostopadłych. W 71. minucie przeprowadził kombinacyjną akcję, po której mógł wywalczyć asystę drugiego stopnia – podał na bok do Oskara Koprowskiego, ten dośrodkował, a Mateusz Karol główkował obok bramki (od 3:33 na poniższym wideo). Potem płasko zagrał z prawej strony boiska na bliższy słupek, lecz Dawid Arndt złapał futbolówkę.

W czasie doliczonym Ciepiela miękko dograł z lewej strony na dalszy słupek, do Kacpra Flisiuka, który niedokładnie uderzał głową (od 4:40 na poniższym wideo).

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka pokonała u siebie KS Wiązownica aż 3:0 w 8. kolejce III ligi (grupa IV). Misztal pojawił się na boisku w 80. minucie.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Pogonią II Szczecin w 8. kolejce III ligi (grupa II). Chojak oglądał spotkanie z ławki.