News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Wolski strzela, Czarnecki marnuje

Emil Kopański

30.09.2013 15:20

(akt. 04.01.2019 12:14)

Wypożyczeni z Legii zawodnicy mają za sobą kolejny weekend. Bartosz Widejko z Wigrami wskoczył na pozycję lidera II ligi, Paweł Wolski poprowadził Legionovię do zwycięstwa, natomiast Bartłomiej Czarnecki został ostro skrytykowany przez trenera. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – nie zagrał ani w meczu z Lechem Poznań (0:2), ani w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0).

Damian Zbozień (Piast Gliwice *) – w meczu z Lechem zagrał 89 minut i został zmieniony przez Rabiolę, natomiast w spotkaniu z Podbeskidziem przebywał na boisku pełne 90 minut.

Bartosz Żurek (Cracovia) – nie zagrał zarówno w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0), jak i z Pogonią Szczecin (0:1). Wystąpił za to w rezerwach i przyczynił się do porażki lidera w IV lidze w grupie małopolskiej - Jutrzenki Giebułtów. Rezerwy Pasów wygrały 3:1, a Żurek zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin pojawił się na murawie w 72 minucie, zmieniając Adama Deję. Nie zagrał w meczu z Piastem (0:1).

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie) – nie wystąpił w meczu z Pogonią, natomiast w spotkaniu z Piastem spędził na boisku drugie 45 minut, a zmienił Franka Adu Kwame.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – nie był to szczęśliwy weekend dla Długołęckiego. 20-letni obrońca wyszedł co prawda na boisko w podstawowym składzie zespołu z Ząbek (został zmieniony w 69. minucie przez Tomasza Prejsa), ale Dolcan przegrał aż 1:4 z Miedzią Legnica.

Kamil Mazek (Dolcan) – nie wystąpił w spotkaniu z Miedzią.

Tomasz Prejs (Dolcan) – w 69. minucie meczu z Miedzią zmienił Mateusza Długołęckiego.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) – powrócił do bramki Chojniczanki w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Jego zespół wygrał 1:0, a Jałocha został upomniany żółtą kartką.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże) – wyszedł w podstawowym składzie Kolejarza na mecz z GKS Katowice (0:0). Nie zdołał trafić do siatki, a w doliczonym czasie gry zmienił go Patryk Szymański.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – pod wodzą nowego trenera GKS Tychy zremisował 1:1 ze Stomilem Olsztyn. Gąsior nie wystąpił w sobotnim spotkaniu.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – pomógł zespołowi w zwycięstwie 3:1 nad Olimpią Zambrów, rozgrywając pełne 90 minut. Jego drużyna wskoczyła na pozycję lidera II ligi wschodniej.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – piąty remis z rzędu zaliczyło Zagłębie. Tym razem podzieliło się punktami z Chrobrym Głogów (0:0). Grzesik w 82. minucie zmienił Huberta Tylca.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – pojawił się na boisku w 78. minucie meczu z Chrobrym, zmieniając Łukasza Grube. Zmarnował dogodną sytuację, która trener Mirosław Kmieć podsumował krótko: - To trzeba strzelić czymkolwiek: klatką, nosem, zębami, dupą...

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem 0:1. Stromecki rozegrał 74 minuty, po czym zmienił go Hubert Tomalski.

Kamil Dankowski (Legionovia) – podjął treningi z zespołem, ale nadal pozostaje poza osiemnastką meczową.

Kordian Latos (Legionovia) – cały mecz z Siarką Tarnobrzeg (3:2) spędził na ławce rezerwowych.

Paweł Wolski (Legionovia) – w meczu z Siarką wystąpił w pierwszym składzie Legionovii na pozycji prawoskrzydłowego. W 24. minucie dostał podanie za plecy obrońców i sprytną wcinką pokonał Oskara Pogorzelca. W 80. minucie zmienił go Konrad Karaszewski.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.