Wypożyczeni: Yaxshiboyev zagrał w Lidze Mistrzów

20.09.2021 09:00

(akt. 20.09.2021 01:00)

W poprzednim tygodniu Jasurbek Yaxshiboyev (Sheriff Tyraspol) zagrał w… Lidze Mistrzów i wywalczył asystę drugiego stopnia w meczu przeciwko Szachtarowi Donieck. Asystę w spotkaniu ligowym z GKS-em w Katowice miał z kolei Maciej Rosołek (Arka Gdynia). Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, prawoskrzydłowy, rocznik 1997) - Sheriff Tyraspol wygrał u siebie 2:0 z Szachtarem Donieck w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Yaxshiboyev pojawił się w wyjściowym składzie i grał do 67. minuty, jako napastnik. Uzbek miał asystę drugiego stopnia przy drugim trafieniu dla gospodarzy. Wypożyczony legionista znalazł się w środka pola i zagrał na lewe skrzydło do Crisa Silvy,  a ten dośrodkował w pole karne do Momo Yansane, który skutecznie główkował (akcja bramkowa od 4:38 na poniższym filmie). Poza tym, w pierwszej połowie 24-latek oddał dwa strzały. Jego uderzenie z 17. metra, z lewej nogi, okazało się zbyt lekkie i zostało spokojnie złapane przez bramkarza. Z kolei mocny strzał z prawej nogi, z prawej strony pola karnego, był zablokowany.

W niedzielę, 19 września, Yaxshiboyev wystąpił w ligowym spotkaniu z FC Zimbru (1:1). Zawodnik grał do 70. minuty.

Maciej Rosołek (I liga, Arka Gdynia, rocznik 2001, napastnik) - Arka zwyciężyła na wyjeździe 4:2 GKS Katowice. Rosołek rywalizował do 56. minuty i miał asystę przy golu na 1:1 dla gości. Mateusz Żebrowski pobiegł lewym skrzydłem i wycofał piłkę na 10. metr do "Rosiego". który chciał oddać strzał z lewej nogi, ale nieczysto trafił w piłkę. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Olafa Kobackiego, który zdobył bramkę.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak zremisował u siebie 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Kochalski oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Mateusz Grudziński (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, stoper/lewy obrońca) – Grudziński nie znalazł się w kadrze klubu z Radomia na domowe spotkanie ze Śląskiem.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – W poprzednim tygodniu Puszcza rozegrała dwa mecze: z Sandecją Nowy Sącz (1:2) i Chrobrym Głogów (2:2). Kobylak dwukrotnie wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Jakub Czajkowski (II liga, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik 2002, lewy obrońca/pomocnik) – Klub z Grodziska Mazowieckiego zwyciężył na wyjeździe 2:1 Pogoń Siedlce. Czajkowskiego zabrakło w kadrze na niedzielne spotkanie.