Wysoka pucharowa wygrana Legia Ladies w Słupcy

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

16.10.2024 17:44

(akt. 17.10.2024 12:56)

Legia Ladies pewnie wygrały z wiceliderem II ligi Słupczanką Słupca 6:0 (0:0) w meczu 1/32 Orlen Pucharu Polski Kobiet i awansowały do kolejnej rundy.

Dzisiaj zostały rozegrane mecze pierwszej centralnej rundy Pucharu Polski Kobiet, w której obok szesnastu zwycięzców regionalnych Pucharów Polski wystąpiły wszystkie zespoły z Ekstraligi oraz I i II ligi. Rywalkami Legia Ladies na wyjeździe była drużyna Słupczanki Słupca.

Na dzisiejszy mecz pucharowy trener Maciej Anglart desygnował kilka zawodniczek, które dotychczas rzadziej występowały w podstawowym składzie w meczach I ligi albo grywały w meczach rezerw w IV lidze.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a w drugiej połowie legionistki urządziły sobie ostre strzelanie. Na prowadzenie wyprowadziła nas Justyna Bartman, która celnie trafiła główką po rzucie rożnym. Na 2:0 podwyższyła Amelia Skowrońska. Trzeciego gola z rzutu karnego strzeliła Klaudia Grodzka.

Na 4:0, ponownie strzałem głową po rzucie rożnym, podwyższyła Bartman. Piąta bramkę po ładnej akcji i podaniu Skowrońskiej zdobyła Katarzyna Stefaniak. A wynik skutecznie egzekwując drugi rzut karny ustaliła Patrycja Czuj.

Mecze 1/16 Pucharu Polski Kobiet zaplanowano na 16 i 17 listopada.

Słupczanka Słupca – Legia Ladies 0:6 (0:0)

Bramki: Bartman (50’, 76’), Skowrońska (52’), Grodzka (70’ k), Stefaniak (81’), Czuj (87’ k)

Wyjściowy skład Legii: Małyjurek – Łysiak, Bartman, Wziątek, Czuj – Jankiewicz (60’ Bujak), Warachowska (46’ Kazanecka), Grodzka (78’ Stefaniak) – Skowrońska, Moura Pietrzak (46’ Nestorowicz), Tokaj (46’ Przybylska).