ordabasy

Wysoka wygrana Ordabasów w lidze

10.07.2023 22:50

(akt. 10.07.2023 23:00)

Ordabasy Szymkent, rywal Legii Warszawa w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, wygrały aż 4:0 z Okżetpesem Kokczetaw w najwyższej klasie rozgrywkowej w Kazachstanie (17. kolejka).

Ordabasy przeważały od początku meczu, w 10. minucie były blisko prowadzenia (poprzeczka po strzale Bernardo Maticia), które objęły chwilę później, po ładnym uderzeniu Bobura Abdikholikova z 12. metra. Pod koniec pierwszej połowy goście podwyższyli wynik po skutecznym główkowaniu Wsiewołoda Sadowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed przerwą klub z Szymkentu zaczął grać w przewadze, gdyż Beksultan Shamshi został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

W 64. minucie Ordabasy prowadziły już 3:0. Ich kapitan, Askhat Tagybergen, pewnie wykorzystał "jedenastkę". Wynik w końcówce spotkania ustalił Bauyrzhan Islamkhan, który również trafił do siatki z rzutu karnego.

Ordabasy zajmują 1. miejsce w lidze kazachskiej, mają tyle samo punktów co druga FK Astana (po 38), która zagrała o jeden mecz więcej.

Okżetpes Kokczetaw – Ordabasy Szymkent 0:4 (0:2)
Abdikholikov (14. min.), Sadowski (36. min.), Tagybergen (64. min. – k.), Islamkhan (86. min. – k.)

Czerwona kartka: Shamshi (42. min., Okżetpes, za dwie żółte)

Ordabasy (skład wyjściowy): Shaizada – Astanov, Maliy, Mbodj, Matić, Auro, Tagybergen, Fedin, Narzildaev, Sadowski, Abdikholikov